بالش نوزاد
حساسیت شرایط جسمی و رشد نوزاد موجب می شود تا در انتخاب تمام موارد مربوط به او دقت بیشتری انجام شود به عنوان مثال انتخاب و خرید بالش نوزاد که رعایت فاکتورهای مهمی را لازم دارد.

بالش نوزاد را چطور و با چه نکاتی انتخاب کنیم؟

بالشت کودک نقش مهمی در رشد جمجمه و شکل گیری فرم آن دارد ، بالشت مناسب به گردش خون مغز و رشد کمک می کند از طرفی بالشت نامناسب نه تنها روی عملکرد فیزیکی گردن و سر تاثیر می گذارد بلکه باعث نقص مغز می شود پس با توجه به این موارد متوجه می شویم که انتخاب بالشت مناسب برای کودک تازه متولد شده اهمیت بالایی دارد .

نکات مهمی که باید قبل از خرید بالش برای نوزاد بدانید

وقتی نوزادان می خوابند کمرو پشت سرشان در سطح صاف قرارمیگیرد ماهیچه های گردن و کمر بطور طبیعی آرام میگیرد همچنین اگر کودک را به پهلو بخوابانید روی سطح صاف قرار می گیرند بنابراین به بالش نیازی ندارند.
کودکان بعد از 3ماهگی یادمیگیرند سرشان را بلند کنند و گردنشان را بطرف جلو بیارند و خم کنند بنابراین برای حفظ ساختار فیزیکی و راحتی بدن از بالش 3ماه بعداز تولد استفاه کنید و تا حد ممکن قبل از آن اجازه دهید نوزاد روی تشک مخصوص خود راحت بخوابد.
بالش نوزاد

راهنمای انتخاب بالش مناسب برای نوزاد و کودک

ویژگی ها و مشخصات بالش مناسب نوزاد

ارتفاع مناسب برای بالشت کودک 3تا 4 سانتی متراست و بنابر رشد کودک بالشتی را بر طبق عرض شانه او انتخاب کنید.
مغز و بافت بالشت باید نرم سبک باشد و قابلیت جذب رطوبت راهم داشته باشد.
بالشت ها را باپشم و پوسته گندم سیاه پر کنید همچنین می توانید چای های استفاده شده را جمع آوری و استفاده کنید.
روبالشتی را از جنس پنبه ای انتخاب کنید.
 
بعضی از والدین به اشتباه فکر می کنند کودکان روی بالشت سفت راحتر می خوابند و سرشان فرم قشنگی تری میگیرد و بهتر رشد میکند اما این درست نیست چرا که جمجمه کودک نرم است و شیار ملاج سر و جمجمه کاملا بهم نزدیک نیست.
استفاده طولانی مدت از بالشت سفت باعث بد شکلی جمجمه می شود و روی زیبایی تاثیر می گذارد.
متابولیسم کودکان بالا است و سرشان زیادعرق می کند طوری که وقتی کودک خواب است تعرقش براحتی بالشت را خیس می کند ؛ ترکیب عرق و شوره براحتی باعث ایجاد میکروب های بیماری زا می شود به همین خاطر لازم است گاهی اوقات بالشت ها را مقابل نور آفتاب گذاشته و مرتب ملحفه آنها را عوض کنید.

راهنمای کامل خرید بالش مناسب نوزاد و کودک

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن
نظرات
وبگردی