نمناک فرهنگ و هنرچهره ها اتفاقات هیجان انگیز کن به روایت بازیگر فیلم فروشنده
بازیگر فیلم فروشنده ، بابک کریمی
بابک کریمی بازیگر فیلم فروشنده که یکی از حاضرین جشنواره کن بود لحظه های به یاد ماندنی و هیجان انگیز این جشنواره را روایت می کند.
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1395

جشنواره کن به روایت بازیگر فیلم فروشنده

بابک کریمی یکی از بازیگران فیلم فروشنده که زودتر از دیگر سازندگان این فیلم از کن به ایران بازگشت، با اشاره به سابقه حضور خود در فیلم هایی از بلژیک و ایتالیا به عنوان بازیگر تاکید دارد که موفقیت این فیلم در دیده شدن و جلب توجه ها به بازیگرانش در حضور جهانی آن ها موثر است.

بابک کریمی با اشاره به دوربین ها و تلفن های همراه زیادی که همه چیز را در این جشنواره به سرعت انتشار می دادند، به لحظات جالب توجه جشنواره کن برای تیم «فروشنده» اشاره و اظهار کرد:همه چیز در این جشنواره برایمان هیجان انگیز بود مخصوصا وقتی تیتراژ پایانی فیلم در سالن شروع شد و واکنشی که تماشاگران نشان دادند خستگی ما را از تن به در کرد، چون به هر حال این اضطراب وجود داشت که بازتاب آن چطور خواهد بود و اگرچه منتقدان نظرات خود را مطرح کرده بودند اما برای یک فیلمساز و گروه سازنده ی فیلم ارتباط با مخاطب همیشه مهم است.

بازیگران و کارگردان فیلم فروشنده

بازیگران و کارگردان فیلم فروشنده در کن

وی افزود:برای ما خوشحال کننده بود که توانستیم آنچه را می خواهیم منتقل کنیم، به درستی اتفاق افتاده است. در واقع واکنشی که در چنین مواقعی از تماشاگران دیده می شود مثل برقی است که چراغی را روشن می کند و این اتفاق برای ما هم رخ داد آن هم زمانی که مردم در پایان فیلم 15 دقیقه به طور مداوم دست می زدند.

بازیگر فیلم «جدایی نادر از سیمین» ادامه داد:دومین لحظه ی هیجان انگیز این جشنواره برای ما شب بعد از نمایش فیلم و در مراسم اختتامیه بود؛ یعنی زمانی که اصغر فرهادی جایزه گرفت، چون معمولا در کن به هر فیلمی یک جایزه می دهند و وقتی شهاب جایزه اش را گرفت فکر کردیم که دیگر جایزه های «فروشنده» تمام شده است، اما گرفتن جایزه ی بهترین فیلمنامه باعث شد حتی خود فرهادی هم جا بخورد. پس از این جایزه، دیگر اتفاق خوبی که شاهدش بودیم عکس ها و پیام های تبریکی بود که از طریق سایت ها و صفحات اجتماعی مختلف منتشر می شد و متوجه می شدیم که در ایران چقدر مردم خوشحال شده اند.

شهاب حسینی و اصغر فرهادی

نخل طلای شهاب حسینی و اصغر فرهادی

کریمی با بیان اینکه «هیجان این اتفاق شاید شبیه به آن چیزی باشد که در شب های برلین و اسکار رخ داد که همگی در یک نوع هیجان شریک بودیم» گفت:البته تأسف انگیز است که می بینیم دلواپسان درون و بیرون مرز ها در بی اعتبار کردن هر نوع استعداد، موفقیت و غرور ملی که برای مردم ایجاد می شود کوتاهی نمی کنند و البته به نظر می رسد این هم شغل آن هاست.

او درباره بازی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی، دیده شدن آن ها در سطح جهان و امکان بازی در پروژه های خارجی بیان کرد:به هر حال خیلی از فیلم ها در چنین جشنواره هایی دیده می شوند و اگر قرار باشد بازیگری در فیلمی خارجی همکاری کند یکی از نکات مهم قضیه زبان است و اینکه ارتباط برقرار شود. درباره بازیگران ما هم مسلم است که توجه زیادی به آن ها جلب شده و فکر می کنم سینمای ایران به آن سطح رسیده است که می تواند با سینمای جهان همکاری کند. پیش از این فقط فیلمسازان بودند که دیده می شدند، اما از الان به بعد بازیگران ما هم چهره ای جهانی پیدا کرده اند.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی در کن

بازیگر فیلم «ماهی و گربه» همچنین درباره ی نشان نخل طلا شهاب حسینی گفت:جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن در واقع به نوعی برای هر دو بازیگر اصلی این فیلم یعنی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی است، چون نمی شود در یک فیلم یکی خوب بازی کند و دیگری بد، حتی عوامل پشت صحنه هم در هر موفقیتی دخیل هستند، با این حال به نظرم شهاب و ترانه الان در اوج کیفیت کاری خود از نظر خلاقیت و استعداد و یکی از بهترین زوج های سینمایی هستند که از نظر ترکیبی تاکنون داشته ایم.

بابک کریمی افزود:این زوج هنری طوری مکمل های خوبی برای هم شده اند که مرا به یاد زوج هنری دهه ی 60 یعنی "مارچلو ماسترویانی" و "سوفیا لورن" می اندازند، یعنی همان معجزه ای که در آن زوج هنری بود در بین این دو هم دیده می شود. من به عنوان یک بازیگر افتخار می کنم که با آن ها همکار بودم، چون این دو نفر جدا از اینکه دو بازیگر خوب هستند دو انسان خوب هم هستند مخصوصا اینکه گاهی پیش می آید، یک بازیگر خوب است اما پس از پایان فیلم خیلی تمایلی به ادامه همکاری ندارد ولی درباره ی این دو نفر قضیه فرق دارد.

اتفاقات هیجان انگیز کن به روایت بازیگر فیلم فروشنده

اتفاقات هیجان انگیز کن به روایت بازیگر فیلم فروشنده
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 13
برگرفته از ايسنا - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 13 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف