نمناک سبک زندگیکودک بازی پدران با کودکانشان چه تاثیراتی دارد؟
بازی با کودکان ، بازی های پدرانه
بازی پدران با کودکانشان در ماه های نخست تولد موجب می شود کودکان در تست های شناختی عملکرد بهتری نشان دهند.

فواید شناختی در بازی با کودکان

متخصصان کالج لندن در این مطالعه تاکید کردند:پدرانی که از طریق بازی کردن و بروز واکنش های مثبت با کودکان خود تعامل دارند به آنها کمک می کنند که رشد شناختی بهتری داشته باشند.
نوزادانی که پدرانشان در چند ماه نخست تولد با آنها تعامل فعال و مثبت دارند پس از رسیدن به سن 2 سالگی در تست های شناختی عملکرد بهتری از خود نشان داده اند.
"پائول رامچاندانی" نویسنده این مطالعه گفت:پدران باید با کودکانشان از همان ماه های نخست تولد و دوران نوزادی ارتباط نزدیک داشته باشند و با آنان بازی کنند. این نوع رفتار پدر با کودک حتی از زمان نوزادی تاثیر بسیار مثبتی روی رشد کودک دارد.

 

بازی با کودکان

عملکرد بهتر کودکان در تست های شناختی

در این بررسی نحوه تعامل 128 پدر با نوزادان سه ماهه شان مورد ارزیابی قرار گرفت و تصاویر ثبت شده بازی پدران با کودکشان بدون استفاده از وسایل اسباب بازی بررسی شد. همچنین جلسات کتابخوانی بین پدر و کودک زمانیکه کودک دو ساله بوده مورد تحلیل قرار گرفت و رشد قدرت شناختی نوزادان ارزیابی شد.
به گزارش مدیکال دیلی، نتایج بدست آمده نشان دهنده وجود رابطه مثبت بین ارتباط زودهنگام نوزادان با پدرانشان و نتایج مثبت نوزادان در تست های شناختی است.

بازی پدران با کودکانشان چه تاثیراتی دارد؟

بازی پدران با کودکانشان چه تاثیراتی دارد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از میزان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف