دیگران چه می خوانند..؟
نمناک ورزشفوتبال اتفاقات عجیب رختکن ایران بعد بازی با سوریه
بازی ایران و سوریه ، کارلوس کی روش
بازی ایران و سوریه حواشی زیادی به همراه داشت که یکی از آنها عصبانیت کارلوس کی روش در رختکن تیم ملی ایران بود.
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396
بازدید : 1,342 نفر

ماجراهای داغ رختکن تیم ملی بعد از بازی ایران و سوریه

با وجود گذشته یک هفته و اندی از بازی سوریه هنوز خبرهایی از این بازی منتشر می شود. کارلوس کی روش بعد از بازی ایران و سوریه شدیدا از بازیکنان تیم ملی به خاطر تساوی شاکی بود. امروز روزنامه خبرورزشی گزارش درباره جو رختکن تیم ملی بعد از آن مسابقه منتشر کرد که جالب است.

این نشریه نوشت کی روش از سه بازیکن تیم ملی یعنی اشکان دژاگه، رامین رضائیان و میلاد محمدی به قدری شاکی بود که این سه نفر از ترس نفس نمی کشند.

کی روش گویا به خاطر مشکل بدنی اشکان و کم آوردن او، از این بازیکن شاکی بود. از میلاد هم به خاطر اشتباهی که در دقیقه 92 داشت و از رامین هم به خاطر عملکرد ضعیفش. 

بازی ایران و سوریه

عصبانیت کی روش از سه بازیکن تیم ملی

خداحافظی کی روش از تیم ملی فوتبال ایران؟

کارلوس کی روش سرمربی 64 ساله پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان پس از برگزاری رقابت های جام جهانی 2018 روسیه، قصدی برای ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال ایرانندارد و پس از جام جهانی از نیمکت تیم ملی خداحافظی می کند. 

کی روش که اخیرا در مصاحبه ای فوتبال ایران را به قبل و بعد از خود تقسیم کرده به دلایلی همچون بیماری، مشکلات خانوادگی و پرداختن به فعالیت های اقتصادی در جام جهانی 2018 روسیه برای آخرین بار هدایت تیم ملی را بر عهده می گیرد. 

سرمربی پرتغالی بارها دلخوری اش را از برخی مسئولان سابق و فعلی فدراسیون فوتبال و بعضی از مربیان لیگ برتری، محدودیت های مالی فدراسیون، کمبود امکانات سخت افزاری و... نشان داده و به نظر می رسد ادامه این مشکلات نیز در تصمیمش بی تاثیر نبوده است. کی روش درباره کمبود امکانات سخت افزاری و وجود محدودیت های مالی در فوتبال ایران گفته است:«ما حتی زمین تمرین مناسبی نداریم. درست است که ما در زمینی که سبزرنگ است، تمرین می کنیم، اما طول آن تنها 60 متر است . ما محدویت های مالی و اجرایی زیادی در تیم ملی ایران داریم که به دلیل تحریم هایی است که علیه ایران وضع شده است که به عقیده من بی عدالتی محض است و هم به لحاظ سیاسی و هم به لحاظ ورزشی به منافع جامعه ضربه می زند. فدراسیون فوتبال ایران حتی نمی تواند پاداش حضورش در مسابقات جام جهانی را دریافت کند، نمی تواند پول مستقیمی به دست آورد و همه این ها به خاطر شرایط بین المللی ایران است.» 

او در یکی از اظهارات اخیرش در پاسخ به سوالی در مورد اینکه قصد دارد پس از جام جهانی چه تصمیمی اتخاذ کند گفته است:« فعلا فکر خاصی در سر ندارم. پس از جام جهانی روسیه، باید بازگشتی جدی به زندگی شخصی ام داشته باشم ، تا به امروز به خاطر فوتبال، خانواده ام را مجبور کرده ام که دنبال من بیایند.» 

این سخنان کی روش به معنی آن است که او نه تنها پس از جام جهانی از نیمکت تیم ملی ایران خداحافظی می کند بلکه حتی ممکن است به طور کلی قید مربیگری را زده و بازنشسته شود. سرمربی پرتغالی تاکنون 4 بار حضور در جام جهانی را تجربه کرده و از این نظر در بین مربیان فوتبال جهان رکورددار محسوب می شود. کی روش از 15 فروردین 1390 سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است و در بین تمامی مربیانی که تاکنون هدایت تیم ملی را برعهده داشته اند طولانی ترین دوران مربیگری را تجربه کرده است. 

با رفتن کی روش از نیمکت تیم ملی، چند گروه از پایان دوران حضور او در ایران خوشحال می شوند، دسته نخست برخی از مربیان وطنی هستند که اساسا با آمدن مربیان و بازیکنان خارجی به فوتبال ایران مخالفند و آنان را اجنبی می دانند. این مربیان که احساس می کنند با آمدن کی روش از نیمکت تیم ملی دور شده اند، در طول چند سال گذشته همواره با تمام اقدامات سرمربی تیم ملی مخالفت کرده اند و به حامیان کی روش لقب «اجنبی پرست» می دهند. 

دسته دوم بازیکنانی هستند که در طول مدت حضور کی روش در تیم ملی به اردوها دعوت نشده اند، آنان معتقدند سرمربی 64 ساله پرتغالی برای بازیکنان لیگ جایگاه چندانی در تیم ملی قائل نیست و تنها به لژیونرها بها می دهد. این بازیکنان پشت خط مانده که شانس کمی برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه دارند، با جدایی کی روش احتمالا به دعوت شدن به اردوهای تیم ملی (پس از جام جهانی) امیدوارتر خواهند شد. 

دسته سوم افرادی هستند که سبک بازی تیم ملی را نمی پسندند و اعتقاد دارند تیم ملی در زمان کی روش با ارائه یک بازی بسته برابر حریفان، تنها به دنبال کسب نتیجه بوده و بازی زیبا و هجومی را از دستور کار خود خارج کرده است. این افراد خواهان تغییر اساسی سبک بازی تیم ملی از بازی دفاعی و کنترل شده به بازی زیبا و تماشاگر پسند هستند، تغییری که جز با ترک نیمکت تیم ملی از سوی کی روش ممکن نمی شود.

اتفاقات عجیب رختکن ایران بعد بازی با سوریه

برگرفته از خبر آنلاین، باشگاه خبرنگاران/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف