بازی ایران و کره جنوبی

جزئیات دقیق بازی دوستانه ایران و کره جنوبی

تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1398کد مطلب : 2599زمان مطالعه : 1 دقیقه
تیم ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در ورزشگاه بوسان ایژین مین بازی دوستانه ای را برگزار می کنند.

جزئیات جدید بازی دوستانه ایران و کره جنوبی

تسنیم: بر اساس اعلام رسمی فدراسیون فوتبال کره جنوبی تیم ملی فوتبال این کشور که هدایت آن برعهده پائولو بنتو پرتغالی است، در تاریخ 7 ژوئن (17 خرداد) در ورزشگاه بوسان اِیژین مِین واقع در شهر بوسان در دیداری دوستانه پذیرای استرالیا خواهد بود و چهار روز بعد از آن (21 خرداد) هم در دیدار دوستانه دیگری از ساعت 20 به وقت محلی (15:30 به وقت تهران) در ورزشگاه جام جهانی واقع در شهر سئول از ایران میزبانی خواهد کرد. 

آخرین باری که تیم های کره جنوبی و ایران مقابل هم قرار گرفتند به ماه آگوست 2017 بازمی گردد که دو تیم در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه به تساوی بدون گل رضایت دادند. پیش از این بازی، تیم ملی کشورمان چهار پیروزی متوالی یک بر صفر را مقابل جنگجویان تائگوک (لقب تیم ملی کره) تجربه کرده بود. 

کره جنوبی تا کنون 30 بار با ایران مصاف کرده که حاصل آن 9 پیروزی، هشت تساوی و 13 شکست بوده است. آخرین پیروزی کره جنوبی مقابل ایران هم به ماه ژانویه 2011 در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا بازمی گردد. 

ایران در حال حاضر در رده بیست ویکم رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان از دید فیفا قرار دارد که از این حیث 16 پله بالاتر از کره جنوبی و 20 پله بالاتر از استرالیاست.

انتهای پیام/م

مکان و ساعت دقیق بازی دوستانه تیم ملی ایران و کره جنوبی

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
وبگردی