نمناک اخبارجامعه بازیگر زن مشهور محجبه درون قفس + تصاویر
زن محجبه ، اعتراض
بازیگر مشهور فرانسوی با پوشیدن مقنعه و حجاب اسلامی به اجرای تئاتری خیابانی پرداخت. این بازیگر با قرار گرفتن درون جعبه شیشه ای به وضعیت زنان محجبه در این کشور اعتراض کرد.
تاریخ انتشار : 6 آبان 1392

شبکه فرانسوی امت نوشت، سونیا مرازگا با سرکردن مقنعه و محبوس کردن خود در قفسی شیشه‎ای، رفتار زننده و ضد اسلامی نیروهای پلیس و برخی شهروندان با زنان محجبه کشورش را محکوم کرد.
 

این دفاع ابتکاری که در نوع خود منحصر به فرد بود، در چند منطقه پاریس پایتخت فرانسه از جمله «بلویل»، «بوبورگ» و «موت پیکه گرونل» اجرا شد.
 

وی در گفت وگو با این پایگاه خبری اظهار کرد:هدف من از این نمایش، تذکری مبنی بر لزوم درک زنان محجبه از سوی شهروندان، نیروهای پلیس و مقامات کشور بود.
 

مرازگا تاکید کرد:این درک باید به جایی برسد که هر زنی حق داشته باشد خود در مورد نوع پوشش خود تصمیم گیری کنند.
 

این بازیگر معروف فرانسوی خاطرنشان کرد:از سال 2001 برخورد با زنان محجبه در جهان افزایش یافته و در فرانسه این موضوع بیشتر مشاهده می‎شود و اسلام هراسی به نهایت خود رسیده است.
 

وی درمورد اقدام دفاعی خود اظهار کرد:«زن محجبه در جعبه» ایده ای بود که در ذهن من جوانه زد و این نماد دستگیری زنان مسلمان و خانه نشینی آنهاست. می‎دانم این حرکت من، اولین در نوع خود است.
 

مرازگا در مورد واکنش مردم نیز گفت:مردم یا با نگاه دزدانه (گوشه چشم) و یا تکبیرگویان به سوی من می‎آمدند. البته عده محدودی هم بی تفاوت از کنارم گذشتند.
 

این بازیگر معروف فرانسوی اضافه کرد:برخی از مسلمانان ابتدا فکر کردند که من برای تمسخر آنان دست به چنین نمایشی زده ام ولی در نهایت متوجه نیت من شدند و ابراز خرسندی کردند.
 

وی در مورد بازتاب و تاثیرگذاری تئاتر خیابانی خود نیز گفت:نمی دانم که اثرگذار بوده یا نه ولی مهم این است که توجه مردم به مسئله اسلام هراسی جلب و امیدوارم این حرکت در کشورهای مختلف دنیا نیز انجام شود.
 

مرازگا در پایان اظهار کرد:قصد دارم نتایج این نمایش و بازخوردهای شهروندان فرانسه نسبت به این تئاتر خیابانی را در قالب مستندی تهیه و در آینده‎ای نزدیک به نمایش درآورم.
 

اعتراض

بازیگر فرانسوی

بازیگر مشهور

 

بازیگر زن مشهور محجبه درون قفس + تصاویر

بازیگر زن مشهور محجبه درون قفس + تصاویر
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 217
برگرفته از javanonline.ir
این مطلب مفید بود ؟ 179 38
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف