نمناک فرهنگ و هنرچهره ها بازیگرانی که از فضای مجازی خوششان نمی آید
فضای مجازی ، علی نصیریان
بازیگران زیادی هستند که علاقه ی چندانی به فضای مجازی ندارند, نظر آن ها را درباره فضای مجازی از زبان خودشان بشنوید.
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395

نظر بازیگران درباره فضای مجازی

در این دوره، استفاده از اینترنت، شبکه و مخابرات دیجیتال سریعاً در حال رشد بود و لفظ « فضای مجازی » پررنگ تر شده است ,فضای مجازی، به عنوان فضای دومی از زندگی واقعی است که مانند فضای واقعی، نیازمند فرهنگ است.

در این روزها که اکثریت مردم جهان دچار تب شدید فضای مجازی شده اند و بیشتر لحظات زندگی خود را در شبکه های اجتماعی می گذارنند، عده ای هم هستند که علاقه چندانی به این فضا و شبکه ها ندارند و ترجیح می دهند به دلایل گوناگون و شخصی از آن دور باشند و مطالعه، آشپزی، دورهمی با دوستان و آشنایان، رفتن به طبیعت یا هر فعالیت دیگری را جایگزین حضور در این فضاها کنند.


در این خصوص رسانه ها و یا وبسایت های خبری گوناگون در گفتگو با هنرمندان سوال هایی را مطرح کردند و نظرشان را درباره شبکه های اجتماعی، اینترنت و به طور کل فضای مجازی پرسیده اند که ما تعدادی از آنها را در این گزارش برای شما گردآوری کرده ایم.
 
علی نصیریان

 علی نصیریان

 
علی نصیریان گفت:"فضای مجازی و تکنولوژی های امروزی خوب است، اما نباید جایگزین کتاب شود. گفتنی است؛ این بازیگر پیشکسوت مدتی قبل که رضا رشیدپور مجری توانمند تلویزیون به دلایلی از فضای مجازی خداحافظی کرده بود، با لحنی پدرانه و استوار در یک برنامه زنده از او خواست که به این فضا بازگردد و رنجش ها را به فراموشی بسپارد."
 
 
مهرانه مهین ترابی

 مهرانه مهین ترابی

 
مهرانه مهین ترابی از بازیگرانی است که حضور فعالی در فضای مجازی ندارد و در یک گفتگو هم عنوان کرده بود که شبکه های اجتماعی برایش هیچ جذابیتی ندارند.
 
 
رضا کیانیان
 

 رضا کیانیان

 
رضا کیانیان گفت:"فضای مجازی در واقع بازتابی از فضای واقعی جامعه است و ما برای پاک شدن فضای مجازی، نیازمند پاک شدن فضای واقعی جامعه هستیم."
 
 
مرجانه گلچین

 مرجانه گلچین 

 
مرجانه گلچین در یک مصاحبه تاکید به برخورد با هتاکان در این فضا داشت و از پویش بلاک کردن افراد هتاک که مدتی قبل در شبکه های اجتماعی به راه افتاده بود اسقبال کرده بود.
 
 
علی شادمان

 علی شادمان

 
علی شادمان از قضاوتهای بی مورد، تهمت های ناروا و شایعه سازی در فضای مجازی دلخور بود و از این موارد به عنوان توهین به کرامت انسانی یاد کرده بود.
 
 
عباس غزالی

 عباس غزالی

 
عباس غزالی:"هر چند شبکه های اجتماعی فوایدی هم دارند، اما اگر مانع مطالعه شوند، مضر است. این بازیگر در گفتگویی دیگر درباره حضورش در فضای مجازی گفته بود که اگر آنلاین نباشد برایش شایعه درست می کنند."
 
 
ریما رامین فر

 ریما رامین فر

 
ریما رامین فر درباره ی حضور هنرمندان در شبکه های اجتماعی و قوانین نظارتی که اخیرا در این خصوص اعمال شده است، گفت:"من به شدت از فضای مجازی گریزانم؛ زیرا اصلا نمی توانم چرایی این فضا را درک کنم؛ اما قطعا یکسری ویژگی های مثبت در آن وجود دارد که این همه علاقه مند را به خود جذب کرده است."
 
ثریا قاسمی

 منوچهر والی زاده

 
منوچهر والی زاده:"اصلا به اینترنت دسترسی ندارم و حتی نمیدانم چطور باید به این فضا وارد شد، پسرم گاهی عکس هایم را در فضای مجازی به من نشان می دهد و من هم خوشحال می شوم. یک روز اتفاقی عکسی از خودم را که توسط دوستان در فیسبوک گذاشته شده بود دیدم، گویا همیشه از من به خوبی یاد می شود و از این بابت سپاسگذار و شرمنده مردم هستم."
 
رضا عطاران

 ثریا قاسمی

 
ثریا قاسمی:فضای مجازی جلوی مطلعه را می گیرد، تکنولوژی از سویی برای دریافت اطلاعات جهانی خوب است و از سویی دردی از قشر کتابخوان درمان نمی کند.
 
فضای مجازی

 رضا عطاران

 
رضا عطاران:من فکر می کنم نو آوری و خلاقیت در عرصه طنز سینمایی ما بسیار کم شده اما وقتی در فضای مجازی شوخی های مردم را می بینم، متوجه می شوم که این شوخی ها از آثار طنز ما جالب تر و جذاب تر است.
 
فضای مجازی

 حمیدرضا پگاه

 
حمیدرضا پگاه:از شمشیر دولبه فضای مجازی می شود هم برای کارهای خوب و هم برای گسترش مطالب ناشایست استفاده کرد. فضای مجازی برای سالم شدن در ابتدا باید پذیرفته و بعد با هدف بهره وری صحیح از آن فرهنگ سازی شود و بحث نظارت نیز باید در امتداد فرهنگ سازی مورد توجه قرار گیرد.

بازیگرانی که از فضای مجازی خوششان نمی آید

بازیگرانی که از فضای مجازی خوششان نمی آید
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 16
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 15 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف