نمناک اخبارحوادث باز کردن قفل درب ضد سرقت با قاشق چایخوری
قفل ضد سرقت ، باز كردن قفل درب ضد سرقت
متخصص باز کردن قفل درب ضد سرقت آپارتمان ها در جریان تجسس های ویژه پلیس قائم شهر به دام افتاد.
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1394

باز کردن قفل درب ضد سرقت

این دزد حرفه ای بامهارت زیادی وقتی از خالی بودن خانه های آپارتمانی مطمئن می شد در چشم بر هم زدنی اقدام به باز کردن در ورودی آنجا کرده و اموال باارزش را به سرقت می برد.

جوان تبهکار که به مواد مخدر شیشه اعتیاد دارد از یک قاشق به عنوان شاه کلید استفاده و در فرصت زمانی بسیارکمی اقدام به گشودن هر نوع قفلی می کرد.

بنابراین گزارش، اقدامات پلیس قائمشهر برای به دست آوردن ردی از این دزد شب رو با دریافت گزارش هایی از اقدامات تبهکارانه وی در دستور کار قرار گرفت. بر اساس شکایت های مشابه، همه سرقت ها نیمه شب و درزمانی صورت گرفته بود که ساکنان خانه ها برای انجام کاری آپارتمان خود را ترک کرده بودند یا اینکه با اطمینان از غیرقابل نفوذ بودن درهای ضد سرقت، دیگر حفاظ فلزی نصب نکرده بودند.

یکی از صاحب خانه ها دراین باره به پلیس گفت:چندی پیش شرایطی به وجود آمد تا با اعضای خانواده برای چند روزی به مسافرت برویم. بعدازاینکه به خانه برگشتیم از صحنه ای که دیدیم شوک زده شدیم. بااینکه در ورودی آپارتمان ما از نوع ضد سرقت بود گروهی ناشناس وارد آنجا شده و همه اموال باارزش را با خود برده بودند.

با توجه به اهمیت ماجرا با دستور سرهنگ «اتباعی طبری» فرمانده پلیس قائمشهر ، گشت های ویژه پلیس برای ردیابی این دزد شب رو در سطح شهر فعال شدند. درحالی که دزد ناشناس در عملیات خلافکارانه خود بامهارت عمل کرده و هیچ ردی از خود بر جای نمی گذاشت، پلیس سرانجام او را در حال تردد در خیابان ردیابی و بازداشت کرد. بر اساس اطلاعاتی که مأموران از حضور یک مرد سیاه پوش موتورسوار در ساعت های پیش از وقوع سرقت ها در اطراف محل حادثه گزارش کرده بودند، مأموران جست وجوهای خود را دراین باره متمرکز کردند.

بدین ترتیب ردیابی های مأموران به صورت نامحسوس در سطح شهر آغاز شد تا اینکه به سرنشین یک موتور که با مشخصات ظاهری دزد تحت تعقیب مطابقت داشت در منطقه حوالی خیابان کارگر این شهر مظنون شده و به او دستور توقف دادند. مرد سیاه پوش با دیدن پلیس بر سرعت خود افزوده و سعی کرد از دست آنان بگریزد اما در عملیات تعقیب و گریز گشت مأموران کلانتری یک قائمشهر بازداشت شد.

وقتی در بازرسی از کیف سیاه رنگی که همراه این متهم بود چراغ قوه ، یک قاشق چای خوری ، کلیدهای مربوط به باز کردن گاوصندوق و دستکش به دست آمد، مأموران اطمینان پیدا کردند که وی همان دزد تحت تعقیب است. این مرد 36 ساله که «علی» نام دارد، تحت بازجویی قرار گرفت اما سعی کرد با ارائه اطلاعات دروغین مسیر تحقیقات مأموران را به گمراهی بکشاند تا اینکه با دیدن مستندات و دلایل غیرقابل انکار از سوی پلیس لب به اعتراف گشوده و سرقت های انجام گرفته را به گردن گرفت.

وی دراین باره گفت:با اطمینان از اینکه خانه ای خالی است نقشه سرقت ازآنجا را طراحی می کردم. ابتدا با قاشقی که داشتم به عنوان شاه کلید استفاده می کردم، درهای ورودی را باز می کردم. بعد با دسته کلیدی که برای خودم درست کرده بودم گاوصندوق ها را بازکرده و اموال با ارزش موجود در آنجا را با خود می بردم.

بر اساس اعلام سرهنگ محمدعلی اتباعی طبری در جریان بازجویی از این دزد تاکنون یک فقره سرقت کشف شده است. به گفته این مقام ارشد پلیس قائمشهر ، دزد قاشق زن علاوه بر قائمشهر در شهرهای اطراف نیز مرتکب سرقت شده بود که تحقیقات درباره سایر جرائم وی ادامه دارد.

باز کردن قفل درب ضد سرقت با قاشق چایخوری

باز کردن قفل درب ضد سرقت با قاشق چایخوری
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 69
برگرفته از ایران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 23 46
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف