نمناک تکنولوژیترفندستان 7 ترفند باز کردن تسک منیجر در ویندوز
task manager ، تسک منیجر در کامیپوتر
با استفاده از تسک منیجر(Task Manager) می توان نسبت به سریع بستن برنامه ها و اجرای پروسه های جدید و مانیتور کارایی و بسیاری از کارهای دیگر مهم اقدام کنید.

7 راه بازشدن تسک منیجر در ویندوز

بی توجه به این که از کدام نسخه از ویندوز استفاده می کنید، Task Manager یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزارهایی است که با آن سروکار دارید. با استفاده از Task Manager می توانید نسبت به بستن سریع برنامه ها، اجرای پروسه های جدید، مانیتور کارایی و فعالیت سیستم، مشاهده ی جزئیات پروسه های در حال اجرا و... اقدام کنید. برای اجرای Task Manager روش های مختلفی وجود دارد. در این ترفند به معرفی 7 راه مختلف جهت باز کردن Task Manager ویندوز خواهیم پرداخت.

task manager

ترفند باز کردن تسک منیجر در ویندوز

 1. از Taskbar

باز کردن Task Manager از طریق نوار وظیفه یا Taskbar یکی از معمول ترین راه ها برای این کار است. بدین منظور کافی است در فضای خالی از Taskbar راست کلیک کنید و Start Task Manager را انتخاب نمایید.

 2. کلید میان بر

 برای باز نمودن Task Manager می توان (ترفندستان) از کلیدهای ترکیبی کیبورد نیز کمک گرفت. برای این کار کافی است کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید.

  پیشنهاد می شود جهت راحتی بیش تر کلیدهای Ctrl و Shift موجود در زیر دکمه ی Enter را با دست راست بگیرید و سپس با دست چپ کلید Esc را فشار دهید.

 3. استفاده از خط فرمان

 گر با محیط Command Prompt ویندوز زیاد سروکار دارید از این طریق نیز می توانید Task Manager را فراخوانی کنید. برای این کار کافی است دستور taskmgr را در آن وارد کرده و Enter بزنید.

 4. استفاده از Run

 همانند محیط خط فرمان، از محیط Run نیز می توانید برای باز کردن Task Manager استفاده کنید. ابتدا کلیدهای Win+R را فشار دهید تا Run باز شود. سپس عبارت taskmgr را در آن وارد کرده و Enter بزنید.

  5. از Explorer

 از طریق File Explorer یا Windows Explorer نیز می توانید Task Manager را اجرا کنید. برای این کار در این محیط به مسیر زیر بروید:

C:WindowsSystem32

سپس فایل اجرایی Taskmgr.exe را بیابید و بر روی آن دوبارکلیک کنید.

  6. از صفحه ی Ctrl+Alt+Del

 فشردن کلیدهای Ctrl+Alt+Delete منجر به باز شدن صفحه ای خواهد شد که در آن با کلیک بر روی Task Manager (یا Start Task Manager) می توان Task Manager ویندوز را اجرا کرد.

  7. از منوی Power User

 در ویندوزهای 8 و 10 می توان با فشردن کلیدهای میان بر Win+X و سپس فشردن کلید t اقدام به باز نمودن سریع Task Manager از طریق منوی Power User کرد.

 

7 ترفند باز کردن تسک منیجر در ویندوز

7 ترفند باز کردن تسک منیجر در ویندوز
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ترفندستان.ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف