نمناک سبک زندگیخانه داری روش بسیار سالم و سریع برای باز کردن یخ مرغ
باز كردن يخ مرغ ، how to thaw frozen chicken fast
برای باز کردن یخ مرغ قصد داریم روشی سریع و سالم را به شما پیشنهاد کنیم که بسیار کاربردی و عالی می باشد.

روش باز کردن یخ مرغ

چگونه یخ مرغ را باز کنیم؟ اگر می خواهید مرغ بپزید و برای پخت عجله دارید راهی است که بدون استفاده از مایکرو ویو عمل کنید ، راهی که سالهاست خانم های خانه دار از آن استفاده می کنند و خطرات ایجاد شده در روش باز کردن یخ مرغ به وسیله ی مایکرویو را ندارد و تنها به مقداری آب البته سرد نیاز دارد.

باز کردن یخ مرغ

چگونگی باز کردن یخ مرغ

ذوب کردن مرغ منجمد داخل ظرف آب

این روش سریع که در اغلب آشپزخانه های حرفه ای استفاده می شود بهترین روش است و 20 تا30 دقیقه طول می کشد تا مرغ یخ زده ذوب شود.
 
کاسه یا ظرف بزرگی را با آب سرد پر کنید ( کاسه سالاد )
طوری که مرغ کاملا زیر آب باشد. به طور منظم آب را با آب سرد تازه تعویض کنید . اگر در همان لحظه خیلی مشغول هستید، اجازه دهید قطره کوچکی از آب سرد از بالا جاری باشد.
از آب داغ استفاده نکنید چون خطر را افزایش میدهد در حالی که داخل آن هنوز یخ زده است ، و بیرون آب شده (حیطه خطر) دمای 41تا135 درجه فارنهایت است دمایی که در آن باکتری ها بیشتر رشد می کنند و غذا را به خطر می اندازند.
وقتی تکه های مرغ به اندازه کافی از یخ زدگی درآمدند از هم جدا می شوند،. بقیه آب شدن سریع تر خواهد بود. فرآیند را ادامه دهید تا اینکه یخ گوشت کاملا ذوب شود. اگر مرغ کامل دارید ، مطمئن شوید آب سرد در داخل آن رفته و از خارج و داخل از یخ باز می شود.
 
بازکردن یخ مرغ

روش عالی برای باز کردن یخ مرغ

بنابراین زمانی که از آب خنک، قابل شرب در دستشویی و شست وشو استفاده می کنید، به سرعت مرغ در حال ذوب شدن است ( و هر گوشت دیگری به طور کلی ) با آب جاری کاملا خوب ذوب می شود.
نکته: برای جلوگیری از رشد باکتری ها، مرغ تان را بلافاصله بعد از ذوب شدن بپزید و هرگز غذاهای ذوب شده را دوباره منجمد نکنید.

نحوه باز کردن یخ مرغ بسیار آسان و سریع و بهداشتی

روش بسیار سالم و سریع برای باز کردن یخ مرغ
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 38
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
این مطلب مفید بود ؟ 31 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف