درگذشت بازیگر زن کره ای که چندی پیش دزدیده شده بود!

تاریخ انتشار : 29 فروردین 1397کد مطلب : 67123زمان مطالعه : 2 دقیقه
چوی ایون هی بازیگر زن کره ای که چندی پیش برای بازی در یک فیلم تبلیغاتی دزدیده شده بود در 91 سالگی درگذشت.

بازیگر زن کره ای که چندی پیش دزدیده شده بود درگذشت

چوی ایون هی بازیگر معروف اهل کره که چندی پیش با طرح موضوع دزدیده شدن برای بازی در یک فیلم تبلیغاتی به شهرت بیشتری رسیده بود درحالی که 91 سال داشت از دنیا رفت.

چوی ایون-هی بازیگر زن سرشناس اهل کره جنوبی که در اواخر دهه 70 میلادی از سوی نیروهای حکومت کره شمالی دزدیده شده بود تا در فیلم های آن ها بازی کند، درگذشت.

همسر پیشین او نیز که کارگردان مشهوری بود، چند ماه پس از ربوده شدن او به سرنوشت مشابهی گرفتار شد و گروه فیلمسازی تبلیغاتی حکومت کره شمالی افزوده شد.

البته کره شمالی همواره اتهام دزدیدن این هنرمندان را رد کرده است و در آن زمان اعلام کرد که آن ها به کره شمالی پناهنده شدند.

این بازیگر سال 1926 متولد شد و از اواخر دهه 40 میلادی پا به عرصه بازیگری گذاشت. او در همکاری با شین سانگ اوک که در آن روزگار همسرش بود به ستاره سینمای کره جنوبی تبدیل شد اما در اواخر دهه 70 میلادی و پس از طلاق در حرفه بازیگری افت چشمگیری داشت.

بازیگر زن کره ای

چوی ایون هی بازیگر زن کره ای معروف درگذشت

در همین دوران بود که پیشنهادی از یک تاجر هنگ کنگی دریافت کرد تا با امضای قراردادی با یک کمپانی فیلمسازی دوران اوجش را احیا کند.

بر اساس اطلاعات کتابی با عنوان «فیلمسازی کیم جونگ ایل» او پس از سفر به هنگ کنگ دزدیده و به ویلایی لوکس در کره شمالی منتقل می شود.

شین سانگ اوک پس از گم شدن این بازیگر برای یافتن او به هنگ کنگ سفر کرد و پس از مدتی او نیز دزدیده شد.

بازیگر زن کره ای

چوی ایون هی بازیگر زن کره ای درگذشت

کیم جونگ ایل علاقه زیادی به سینِما داشت و امیدوار بود که با حضور این دو ستاره سینمای کره شمالی را در سطح بین المللی مطرح کند. این زوج سینمایی پس از هشت سال حضور در کره شمالی سرانجام موفق شدند که اعتماد رهبر این کشور را برای سفر به وین برای تبلیغ فیلمشان جلب کنند و در آنجا به سفارت آمریکا پناهنده شدند.

آن ها یکسال بعد به کره جنوبی بازگشتند. داستان این زوج سینمایی سال 2016 در فیلم «عشاق و حاکم ستمگر» روی پرده سینِما رفت.

درگذشت بازیگر زن کره ای که چندی پیش دزدیده شده بود!

درگذشت بازیگر زن کره ای که چندی پیش دزدیده شده بود! : امتیاز : 5 تعداد رای : 6
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از خبرآنلاین / م.ف
نظرات
وبگردی