نمناک فرهنگ و هنرچهره ها بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس
گریم ، گریم های سنگین
بعضی از نقش هایی که در تاریخ سینما ایفا شده به خاطر شرایط خاصشان، گریم های سنگین، موقعیتی که شخصیت در آن حضور دارد و بسیاری از مسائل دیگر تبدیل به نقش های دشواری شده اند که هر بازیگری از پس ایفای آن برنمی آید.

بعضی از نقش هایی که در تاریخ سینما ایفا شده به خاطر شرایط خاصشان، گریم های سنگین، موقعیتی که شخصیت در آن حضور دارد و بسیاری از مسائل دیگر تبدیل به نقش های دشواری شده اند که هر بازیگری از پس ایفای آن برنمی آید. حتی برخی از این نقش ها به قدری متفاوت و دور از کاراکتر واقعی بازیگر است که او باید برای ایفای او از خودش و نقش هایی که تا به آن روز بازی کرده فرسنگ ها فاصله بگیرد و غیرقابل شناخت به نظر برسد. این مورد می تواند هم در گریم غریب آن بازیگر نمایان شود هم در نوع ایفای نقش و تبحر او در اجرای کاراکتر. در ادامه توجه شما را جلب می کنیم به 10 بازیگری که در بعضی از فیلم ها غیرقابل شناخت تر از دیگر شخصیت ها ظاهر شده اند.

بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس

ریکا رومین (ایکس من – 2000 / برایان سینگر)
شخصیت میستیک یکی از اصلی ترین شخصیت های داستان مردان ایکس است. این بازیگر در 3 فیلم از این سری فیلم ها با پوشیدن لباسی آبی رنگ که شبیه به پوست پرندگان بود نقش آفرینی بسیار متفاوتی را از خود به نمایش گذاشت. هر چند که در دو سری جدید از فیلم های مردان ایکس او جای خود را به کریستین لارنس داد تا این بازیگر برنده اسکار نیز این لباس عجیب را امتحان کند.


بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس

 

چارلیز ترون (هیولا – 2003 / پتی جنکینز)
این بازیگر که به عنوان یک مدل نیز بسیار شهرت دارد، این بار قرار نبود نقش زنی زیبا را به نمایش بگذارد، قرار بود نقش یک قاتل سریالی را ایفا کند. او برای این نقش چیزی حدود 14 کیلوگرم وزن اضافه کرد و اگر با دقت به صورتش نگاه می کردید می توانست لکه های زرد رنگ پوستی را نیز روی صورتش ببینید، اما همه این مشقت ها زمانی ارزشمند شد که بازی در این نقش برای او جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به ارمغان آورد.


بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس

آنتونی هاپکینز (هیچکاک – 2012/ ساشاکرواسی)
به نظر شما برای بازی کردن نقش یکی از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینما، چه کسی مناسبتر از یکی از بزرگترین بازیگران زنده تاریخ سینماست؟! در این فیلم تاریخی برای بازی در نقش آلفرد هیچکاک این بازیگر سنگ تمام گذاشت، رفتارهای عجیب و غریب هیچکاک را چه کسی می توانست بهتر از این بازیگر ارائه دهد.


بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس

نیکلاس کیج (اقتباس – 2002 / اسپایک جونز)
این بازیگر در فیلم «اقتباس» نه تنها نقش یک فیلمنامه نویس چاق غیرقابل شناسایی را ایفا می کرد بلکه در واقع نقش برادر دیگرش هم در این فیلم به عهده اوست و او همزمان هم چارلی است و هم دونالد کافمن! نیکلاس کیج با این فیلم نشان داد که می تواند در کنار شمار زیاد فیلم های اکشن ساده خود، بازی از خود ارائه دهد که لایق نامزدی جایزه اسکار است.بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس

دیو گرول (دی سخت کوش در راه انتخاب سرنوشت – 2006 / لیام لینچ)
این آهنگساز، نوازنده و خواننده سرشناس راک با گریم عجیب و دندان هایی منحصر به فرد در نقش «استن» به طور کامل غیرقابل شناسایی شد. شاید با این کار می خواست که با قرار دادن پیک گیتار در میان آن دندان ها قطعه هایی بسازد که خود را به عنوان فردی بزرگ در موسیقی راک معرفی کند و شاید هم قصد داشت با آن شاخ ها کاری کند تا دوباره نیروانا برگردد.


بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس

مریل استیریپ (بانوی آهنی – 2011/ فلیپ لوید)
این بازیگر برنده اسکار برای آنکه خود را شبیه به نخست وزیر سابق انگلستان کند، عمل جراحی پلاستیک را بحثی مختومه خواند و تنها با قدری سیلیکون و البته کلاه گیس کاری کرد تا بازی در این نقش برای او هفدهمین نامزدی و سومین جایزه اسکار را به ارمغان بیاورد.!
 

بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس

بازیگرانی با گریم های سنگین و خاص + عکس
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از bartarinha.ir
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف