نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده فواید باورنکردنی باز کردن پنجره هنگام خواب
هنگام خواب ، اتاق خواب
طبق نتایج بدست آمده توسط محققان بازکرن پنجره هنگام خواب میتواند فواید زیادی داشته باشد مثل جلوگیری از دیابت و چاقی.
بازدید : 2,036 نفر

هنگام خواب پنجره را باز بگذارید

اتاق خواب مناسب یعنی فضایی که در آن آرامش داشته و برای روز بعد آماده و شاداب باشید هنگام خواب بدن کارهای مهم رشد و ترمیم بافت ها را انجام می دهد پس مهم است محیطی که در آن هستید، مانع هشت ساعت خواب شما نشود.

یکی از اساتید دانشگاه آکسفورد معتقد است که وقتی هوا معتدل است ، هنگام خواب باید پنجره را بازگذاشت تا هوا وارد اتاق خواب شود زیرا این کار مانع ابتلای فرد به چاقی و دیابت می شود.

پرفسور اشلی گروسمن استاد غدد درون ریز دانشگاه آکسفورد می گوید:برخورد هوای سرد حتی هوای چند درجه سردتر از هوای بیرون اتاق خواب برای بدن انسان مفید است.

هنگام خواب

چرا هنگام خواب پنجره را باز بگذاریم؟


تحقیقات اخیر دانشمندان آلمانی نیز نشان می دهد که بین پدیدۀ گرم شدن زمین و بیماری دیابت ارتباطی وجود دارد.
محققان معتقدند که افزایش یک درجه ای دمای محیط زیست احتمالاً باعث ابتلای 100 هزار نفر دیگر به بیماری دیابت در آمریکا در هر سال می شود زیرا بدن انسان با افزایش دما نیاز کمتری به سوزاندن چربی های قهوه ای برای گرم نگه داشتن خود پیدا می کند که این امر باعث ابتلای فرد به حساسیت انسولین و افزایش وزن می شود.


گروسمن افزود :تحقیقات نشان می دهد که نظریه " سردی بدنت را حفظ کن " برای کاهش ابتلا به دیابت و چاقی، درست بوده است.
وی گفت:آزمایش ها نشان می دهد که کاهش چند درجه ای دمای بدن از طریق برخورد هوای خنک به آن می تواند مانع افزایش مقدار قند خون شود. زندگی کردن در محیط سرد برای افزایش حساسیت انسولین و رهائی ازبیماری دیالت ، مفید است.
گروسمن یادآور شد:آزمایش ها همچنین نشان می دهد که خواب کافی کمک بسزائی به رهائی از چاقی و بیماری دیابت می کند و همۀ ما باید شب ها هنگام خواب پنجره اتاق را برای استشمام هوای شبانگاهی باز بگذاریم.
تحقیقات جدید مرکز پزشکی دانشگاه ماستریخت هلند نیز نشان می دهد که کاهش دمای بدن تا 15 یا 17 درجه سانتیگراد به مدت چند ساعت می تواند به کاهش وزن کمک کند.


کارشناسان پزشکی می گویند:ماندن طولانی در مکان های بسته ای همچون خانه و دفتر کار که دمای آن بیشتر از دمای بیرون است ، باعث می شود که بدن انسان نتواند کالری ها را برای گرم کردن خود ، به صورت عادی بسوزاند و هنگامی که دمای بدن انسان نزدیک به دمای هوای بیرون باشد ، بدنش سالمتر است.
به طور خلاصه ؛ کاهش دمای بدن انسان باعث افزایش 30 درصدی سوختن کالری ها می شود و هنگامی که انسان احساس لرز می کند، 400 کالری در بدنش در هر ساعت می سوزد و میانگین سوختن کالری ها را 5 برابر افزایش می دهد. 

فواید باورنکردنی باز کردن پنجره هنگام خواب

فواید باورنکردنی باز کردن پنجره هنگام خواب
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف