نمناک اخبارحوادث دستگیری باند کیف قاپ تهران + عکس
کیف قاپ ، کیف قاپ تهران
باند متشکل از سه نفر کیف قاپ با تلاش کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، شناسایی و دستگیر شدند.
تاریخ انتشار : 28 مهر 1394

بازداشت باند سه نفره کیف قاپ در تهران

اواخر مرداد ماه سال جاری، با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت و کیف قاپی از او، پرونده با دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران به اداره 18 پلیس آگاهی تهران ارسال شد.

 
شاکی که مردی جوان است پس از حضور در اداره 18، درباره نحوه سرقت به ماموران گفت:از سر کار به خانه برمی گشتم که وقتی به مقابل خانه رسیدم، از ماشین پیاده شدم تا در پارکینگ را باز کنم. مشغول باز کردن در بودم که در همین زمان مرد جوانی با باز کردن در خودروام کیف دستی ام را که روی صندلی عقب قرار داشته سرقت کرده و سوار موتور سیلکت آبی رنگی ش که کمی جلو تر ایستاده بود و با همدستش به سرعت متواری شدند.
 
بازداشت باند کیف قاپان در تهران +عکس
 
با شکایت مرد جوان تیمی از کارآگاهان ادراه هجدهم پلیس اگاهی پایتخت ماموریت پیدا کردند تا سارقان را شناسایی و دستگیر کنند. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان حاکی از آن بود چندین پرونده سرقت به این شیوه در دیگر پایگاه های آگاهی باز شده است و به این ترتیب این احتمال وجود داشت که کارآگاهان با یک باند سارقان حرفه ای روبه رو است. ماموران در ادامه به تحقیق از شاکیان پرداختند و از آنجا که همه آن ها مشخصات یکسانی از سارقان ارایه کرده بودند، این فرضیه که سرقت ها توسط یک باند انجام می شود قوت گرفت.
 
تحقیقات برای شناسایی سارقان ادامه داشت و کارآگاهان با حضور در محل های جرم و بررسی دوربین های مداربسته به تصاویری دست پیدا کردند که نشان می داد در زمان سرقت دو مرد جوان سوار یک موتور سیکلت آبی رنگ در حال گشت زنی در منطقه هستند و با نشان کردن خودوریی در یک اقدام سریع کیف صاحب خودرو را سرقت کردند و از محل متواری شدند. ماموران در بازبینی تصاویر ضبط شده موفق به شناسایی سارقان که از مته مان سابقه دار در زمینه سرقت و فروش مواد مخدر بودند شدند. آن ها که محمد، مسعود و محمد نام دارند پیش از این به جرم سرقت و حمل و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده و به زندان افتاده بودند.
 
با شناسایی سارق و احراز هویت آن ها کارآگاهان با رد زنی محل زندگی مته مان در شرق استان تهران صبح روز هفتم مهرماه در طی یک عملیات هماهنگ سه متهم را محاصره و دستگیر کردند.
 
سرهنگ داوود فرد معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ درگفتگو با خبرنگار مهر گفت:مته مان پس از دستگیری در بازجویی ها به ده ها سرقت و کیف قاپی در محدوده شمال تهران اعتراف کردند. اعضای این باند با شناسایی خودروهای مدل بالا، آن ها را تعقیب می کردند و در فرصتی مناسب کیف مالباختگان را از داخل ماشین سرقت کرده و متواری می شدند.
 
باند کیف قاپ
 
وی ادامه داد:با توجه به اعترافات اعضای این باند دستور انتشار عکس بدون پوشش چهره مته مان از سوی قاضی پرونده صادر شده و شاکیان می توانند به اداره 18 پلیس آگاهی واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند یا با شماره تلفن 51055518 تماس حاصل کنند.

دستگیری باند کیف قاپ تهران + عکس

دستگیری باند کیف قاپ تهران + عکس
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 6
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 3 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف