نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون خاطرات کریم اکبری بازیگر نقش ابن ملجم مرادی در سریال امام علی
ابن ملجم ، کریم اکبری مبارکه
خاطرات کریم اکبری مبارکه بازیگر نقش ابن ملجم مرادی از خاطرات نقشش در سریال امام علی (ع) می گوید.
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1395

گفتگو با بازیگر نقش ابن ملجم

کریم اکبری مبارکه بازیگر نقش ابن ملجم مرادی از خاطرات خود در سریال امام علی (ع) گفت.

با فرارسیدن اعیاد سعید رجب و شعبان، گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر فرصتی را ایجاد کرده تا با بازیگران و دیگر هنرمندان مجموعه تلویزیونی امام علی علیه السلام گفتگویی صمیمانه داشته باشد. 

کریم اکبری مبارکه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره خاطرات و ایفای نقش خود در سریال تاریخی «امام علی(ع)» گفت:سال ها پیش در برخوردی که با داوود میرباقری داشتم، پیشنهاد بازی در یک فیلم را به من داد. بعد از 6 ماه دوباره به دفتر میرباقری برای نقش «ابن ملجم مرادی» دعوت شدم.
وی در خصوص چگونگی پذیرفتن نقش «ابن ملجم مرادی» بیان کرد:در وهله اول بسیار تعجب کردم که در من چه دیده که نقشی به این سنگینی را به عهده من گذاشته است. در واقع نقش های خاص بازی سخت تر و پر اضطرابی را برعکس نقش های عام دارد.
ابن ملجم مرادی

ابن ملجم در سریال امام علی(ع)


اکبری مبارکه افزود:بازی های من در پایان کار بود و هر روز که به تصویربرداری بخش من بیشتر نزدیک می شدیم، دلهره ام چند برابر می شد و ترس آن را داشتم که با بازی ام لطمه ای به سریال بزنم.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «جراحت» از ایفای نقش «ابن ملجم مرادی» و شخصیت این ملعون در تاریخ گفت:ابن ملجم مرادی خود مدرس و حافظ قرآن بود و بسیار صدای خوبی داشت. در واقع مرادی به نوعی داعش آن زمان بود که براساس اعتقادات زیادش زمام زندگی را از دست داد و تا جایی که در آخر عشق زمینی را به عشق الهی ترجیح داد.
اکبری مبارکه پیرامون بازی در سریال «امام علی (ع)» اظهار داشت:ما بازیگر هستیم و من تمام سعی خود را می کنم که به نقش خودم بیش از گذشته نزدیک تر شوم. همیشه نباید به این فکر کنیم که با بازی در این نقش چه اتفاقی قرار است رخ دهد، بلکه باید به روی بهتر ادا کردن حق مطلب ذهن خودمان را متمرکز کنیم. بهتر است قضاوت و درست بودن نقش را به کارگردان و مردم بسپاریم.
کریم اکبری مبارکه

کریم اکبری مبارکه بازیگر نقش ابن ملجم

وی به طراحی گریم و نوع لباس ها در ژانر تاریخی اشاره کرد و گفت:من و یا دیگر بازیگران اجازه ای نداریم درباره طراحی گریم و لباس ها نظر بدهیم چرا که گاهی گریم و لباس و حتی قرار گیری در فضای تصویربرداری خاص، کمک بزرگی به ادای صحیح بازی می کند.

اکبری مبارکه با بیان خاطره ای از مجموعه تلویزیونی «امام علی(ع)» اظهار داشت:در اواسط کار یک شب که به خانه برگشتم، بعد از پاک کردن گریم متوجه شدم که یکی از لنزها در چشمم نیست و فردا باید سرصحنه حاضر می شدم. آن شب به هرکسی که می توانستم زنگ زدم تا کاری برای فردا انجام بدهند. دست آخر به دکتری که برای من لنز گذاشته بود زنگ زدم تا لنزی برای فردا حاضر کند که باز هم موفق نشدم. در آخر حدود ساعت یازده شب لنز را بالای حدقه چشم چپم پیدا کردم و از خوشحالی به همه شیرینی می دادم. در واقع آن شب برای من جزو تلخ ترین و شیرین ترین روزهای تصویربرداری محسوب می شد که با دلهره عجیبی همراه بود.

وی با اشاره به بازخورد مثبت سریال «امام علی (ع)» و نقش ابن ملجم مرادی بیان کرد:تا به امروز هرکس که من را می شناسد، با اسم و فامیلی خودم صدا می کند اما در این بین بسیاری هم هستند که من را با عنوان «ابن ملجم مرادی» صدا می کنند و محبتشان را از این راه ابراز می کنند.

اکبری مبارکه در پایان با تبریک روز پدر عنوان کرد:تا کسی پدر نباشد، نمی داند پدر چه کسی است و قدر آن را نمی شناسد.

خاطرات کریم اکبری بازیگر نقش ابن ملجم مرادی در سریال امام علی

برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف