بازیگران مشهور ایرانی

“بازیگران مشهور ایرانی” که بدن خود را اهدا میکنند + تصاویر

تاریخ انتشار : 22 شهریور 1394کد مطلب : 20485زمان مطالعه : 1 دقیقه
بسیاری از ورزشکاران و “بازیگران مشهور ایرانی” با عضویت در بانک اهدای عضو کشور، نشان دادند که حاضرند اعضای بدنشان پس از مرگ در اختیار مریضان نیازمند قرار بگیرد.

اهداء اعضای ورزشکاران و بازیگران مشهور ایرانی

با توجه به کمپینی که پرستو صالحی در فضای مجازی به راه انداخته بسیاری از بازیگران و ورزشکاران مشهور به عضویت بانک اهدای عضو کشور درآمدند.

سالانه ٥تا ٨ هزار فرد دچار مرگ مغزی می شوند که نیمی از آنها قابلیت اهدا و بخشش عضو را دارند و از طرف دیگر حدود ٢٥ هزار نفر در لیست انتظار هستند که تنها راه نجاتشان دریافت عضو است.

طبق گفته معاون فرهنگی اجتماعی واحد اهدا عضو بیمارستان مسیح دانشوری در سال ٩٢، اعضای بدن کمتر از ٧٠٠ نفر اهدا شد و این یعنی از لیست انتظار روزانه ٧ تا ١٠ نفر جان خود را از دست می دهند، افرادی که می توانستند زندگی کنند...

به همین منظور چند روزی است که با همت پرستو صالحی، بازیگر کشورمان کمپینی در حمایت از اهدای عضو در شبکه های مجازی و به خصوص اینستاگرام به راه افتاده است.

پرستو صالحی

شرکت کنندگان در این طرح با پررنگ کردن خطوط کف دست راستشان با طرح 8=1 و قرار دادن عکسشان در صفحات اجتماعی با هشتگ #یک_مساوی_هشت به این جریان می پیوندند.

هنرمندان و ورزشکاران کشورمان نیز از این طرح استقبال کرده و با انتشار تصاویری از کارت اهدای عضو و یا طرح 8=1 بر کف دستشان حمایتشان را از این حرکت خیرخواهانه نشان دادند. (برخی از هنرمندان طی سال های پیش در طرح اهدای عضو شرکت کرده بودند)

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی

بهرام رادان

بهرام رادان

مهرداد میناوند

مهرداد میناوند 

میلاد میداوودی

میلاد میداوودی 

سپیده خداوردی

سپیده خداوردی 

امین زندگانی

امین زندگانی 

رضا ایرانمنش

رضا ایرانمنش 

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

لیلا برخورداری

لیلا برخورداری 

محمد سلوکی

محمد سلوکی 

حنیف عمران زاده

حنیف عمران زاده 

حدیث فولادوند

حدیث فولادوند

پندار اکبری

پندار اکبری

ایرج نوذری

ایرج نوذری

زهرا اویسی

زهرا اویسی

بهاره ارجمند

بهاره ارجمند

بازیگران مشهور ایرانی ، کارت اهدا عضو بازیگران مشهور ایرانی

4.752
این مطلب مفید بود ؟493
برگرفته از افکار خبر - / ک
وبگردی