باشگاه استقلال

باشگاه استقلال مجوز خرید بازیکن خارجی را گرفت

تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1396کد مطلب : 48770زمان مطالعه : 2 دقیقه
باشگاه استقلال با تصفیه حساب با بازیکنان خود توانست اقدامات مهمی انجام دهد و مجوز خرید بازیکن خارجی را بگیرد.

مجوز خرید بازیکن خارجی برای باشگاه استقلال صادر شد

پرونده مهاجم کروات پیشین استقلال تنها پرونده ی این باشگاه است که همچنان در جریان است. بنابر اعلام و تاکید فدراسیون فوتبال تنها باشگاه هایی می توانند در فصل نقل و انتقالات بازیکنان خارجی جذب کنند که هیچ پرونده ای در فیفا نداشته باشند. بنابر این قانون باشگاه هایی که بازیکنان در کمیته انضباطی فیفا از آنها شکایت کرده اند، اجازه ی جذب و استخدام بازیکنان خارجی را ندارند تا مجبور به رسیدگی به وضعیت بازیکنان خارجی خود شوند. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در این باره می گوید:ما امسال از تمام باشگاه های بدهکار از جمله پدیده که 4 پرونده و سیاه جامگان دو پرونده و راه آهن 6 پرونده در فیفا دارد خواستیم که به این مسئله رسیدگی کنند تا مشکلی برای جذب بازیکن در رقابت های لیگ برتر فصل آینده نداشته باشند. البته استقلال و پرسپولیس در حال حل کردن پرونده های بدهی خود هستند.

استقلالی ها که در نیم فصل به دلیل شکایت شیحی از خرید بازیکن محروم شدند، در نیم فصل برای تصفیه حساب با بازیکنان خود اقدامات مهمی را انجام دادند و توانستند با بازیکنانی نظیر هلمکه، شیحی و البته سامئول به صورت اقساطی تصفیه حساب کنند تا هیچ پرونده ای دیگر آبی ها را تهدید نکند و آبی ها بتوانند در فصل نقل و انتقالات فعالیت کنند.

 

باشگاه استقلال

استقلال مجوز خرید بازیکن خارجی را دارد

 در این میان اما پرونده ی پرو پئیچ کروات، تنها پرونده ای است که از سوی استقلالی ها مورد مناقشه است. باشگاه استقلال در پرونده ی این مهاجم کراوات خود را محق می داند و بعد از شکایت این بازیکن برای دریافت مطالبات خود برای رسیدگی دوباره به این پرونده با ارائه ی مستنداتی به دادگاه CAS شکایت کرده است. آبی ها عقیده دارند که این پرونده از جمله پرونده هایی نیست که استقلالی ها را از فعالیت در نقل و انتقالات منع کند و آبی ها می توانند در ابتدای فصل، بازیکنان خارجی جذب کنند اما هنوز فدراسیون در این باره موضع گیری صریحی انجام نداده و به نظر می رسد با توجه به اقدامات استقلال و البته مستندات این باشگاه، آبی ها در جذب بازیکن خارجی با مشکل رو به رو نیستند.

مهدی تاج با تایید ادعای باشگاه استقلال می گوید:باشگاه هایی که بازیکنان و مربیان سابقشان از آنها به AFC و فیفا شکایت کرده اند و به هر دلیلی پرونده آن ها مفتوح است نمی توانند بازیکن خارجی بگیرند. هر باشگاهی که بخواهد بازیکن جذب کند در صورتی که نام این بازیکنان از طریق فدراسیون فوتبال ثبت نشود، نمی تواند از او استفاده کند. امروز طی صحبتی که با توفیقی و باشگاه استقلال داشتیم اعلام کردند که کلیه پرونده هایشان در فیفا بسته شده و این جای خوشحالی است. البته باید از فیفا در این زمینه استعلام بگیریم که آیا تمام پرونده های این باشگاه بسته شده است یا خیر. ما به سرعت این مسئله را پیگیری خواهیم کرد.

باشگاه استقلال مجوز خرید بازیکن خارجی را گرفت

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از ورزش سه/ی
وبگردی