نمناک اخبارجامعه دستگیری باند سرقت نینجاهای خشن در مشهد
باند سرقت ، سرقت خشن
اعضای باند سرقت معروف به نینجاهای خشن دستگیر شدند،اعضای این باند مخوف سرقت با بستن شمشیر و تبر به کمر و پشت، به کارگاه های تولیدی دستبرد می زدند.
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1396

اعضای باند سرقت معروف به نینجاهای خشن دستگیر شدند

اعضای یک باند مخوف سرقت که با بستن شمشیر و تبر به کمر و پشت، به کارگاه های تولیدی دستبرد می زدند با تلاش چند ماهه ماموران عملیات ویژه پلیس مشهد دستگیر شدند و تاکنون به 20 فقره سرقت اعتراف کرده اند.

 از دی ماه سال گذشته پرونده هایی در کلانتری های حاشیه شهر و به ویژه کلانتری فردوسی و کاظم آباد تشکیل شد که بررسی محتویات آن ها نشان می داد:اعضای یک باند خشن که به شیوه «نینجاهای کارتونی»شمشیر و تبر را به پشت خود می بندند، وارد کارگاه های تولیدی و صنعتی می شوند و با بستن دست و پا و چشم های نگهبان کارگاه ها، اموال زیادی را به سرقت می برند.
 
اعضای این باند مخوف هنگام دستبرد به برخی شرکت ها و کارگاه های تولیدی قطعات خودرو، تابلو ، قالب های سنگین و گران قیمت که دارای آلیاژهای مس، چدن و آلومینیوم است را با استفاده از خودرو به مکان نامعلومی منتقل می کردند که مالباختگان با خسارت های میلیونی مواجه می شدند.
 
با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و به دستور سردار بهمن امیری مقدم (فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی) این پرونده به ماموران عملیات ویژه مشهد سپرده شد تا با تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی دقیق به ردیابی و دستگیری «نینجاهای خشن» بپردازند.
 
 بنابراین گزارش، با دریافت این پرونده در اردیبهشت امسال و تجمیع اطلاعات، گروه زبده ای از ماموران با نظارت مستقیم و راهنمایی های سرهنگ محمد بوستانی (فرمانده انتظامی مشهد) فعالیت های تخصصی خود را با شیوه های علمی و استفاده از فناوری های نوین تجهیزاتی آغاز کردند. آن ها پس از چند روز برگزاری جلسات تخصصی به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد تعدادی از اتباع خارجی غیرمجاز در سرقت های مذکور نقش دارند.
  
بنابراین تحقیقات پلیس در این باره متمرکز شد و ماموران عملیات ویژه به جست و وی آثار باقی مانده از «دزدان خشن» در محل های سرقت پرداختند تا این که با رصدهای اطلاعاتی موفق شدند دو تن از عاملان این سرقت ها را در منطقه جاده قدیم قوچان شناسایی کنند.
 
 ماموران انتظامی پس از کسب مجوزهای قضایی از قاضی «روحانی نژاد» وارد عمل شدند و یکی از متهمان را در مخفیگاهش محاصره کردند اما این تبعه خارجی قصد داشت از طریق پشت بام فرار کند که ناگهان در حلقه محاصره ماموران گرفتار شد و بدین ترتیب دقایقی بعد عملیات برای دستگیری متهم دیگر ادامه یافت تا این که جوان افغانی غیرمجاز که از اعضای باند مخوف «نینجاها» بود نیز در تور پلیس افتاد.
  
با انتقال دو متهم به مقر انتظامی آنان در بازجویی ها همدستان دیگر خود را نیز لو دادند که بلافاصله تحقیقات در این پرونده با صدور دستورات ویژه ای از سوی سرهنگ بوستانی وارد مرحله جدیدی شد.
 
ماموران انتظامی که موفق شده بودند محل انبار اموال سرقتی را در یکی از باغ های اطراف جاده قدیم قوچان کشف کنند، با کسب مجوزهای قضایی و در یک قرار صوری با دو تن دیگر از اعضای این باند، اطراف باغ را به محاصره درآوردند .
  
هنگامی که متهمان برای استعمال مواد مخدر قصد ورود به محل مذکور را داشتند متوجه حضور ماموران انتظامی شدند و با رها کردن موتورسیکلت به بیابان ها و باغ های اطراف گریختند.
 
در همین هنگام ماموران با شلیک 18 تیر که با اخطارهای پلیس همراه بود دو متهم دیگر پرونده «نینجاها» را نیز به دام انداختند و بدین ترتیب بازجویی از آن ها آغاز شد. اعضای این باند مخوف که بین 25 تا 30 سال سن دارند و معتاد به مواد مخدر هستند اعتراف کردند که سرقت های خود را از سال گذشته آغاز کرده اند.
  
آنان تاکنون محل حدود 20 کارگاه تولیدی و صنعتی را که به آن مکان ها دستبرد زده اند به ماموران نشان دادند اما بررسی های مقدماتی ماموران عملیات ویژه بیانگر آن است که اعضای این باند سرقت های بیشتری مرتکب شده اند.
  
همه اعضای باند از اتباع خارجی غیرمجاز هستند که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده و به اقدامات مجرمانه خود ادامه می دادند.
 
تحقیقات بیشتر با دستورات سرهنگ بوستانی برای ریشه یابی پرونده باند «نینجاهای خشن» همچنان ادامه دارد. 

دستگیری باند سرقت نینجاهای خشن در مشهد

دستگیری باند سرقت نینجاهای خشن در مشهد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف