نمناک اخبارسیاست جای بانوی اول آمریکا در دولت ترامپ هنوز خالی است!
بانوی اول آمریکا ، دولت ترامپ بانوی اول ندارد
بانوی اول آمریکا همسر رئیس جمهور است اما دولت دونالد ترامپ نمی تواند این گزینه ی ریاست جمهوری های قبل را داشته باشد.
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395

بانوی اول آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ چه کسی خواهد بود؟

پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان در گزارشی نوشت:زمانیکه "ال گور"، معاون بیل کلینتون در دوران ریاست جمهوری، برای ملاقات با رئیس جمهور منتخب آمریکا نزد "دونالد ترامپ" رفت، در ابتدا با "ایوانکا ترامپ"، دختر بانفوذ او، دیدار کرد. "ال گور" درباره ملاقات خود با خانواده ترامپ اظهار داشت:پیش از آنکه دونالد ترامپ را ببینم، نخست جلسه ملاقاتی با ایوانکا برایم ترتیب داده شد و پس از آن موفق به گفتگو با رئیس جمهور منتخب شدم.

 

حدس ها برای انتخاب ملانیا ترامپ به عنوان بانوی اول آمریکا 

"ال گور" یک فعال محیط زیست سرشناس است که بدون شک تلاش کرده تا با ملاقات ترامپ از دیدگاه وی درباره موضوع مهم تغییرات آب و هوایی مطلع شود. اینکه وی در ابتدا مجبور به ملاقات با ایوانکا بوده در کنار تصمیم نقل مکان ایوانکا و "جرد کوشنر"، همسرش، از نیویورک به واشینگتن همگی خبر از نفوذ بیش از حد دختر ترامپ در امور کاری پدر می دهد. ایوانکا در حالی مقدمات نقل مکان از نیویورک را به واشینگتن مهیا کرد که "ملانیا ترامپ"، همسر رئیس جمهور منتخب، قصد دارد همراه با پسرش در پنت هاوس برج منهتن نیویورک باقی بماند.
 
باتوجه به مسائل یاد شده این سوال در ذهن ایجاد می شود که در دوران ریاست جمهوری ترامپ واقعا چه کسی بانوی اول آمریکا خواهد بود؟ برخی معتقدند نه ملانیا و نه ایوانکا، هیچکدام بانوی اول آمریکا نخواهند شد. ظاهرا ملانیا ماندن در نیویورک و گذراندن وقت با پسرش را به امور سیاسی ترجیح می دهد و از طرف دیگر ایوانکا دارای مشغله های کاری فراوانی است.
 
این گزارش در ادامه می افزاید:نقش ایوانکا فراتر از دختر ارشد و یا حتی بانوی اول کاخ سفید است. او تاثیرگذارترین فرد بر روی پدرش است و حتی بهتر از ملانیا می تواند بر روی رئیس جمهور منتخب اعمال نفوذ داشته باشد.
بانوی اول آمریکا

ملانیا می تواند بانوی اول آمریکا در دولت پدرش دونالد ترامپ باشد؟

 
ملانیا قصد دارد تا پایان سال تحصیلی پسرش در نیویورک بماند و به این ترتیب جایگاه بانوی اول در کاخ سفید خالی می ماند. ایوانکا نیز بیشتر از آن درگیر مسائل تجاری است تا بتواند پا به پای پدر در امور سیاسی گام بردارد.
 
ایوانکا در جریان تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ کمک های زیادی به وی کرد و همواره جای خالی ملانیا را پر کرد. زمانیکه ملانیا در سخنرانی در گردهمایی ملی جمهوری خواهان متن سخنرانی "میشل اوباما" را سرقت کرد و جنجال زیادی در رسانه ها به راه انداخت، ایوانکا برای کمک به پدر وارد میدان شد و با ایراد یک سخنرانی قوی درباره ارزش های اجتماعی، مراقبت از کودکان و اعتبارات مالیاتی تا حد زیادی گاف ملانیا را جبران کرد.
 
زمانیکه دونالد ترامپ قصد داشت "مایک پنس" را به عنوان معاون خود معرفی کند، برخلاف قاعده مرسوم، ملانیا در جلسه حضور نداشت؛ اما ایوانکا و همسرش به خوبی جای او را پر کردند و با قرار گرفتن در کنار دونالد ترامپ نشان دادند، پدر را تنها نمی گذارند.
 
معمولا فرزندان نامزدهای ریاست جمهوری خود را از دنیای سیاست دور نگه می دارند. وقتی "جرج بوش" قصد داشت در سال 2000 رسما برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اعلام آمادگی کند، دخترش "جنا" گفت:آرزو می کنم انتخاب نشوی. اگر رئیس جمهور شوی زندگی ما به طور کامل به هم میریزد.
 
در برخی موارد استثنایی، دختران ارشد برخی روسای جمهور در مقام بانوی اول کاخ سفید قرار گرفتند. "مارتا" دختر "توماس جفرسون"، رئیس جمهور سال های 1179 تا 1187 میلادی آمریکا، بانوی اول کشور شد زیرا مادرش 20 سال پیش درگذشته بود.
 
"مارگارت" دختر ارشد "هری ترومن"، سی و سومین رئیس جمهور آمریکا، نیز این فرصت را به دست آورد تا بانوی اول کشور شود زیرا مادرش اغلب برای کسب آرامش اعصاب واشینگتن را ترک می کرد و در ییلاق میزوری اقامت داشت.
 
با این حال، تاکنون هیچکدام از روسای جمهور آمریکا دختر و یا فرزندی نداشته اند که به اندازه ایوانکا از پدرش حمایت کند و این موضوع می تواند یک نکته منفی به حساب آید.
 
شاید بهتر باشد ترامپ نحوه تعامل با دخترش و میزان دخالت او را در مسائل سیاسی از "ریچارد نیکسون"، سی و هفتمین رئیس جمهور آمریکا، فرا بگیرد. "جولی"، دختر نیکسون، نیز دخالت زیادی در امور کاری پدرش داشت؛ اما خیلی زود با اقدام قاطع وی روبرو شد. ریچارد نیکسون اعلام کرد جولی و دیگر فرزندانش باید مانند دیگر جوانان مستقل شده و در شغلی مشغول به کار شود. ریچارد نیکسون برای فرزندانش قوانین سختگیرانه ای وضع کرد و آنها را از استخدام در مراکز وابسته به دولت و یا بنیاد نیکسون منع کرد.
 
به این ترتیب پرسش اصلی درباره هویت بانوی اول آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ همچنان به قوت خود باقی می ماند.

 

جای بانوی اول آمریکا در دولت ترامپ هنوز خالی است!

جای بانوی اول آمریکا در دولت ترامپ هنوز خالی است!
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از شریان نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف