نمناک ورزشوالیبال نتیجه “بازی والیبال ایران و ونزوئلا” جام جهانی 2015 + فیلم
بازی والیبال ایران و ونزوئلا ، بازی والیبال تیم ملی ایران
بازی والیبال ایران و ونزوئلا امروز پنج شنبه 19 شهریور 94 از رقابت های جام جهانی والیبال 2015 برگزار شد که در ادامه نتیجه نهایی و فیلم “بازی والیبال ایران و ونزوئلا” را در سایت نمناک مشاهده می فرمائید.
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1394

بازی والیبال ایران و ونزوئلا

در سومین روز از مسابقات جام جهانی والیبال 2015 بازی والیبال ایران و ونزوئلا از ساعت 7:40 در کشور ژاپن برگزار شد و تیم ملی والیبال ایران دومین پیروزی خود را در این رقابت ها کسب کرد.

بازی والیبالا ایران و ونزوئلا

بازی والیبال ایران و ونزوئلا در جام جهانی

نتیجه نهایی بازی والیبال ایران و ونزوئلا

 بردست 1ست 2ست 3ست 4ست 5
ایران32525 25   
ونزوئلا02017 15   

تیم ملی والیبال ایران در سومین روز از رقابت های جام جهانی 2015 از ساعت 7:40 به وقت تهران در سالن هاماماتسو آرنا برابر ونزوئلا قرار گرفت. در این دیدار شاگردان کواچ موفق شدند با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 20 ، 25 بر 17 ، 25 بر 15 تیم دوم قاره آمریکای جنوبی را شکست داده و دومین پیروزی خود در این دوره از مسابقات را کسب کنند.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب عبادی پور، معروف، غلامی، موسوی، غفور، میرزاجانپور و مرندی وارد زمین شد که عبادی پور نخستین سرویس این مسابقه را زد که به صورت مستقیم برای ایران تبدیل به امتیاز شد. تیم ایران در اغلب توپ های سرعتی در این ست عملکرد خوبی داشتند؛ ضمن اینکه ملی پوشان ایران تمام سرویس ها را هم با برنامه می زدند و کار را برای حریف سخت می کردند. در امتیازهای پایانی مهدی مهدوی جایگزین سعید معروف شد و این ست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران خاتمه یافت.

ست دوم را هم ایران با ترکیب عبادی پور، معروف، غلامی، موسوی، غفور، میرزاجانپور و مرندی آغاز کرد. در این ست بازیکنان ایران بسیار هماهنگ تر از ست قبلی بازی را آغاز کردند و توانستند در همان ابتدای مسابقه با چند دفاع خوب 4 امتیاز اختلاف با حریف ایجاد کنند. اشتباهات در تیم ونزوئلا و البته بازی با برنامه ملی پوشان ایران موجب شد تا امتیاز 15 بر 11 هم اختلاف 4 امتیازی حفظ شود. در امتیازهای پایانی ست دوم کواچ تغییراتی در ترکیب تیم ایران ایجاد کرد و این ست با امتیاز 25 بر 17 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

در این ست فرهاد قائمی جایگزین عبادی پور در ترکیب اولیه شد و بازهم ایران بازی را خوب شروع کرد. ظاهراً موتور ایران در این مسابقه روشن شده بود، چراکه ملی پوشان در اکثر فاکتورها کم نقص بودند و این موجب شده بود که ونزوئلایی ها کاملاً بهم ریخته بازی کنند. در امتیاز 14 بر 6 جواد معنوی نژاد جایگزین مجتبی میرزاجانپور شد تا وی هم بتواند دقایقی برای ایران بازی کند. کواچ که پیروزی را تقریباً قطعی می دانست به موسوی هم استراحت داد و صنوبر را جایگزین وی کرد. این ست با نتیجه 25 بر 15 به سود ایران تمام شد تا شاگردان کواچ نخستین پیروزی 3 بر صفر خود را هم در این دوره از مسابقات تجربه کنند.

داورانی از ترکیه و آمریکا قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند. پیش از این مسابقه ونزوئلا از دو دیدار قبلی خود دو شکست در کارنامه داشت؛ آنها در دیدار نخست خود با نتیجه 3 بر صفر مغلوب روسیه شدند و در بازی دوم خود با حساب 3 بر 2 نتیجه را به آرژانتین واگذار کردند. تیم ایران هم در بازی نخست خود با نتیجه 3 بر یک مغلوب آرژانتین شد و در دومین بازی با حساب 3 بر یک تونس را از پیش رو برداشت.

تیم های حاضر در جام جهانی فردا استراحت خواهند کرد و شنبه تیم ملی والیبال ایران به مصاف لهستان، قهرمان جهان می رود.


فیلم خلاصه بازی والیبال ایران و ونزوئلا 


آنالیز دقیق بازی والیبال ایران و ونزوئلا

به گزارش ورزش3؛ تجزیه و تحلیل دقیق علیرضا طلوع کیان، کار شناس آنالیز والیبال درباره این بازی می گوید: 

ایران با این آرایش بازی را آغاز کرد:

غلامیغفورمیرزاجانپور
عبادی پورمعروفموسوی
 

البته این آرایش برای ست اول و دوم بازی شد و در ست سوم تیم ایران فرهاد قائمی را جایگزین میلادعبادی پور در ترکیب اولیه بازی کرد که البته قائمی در پست 2 حضور داشت. 

نکته قابل توجه اینکه تغییر در ترکیب و استفاده از تمامی نفرات در این سه مسابقه ابتدایی کمی کار را برای آنالیز حریفان دشوار می کند. ضمن اینکه هر 12 بازیکن ایران به دفعات در زمین حاضر شدند و تاآماده بازی در شرایط حساس آینده شوند. 

حرکت صعودی ایران

 

موردی که خیلی اهمیت زیادی در این بازی داشت روند رو به رشد تاکتیکی تیم ایران بود که حتی از نظر پوئن هم این رشد به چشم می آید. 

برای مثال در حمله آمار موفقیت تیم ایران در سه بازی به شرح زیر بوده است: 

ایران-آرژانتین 49درصد

ایران-تونس 54درصد

ایران-ونزوئلا 65درصد

 (نمودار نشان می دهد روند رو به رشد تیم در حمله اول و توپ برگشتی تیم ایران به چه شکل بوده است) 

25-20 تبدیل به 25-17 و همان نتیجه تبدیل به 25-15 شد و این همان پیشرفت تاکتیکی است.

نمودار بازی ایران ونزوئلا

سرویس آسان ونزوئلا

از جمله نکات مهم این بازی سرویسهای آسان تیم ونزوئلا بود که نتوانست از نظر قدرت و سرعت و حتی موفقیت دریافت ایران را با مشکل مواجه کند. بنابراین سعید معروف با دریافتهایی که به راحتی به او می رسید تاکتیک های مورد نظر را به نحو احسن پیاده کرد. سعید معروف در این مسابقه از نظر تاکتیکی به صورت فاز بندی خاصی تقسیم پاس کرد که باعث سردرگمی دفاع ونزوئلا شده بود. برای مثال زمانی که در ابتدای ست اول توپ به او می رسید سرعت در حمله را دستور کار خود قرار داد و در ادامه ست زمانی که دفاع وسط های حرف مشغول سرعتی زنان شدند پاس ها را به دو سر آنتن روانه کرد. در ست دوم هم ابتدا با غفور کار کرد و در ادامه سرعت در حمله را دستور کار خود قرار داد. 

 

نقطه ضعف در دفاع روی تور

یکی از نقاط ضعفی که در این بازی مجدادا مشهود بود ضعف در دفاع روی تور ایران بر روی حملات سرعتی حریفان بود. 

البته سخت ترین نوع دفاع روی تور دفاع سرعتی زنهای حریف است آن هم به خاطر بازه زمانی است که شاید از زمانی که توپ از دست پاسور رها می شود تا زمان ضربه حداک تر 0. 3 ثانیه طول بکشد. 

یکی دیگر از دلایل این ضعف کوردی است که دفاع وسط های ایران علاقمند هستند به دفاع کنار ها برسند و به طور 100 درصد و کامل با حمله کننده های سرعتی حریف نمی پرند. 

 

بازی کم اشتباه ایران

تیم ملی ایران در این مسابقه بسیار کم اشتباه بازی کرد. 

در این مسابقه در مجموع تیم ایران 11 اشتباه داشت که به طور نسبی در هر ست 3/6 اشتباه داشت که این بازی بسیار مطلوب و بالا تر از استاندارد جهانی می باشد. 

منظور از اشتباهات که در والیبال مرتکب می شوند این است که پوئنی که حریف دخل و تصرفی در آن نداشته باشد برای مثال سرویس را به تور و اوت بزنیم یا اسپک را به اوت و تور بزنیم و...

امیر غفور در بازی با تونس

امیر غفور در بازی مقابل تونس

بازی والیبال ایران و ونزوئلا ، نتیجه و فیلم بازی والیبال ایران و ونزوئلا

نتیجه “بازی والیبال ایران و ونزوئلا” جام جهانی 2015 + فیلم
:
امتیاز : 4.9 تعداد رای : 53
منبع : نمناک - /م
این مطلب مفید بود ؟ 52 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف