نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو باورهای نادرست درباره شپش موی سر دانش آموزان
شپش مو ، علت شپش مو
شپش مو نوعی بیماری است که در بین کودکان دبستانی شیوع بیشتری دارد و متاسفانه باورهای نادرست زیادی درباره آن وجود دارد.

اشتباهات رایج در مورد شپش موی سر

شپش موی سر نوعی بیماری است که برای همه افراد در سنین مختلف ایجاد می گردد اما ابتلا به شپش در بین کودکان مدرسه ای بیشتر از سایرین است . متاسفانه درباره شپش سر در کشور ما باورهای نادرستی وجود دارد که ما را از درمان به موقع آن دور می سازد و سبب می شود جذب این شایعات شویم وبپنداریم فرزند ما هیچ گاه شپش نمی گیرد.

شپش چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

علائم شپش مو کودک

علائم شپش مو کودک و درمان سریع و قطعی آن

شپش حشره ریزدارای 3 جفت پا و قلاب های قدرتمند است که به مو و پوست می چسبد و در محیط های گرم و مرطوب ازدیاد پیدا می کند. شپش روزانه 10 تخم می گذارد و موجب خارش موی سر می شود و ابتلا به آن به تمیزی و کثیفی فرد مرتبط نمی باشد . شپش سر در بچه ها ی مدرسه ای به دلیل ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر بیشتر از گروههای دیگر دیده می شود و مشکلات بهداشتی فراوانی را برای مسئولان به وجود می آورد.

برای تشخیص شپش سر والدین می توانند قسمت های مختلف موی سر را که کودک می خاراند را ببینند ، زیرا شپش سر با چشم غیر مسلح نیز دیده می شود اما اگر می خواهید از وجود شپش سر بر روی موهای فرزند خود مطمئن شوید می توانید قسمت کوچکی از موهای فرزندتان را جدا کنید و با شانه مخصوص ، شانه کنید. اگر شپش در موی فرزندتان باشد می توانید آن را روی شانه ببینید.

راه های مختلفی برای درمان شپش وجود دارد اما بهترین درمان شپش استفاده از داروهای ضد شپش است . اگر فرزندتان دچار شپش است از این داروها می توانید استفاده کنید و بعد از برطرف شدن شپش موهای او باید تمام ملحفه ها و وسایلی که کودک با آن ارتباط داشته مانند کلاه ، لباس ، روسری ، بالش و کاناپه و... را با بالاترین دما آب بشویید زیرا شپش با آب سرد از بین نمی رود .

باورهای نادرست در مورد شپش موی سر

شپش مو کودک

 

 

شپش مو کودک را چگونه تشخیص دهیم

هنگامی که کودک دبستانی ما مبتلا به شپش شد ، با او به ملایمت برخورد کنید و او را نزد پزشک برای درمان شپش ببرید و هیچ گاه نا امید نشوید و فکر نکنید با مبتلا شدن به شپش فرد کثیفی هستید . به صحبت های دیگران درباره نحوه گرفتن و از بین بردن شپش گوش ندهید و برای درمان از افراد متخصص یاری بگیرید ، متاسفانه باورهای نادرستی درباره شپش وجود دارد که برخی از آن ها را درادامه می خوانید.

کثیفی موی سر عامل ابتلا به شپش است

این باور اشتباه است . شپش حشره ریزی است که به تمیزی و کثیفی موی سر اهمیت نمی دهد حتی پرپشتی ، کم پشتی و کوتاه و بلند بودن مو نیز برایش مهم نیست . اما بهتر است همیشه موی خود را تمیزو کوتاه نگه دارید تا در صورت ابتلا به شپش با خبر شوید. داشتن موی بلند روند درمان شپش را سخت می کند.

شپش سر بیماری را انتقال می دهد

علت شپش مو

 

 

علت شپش مو و راه های درمان آن

این باور اشتباه است. شپش موی سر موجب خارش شدید موی سر در کودکان می شود و در برخی از موارد نیش آن ها موجب التهاب پوست سر آن هامی گردد اما برخلاف باور عموم بیماری را منتقل نمی کند.

وقتی همکلاسی فرزندم مبتلا به شپش است ، لزومی ندارد ما برای کودکمان درمان ضد شپش آغاز کنیم

این باور غلط است. بیشتر کودکان مدرسه ای که همکلاسی آن ها دچار شپش است ، مبتلا به شپش می شوند پس بهتر است آن ها نیز از محصولات ضد شپش زیر نظر متخصص استفاده کنند.

 انتقال شپش مو

 

 

راه های انتقال شپش مو

شپش مخصوص موی کودکان است

این یک باور غلط است . شپش ممکن است در موی همه افراد در سنین مختلف دیده شود اما در کودکان به علت رابطه تنگاتنگی که با یکدیگر دارند شایع تر است. و اگر کسی مبتلا به شپش باشد این امکان وجود دارد که شما نیز از او شپش بگیرید.

شپش روی سر کودکان خانواده های فقیر ماندگار تر است

این باور غلط است و می تواند برعکس باشد . کودکان خانواده های مرفه به دلیل اینکه فرزندشان در رفاه و بهداشت است کمتر موی فرزند خود را از نظر آلوده بودن به شپش بررسی می کنند و به همین دلیل دیرتر به تشخیص می رسند و شپش روی سر فرزندشان بیشتر ماندگار می شود. 

شپش از طریق آب استخر منتقل می شود

انتقال شپش از طریق استخر

 

 

آیا انتقال شپش از طریق استخر ممکن است

شپش ها نمی توانند در آب شنا کنند و از طریق آب از موی سر فردی به فرد دیگر منتقل شوند اما می توانند از طریق استفاده مشترک لوازم شخصی مانند حوله و برس منتقل گردند. 

شپش ها توانایی پرواز دارند و می تواننداز روی سر یک فرد روی سر دیگری بپرند

این باور اشتباه است. شپش ها از روی سر یک فرد نمی توانند بر روی سر فرد دیگر بپرند اما می توانند به سرعت حرکت کنند و از طریق تماس مستقیم با موی فرد آلوده به شپش به دیگری منتقل گردند.

عامل انتقال شپش سر به انسان حیوانات هستند

باورهای غلط درباره شپش مو

 

 

باورهای غلط درباره شپش مو

این یک باور اشتباه است . شپش سر مختص حیوانات نیست و فقط انسان ها را مبتلا می کند.

چگونه از آلودگی به شپش پیشگیری کنیم

  • پیشگیری با رعایت بهداشت به ویژه در مکان هایی مانند مدارس، مهدکودک ها ، سربازخانه ها، پرورشگاه ها و ... امکان پذیر است و می توان از طریق آموزش به افراد تا حد زیادی مانع ایجاد این مشکل شد .
  • باید به کودکان آموزش داد در مدرسه از تماس سر خود با سر دیگران پرهیز کرده و شال، روسری، کلاه، برس و شانه خود را به دیگران ندهند یا از این وسایلِ مربوط به دیگران استفاده نکنند .
  • همچنین موارد آلوده باید به سرعت شناسایی و گزارش شوند تا با درمان سریع، بتوان از انتقال آلودگی به دیگران جلوگیری نمود .

تفاوت های رشک و شوره سر

شپش سر

 

 

تفاوت شوره و شپش سر

شوره سر پوست مرده سر است که به راحتی از موها جدا می شود اما رشک ها تخم مرغی شکل هستند و بیشتر در گیجگاه ها، بالای گوش ها و پشت گردن در نزدیکی پوست سر به مو چسبیده اند و به راحتی از مو جدا نمی شوند و برای جداسازی آنها باید از ناخن استفاده کرد.

برای پیدا کردن تخم شپش باید مو را زیر نورمناسب و تمام نقاط آن را بگردیم و در صورت نیاز از یک ذره بین استفاده کنیم و فرد بررسی کننده نباید زیاد به موی مبتلا به شپش نزدیک شود زیرا درصد انتقال شپش بالا می رود.

برای درمان شپش موی سر چه کار کنیم؟

درمان سریع شپش مو

 

 

درمان سریع و قطعی شپش مو

شپش سر بیماری شایعی که کودکان زیادی را در سنین مهد کودک و دبستان مبتلا می کند و از طریق تماس مستقیم سر با سر فرد مبتلا و یا از طریق لباس، کلاه، مقنعه، روسری و سایر لوازم شخصی مانند شانه و حوله انتقال می یابد.

برای تشخیص این بیماری بهتر است از افراد متخصص کمک بگیریم و در صورت ابتلا سریعا درمان را آغاز کنیم . بهترین درمان شپش سر استفاده از شامپوی پرمترین است که عوارض زیادی ندارد و مصرف آن برای خانم های باردار ؛ کودکان و بزرگسالان و شیرخواران بالای 2 ماه بلا مانع است .

نکاتی برای استفاده از شامپوی ضد شپش

درمان شپش با شامپو

 

 

درمان شپش با شامپو ضد شپش

  • طریقه مصرف این شامپو این گونه است که به مدت 10 دقیقه شامپو را به موهای خشک و تمیز آغشته و سپس آبکشی می کنیم .یک هفته بعد نیز دوباره این کار را تکرار می کنیم .
  • قبل از مصرف این شامپو به موهایتان شامپو یا نرم کننده نزنید و موهایتان باید کاملا خشک و تمیز باشد.
  • تا 2 روز بعد از مصرف دارو نیز بهتر است از شوینده ها استفاده نکنیم .
  • داروی دیگری بنام لیندان نیز برای از بین بردن شپش کاربرد دارد اما به اندازه این شامپو موثر نیست.
  • اگر یکی از افراد خانواده مبتلا به شپش سرشد باید تمام خانواده درمان شپش را آغاز کنند.
  • وسایلی شخصی فرد مبتلا به شپش باید شسته یا فریزو یا به مدت 2 هفته در کیسه دربسته گذاشته شوند.
  • کودک پس از یک نوبت استفاده از شامپوی پرمترین می تواند به مدرسه برود.

 

باورهای غلط درباره شپش مو

باورهای نادرست درباره شپش موی سر دانش آموزان
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 332
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ف
این مطلب مفید بود ؟ 290 42
نظر کاربران
سميرا

سميرا

براي از بين بردن رشك ها بهترين روش چك كردن لايه به لايه موها و حتما حتما تار موي داراي رشك را با قيچي جدا كنيد. قيچي كردن بسيار بسيار تأثير دارد و سرعت بهبود و نجات از اين موجود مؤذي را بالاتر ميبرد. هر روز و يا روزي دو بار چك كنيد. در ضمن أتو مو كشيدن نيز بسيار عالي است.

پاسخ دادن 38 18
Sanaz

Sanaz

دوستان فقط صبر پیشه کنید ،از شامپو ضد شپش فقط هفته ای یک بار استفاده کنید،چون بیشترازون هم ضرر داره هم بی تاثیر،بعد از زدن شامپو فقط با اب خالی کامل سرتونو بشورید ،و تا دوروز چیزی به سرتون نزنید،ولی بعد ازون سرکه استفاده کنید ،موهاتونو با سرکه خیس کنید کف سرتون حسابی با سرکه خیس باشه،کمی ماساژ بدید بعد با کلاه پلاستیکی یا کیسه فریزر ببندید،تا 2 ساعت،بعد بشورید با شونه دندانه ریز بیفتید به جون موهاتون،هرروز تکرار کنید،وقتی که تعداد تخم شپشلتون کم شد میتونید برید ارایشکاه وازش بخواید لایه لایه موهاتونو چک کنه و موهای دارای تخم را بچیند،روبالشتی و ملحفه و شانه وبرس رو هم هرروز با اب جوش بشورید،از اسپری ضد شپش درمین هم برای سطوح مبل و لباس و... میتونید استفاده کنید،این کارارو خودم کردم خیلی وضع سرم بهتر شده الان هیچی تو سرم نیس ولی هفته ای یکبار این کارارو میکنم

پاسخ دادن 44 11
Faeezeh

Faeezeh

روموهای مادرم هست با شامپو شستیم مرده با دست جدا میشه ولی تو شونه نمیاد چیکار کنم ب نظرتون؟؟

پاسخ دادن 59 36
نرگس

نرگس

اسپری ضد شپش تاثیری نداه فقط باید از شامپوی آلمانی ضد شپش استفاده کرد

پاسخ دادن 11 5
لاله

لاله

به نظر من باید مو هایمان راکوتاه کرد این طوری مشکل شپش ریشه کن می شود

پاسخ دادن 13 32
holy

holy

سلام من کنکور دادم دانشگاه قبول شدم چقد خوشحال بودم واسه خودم تا این که رفتم خوابگاه یک ماهی تو خوابگاه بودم که کم کم احساس میکردم سرم میخاره اومدم خونه به مادرم گفتم متوجه شدم که بله شپش گرفتم الان یک ساله که درگیرشونم هنوزم خوب نشدن سس مایونز.روغن زیتون. حنا. اب اسفند. سرکه سیب از همه چیز استفاده کردم موهای بلندمو کوتاه کردم دیگه این اخرا انقد اذیت بودم که میخواستم موهامو با صفر بزنم بلکه خلاص بشم

پاسخ دادن 89 51
sana

sana

عزيزم ٣ قاشق دونه سياه اسفند رو ميكوبي با ٣ليوان آب حدود ١٥ دقيقه ميجوشونه ولرم كه شد سرتوًماساژ ميدي و ٤٥ دقيقه صبر مي كني و بعدش با آب خالي آب ميكشي تا يه هفته هر روز و نكته ش اينه حتما مو تميز باشه وًاز هيچ شوينده اي استفاده نكن بعدش

پاسخ دادن 22 13
يك دوست

يك دوست

عزيزم با بورس حيوانات سگ موهاتو شانه كن از جايي كه وسايل دام ميفروشن تهيه كن دانه هاي ريز فلزي نزديك به هم داره هم تخمش و هم خود شپش رو در مياره هر روز شانه كن.

پاسخ دادن 10 6
نرگس

نرگس

اگر که شامپو ی ضد شپش بزنی تاثیرش عالیه من خودم تحت درمانم

پاسخ دادن 3 8
لیلا

لیلا

سلام لوسیون شپش تهیه کنید .هفته ای ی بار استفاده کنید شامپو نرم کننده بزنین موهارو بعد باشونه ریز کامل تیکه تیکه موها رو بکشین .هرروز .و حوله تمیز استفاده کنین

پاسخ دادن 7 0
pooyan

pooyan

به نظر من باید موهارو از صفر زد با روشهایی ک گفته شده فقط کمتر میشه درمان قطعی نیست.در ضمن اگه کسی شپش داشت اصلا نزدیکش نشید چون سریع سرایت میکنه منم با نزدیک شدن مبتلا شدم الان میخوام از ته بزنم موهامو

پاسخ دادن 23 19
Meri

Meri

سلام دوستان.من با این کارها جواب گرفتم.همون روزی که فهمیدم مبتلا شدم بلافاصله رفتم موهامو کوتاه کردم.8ساعت سس مایونز یاروغن زیتونوچندروز زدم و از همه مهم ترشامپو نلا استفاده کردم که خیلی راضی بودم دوسه بارهم موهاموباپودردستی شستم.(اینارودکترگفته بود)موهاتو حتما روزی چندبار باحوصله شونه کنین.بعد شامپو موهاتونو نرم کننده بزنین ک راحت شونه شن.اگه تونستین موهاتونو اتو کنین.واینکه شنیدم رنگ کردن موثره چون اکسیدان ازبین میبرشون.اصلا امیدتونو به خدا از دست ندین.از خدا بخواین کمکتون میکنه و توکل کنین به خودش.بعد از درمان اگه یکم خارش داشتین اما نشونه ای از شپش یا تخمش نبود نگران نباشین مال اثرات شامپوهاس چون قویه بعد یه مدت پوست سرخشک میشه و میخاره و ممکنه حالت روانی و وسواس داشته باشه.بازم میگم توکلتونوازدست ندین.امیدوارم هرکی این مشکلو داره زود خوب بشه.التماس دعا.

پاسخ دادن 71 11
سحر

سحر

سلام من معلم مدرسه هستم الان مبتلا شدم واقعا استرس گرفتم به شوهرم چیزی نگفتم چقد طول میکشه تموم شه حالم واقعا خوب نیس

پاسخ دادن 20 11
ناشناس

ناشناس

سلام من ورزش کار هستم وشپش دارم موهایم را حتی کوتاه کردم و شمپو رفع شپش و سرکه را هم مرتب میزنم ولی شپش هنوز در موهایم وجود دارد

پاسخ دادن 13 5
نرگس

نرگس

باید مو هاتو کچل کنی.

پاسخ دادن 15 10
شعبانی

شعبانی

عزیزم فقط موهاتو چرب کن باهرچیزی یا نرم کننده بزن وشونه مخصوص شپش بکش روش چند بار این کار رو بکن مطمعن باش تموم میشه هیچی مثل شونه کشیدن روی موی چرپ کمکت نمیکنه فقط شونه ی مخصوص شپش شونه های دیگه فایده نداره

پاسخ دادن 1 0
Kosar

Kosar

وای من نمیخوام موهامو کوتاه کنم الان داداشم و فرستادم بره سس بخره بزارم هشت نه ساعت رو سرم بمونه

پاسخ دادن 12 3
مریم

مریم

دقیقا مثل من من دارم دیوونه میشم خیلی تخم شپشام زیاد شدن ای خدا چیکار کنم شامپو هم زدم فایده نداره

پاسخ دادن 7 6
سانا

سانا

باید حتما کوتاه بشه من اول دخترم گرفت بعد خودم شپش هیچ راه درمانی نداره منم کلافه شدم تمام داروها رو استفاده کردم .ولی بی نتیجه خسته کننده تصمیم گرفتم از صفر بزنم مو باز درمیاد

پاسخ دادن 7 7
مریم

مریم

تنها کاری که میشه کرداینه تخم شپشهاراکسی باحوصله ازموهاتون جداکنه بعدهم بانرم کننده بشوییدوزیره دوش حموم شانه بزنید

پاسخ دادن 5 3
یک دوست

یک دوست

نه عزیزم من تا حالا چند بار گرفتم و درمان هم کردم

پاسخ دادن 13 9
مریم

مریم

دوست عزیز من هم اینقدر کلافه شدم که از صفر زدم. آخه هر کاری میکردم خوب نمیشدم. دیونه شدم بخدا توی چهل روزی که گرفتارش بودم و خوب نمشدم. تا اینکه از صفر زدم. الان خداروشکر موهام خیلی قشنگتر از قبل دارن کمکم میان

پاسخ دادن 3 2
Shadi

Shadi

سلام دوستان منم دوهفته س شپش گرفتم هر روز رفتم حموم از دو روز از شامپو نلا استفاده کردم.روزایربعدی هم با سرکه و تاید شستم خدا روشکر تقریبا از بین رفتن.البته اگه میخاین سریع از بین بره رنگ بزارید و بزارید ۲الی ۳ ساعت بمونه همه رشک هارو هم از بین میبره.

پاسخ دادن 6 4
Mohi

Mohi

رنگ چند ساعت رو سر بمونه همه موها نمیسوزه؟

پاسخ دادن 12 12
سلین

سلین

شامپو نلا مخصوص شپش داره

پاسخ دادن 3 0
Fatima

Fatima

خواهرم رفت مدرسه گرفت و به منم سرایت کردحدود دوماه گرفتم خیلی خسته شدم هرکاری میکنم ازبین نمیرن سرکه زدم سس زدم.داروی زدشپش زدم ولی تاثیری نداشت مجبورم برم کوتاه کنم

پاسخ دادن 2 1
سمیرا

سمیرا

با افکن بشورید درجا ازبین میبره جوری که کول سرازافکن خیس بشه

پاسخ دادن 10 14
دکتر کامران قمری

دکتر کامران قمری

فقط محلول دایمتیکون

پاسخ دادن 28 19
م ف

م ف

سلام دوستان تنها روش بازدید روزانه موها بصورت کاملا دقیق است یه کاسه اب بردارین وشپش ها یا رشکهارو یا با ناخن دربیارید یاهم موی رشک دار رو قیچی کنید و داخل اب بندارین و تو چاه توالت. همزمان وسایل شخصی رو بندازین لباسشویی نیازی به جوشاندن نیست **نکته مهم جارو کردن خانه و رخت خواب هست چون شپش فقط روی سر زندگی میکنه و اگه بیوفته زمین برای برنگشتن دوبارش به سر جارو و بازدید روزانه سر کافیه. شستن موها با تاید رو هم پیشنهاد میکنم عالیه. التماس دعا

پاسخ دادن 14 4
توکل

توکل

سلام.اگه تخم شپش بیفته زمین رو فرش زنده میمونه وبزرگ میشه

پاسخ دادن 74 63
...

...

چه راهی هس که حتما خوب میشه؟

پاسخ دادن 25 12
ترانه

ترانه

مامانم وقتی فهمید شپش دارم هر روزی یه چیزی برام میزد،یه روز سرکه ،روغن بادام تلخ ،صدروسرکه،روز اولم برام حشره کش زد،هرچی بالغ وسیاه بود مرد واقعا غربونش برم تو سه روز همشونو کشت .البته مو هامو ژرنالی چسبون بودا .

پاسخ دادن 12 2
فاطی

فاطی

سلام..من دو سه بار از اسپند یه بار هم از سس استفاده کردم. ولی اون که خیلی زیاد تاثیر داشت حنا کردن بود بعد حنا همممه تخما از بین رفتن.بعدش رفتم آرایشگاه موهامو کوتاه کردم.خداروشکر الآن خوبم ولی میخوام درمانو ادامه بدم تا یه ماهی که یه وخ دوباره به وجود نیان.دوست عزیزی گفته بودن توکلولتونو از دست ندید این هم خیلی راه گشایه واقعا خدا خودش کمک میکنه

پاسخ دادن 7 5
فاطی

فاطی

ولی چیزی که اذیتم میکنه زخم هایی که از گردن تا زیر سینه به وجود اومده مثه این که شپشا نیشم زده باشن

پاسخ دادن 10 8
نرگس

نرگس

اگه پشت سرهم نیش بزنه کک دارید

پاسخ دادن 0 3
ناشناس

ناشناس

منم رشک دارم خیلی بده اعصابمو خورد کرده

پاسخ دادن 5 5
ناشناس

ناشناس

میشه بگید چیکار کنم تخم شپشا از بین برن

پاسخ دادن 25 18
رویا

رویا

دارم دیوونه میشم انگار افسردگی گرفتم شما رو ب خدا ی روشی بگید ک بدون کوتاه کردن بشه از بین بردش اخه موهام خیلی بلنده اصلا حاضر نیستم حتی 1 سانتی مترم کوتاهش کنم خواهش میکنم ی جواب قطعی بدین

پاسخ دادن 14 21
چچ

چچ

گذاشتن رنگ مو روی سر فایده داره چون بوی رنگ اونا رو می کشه

پاسخ دادن 9 5
گلناز

گلناز

منم چند سال پیش گرفته بودم موهامم بلند بود یه صبح تا شب سس زدم رو سرم بستم تا هوا نرسه بعد شستم و مامانم رشک هارو در اورد سس تمام رشک هارو اورده بود پایین

پاسخ دادن 3 2
MT

MT

سلام دوست عزیز ببین چون توموهات خیلی بلند خیلی خیلی سخت درمان میشه خوب شما باید بری موهاتوتا گردن بزنی و دوباره شروع به درمان کنی تاثیر خیلی خوبی داره . درسته موهاتو کوتاه می کنی ولی در عوض موهات دیگه درمان میشه . عدم اگه موهات بلند مونه درمان بشه شاید دوباره بگیری چون معلوم نیست که کامل درمان شدی یا هنوز هنوز نیاز به درمان داری .

پاسخ دادن 0 2
مینا

مینا

کوتاه کردن مو فقط برای شونه زدن و دراومدن راحت تره. سس مایونز هفته ای یکبار اونم هشت ساعت موندن عالیه . ردیف ردیف موهارو از ریز بردارید سرکه اسپری کنید و شانه ریز بزنید عالیه . کسانی که طبع گرم دارن از اسپند استفاده نکنند . اصلا هم شامپو نزنید چون مقاوم به شامپو هستند

پاسخ دادن 4 1
م

م

سلام. درمان قطعی شپش استفاده از جیوه است. باید چند جای سر رو جیوه بمالید و تا یک هفته سر را نشویید.

پاسخ دادن 3 25
سارا

سارا

اینکارو نکنینا جیوه سرطان زاست خیلی شدید اصصصصصن نکنیدددددددد

پاسخ دادن 14 1
نیلی

نیلی

سلام ببخشید جیوه خطرناک نیس بزنیم به سر؟؟ کامل باید همه جای سر رو باهاش بپوشونیم؟؟

پاسخ دادن 6 4
زهرا

زهرا

جیوه سمی ترین فلز دنیاست!

پاسخ دادن 6 1
صبا

صبا

جیوه سرطان زاست.اصلن این کار رو نکنيد

پاسخ دادن 4 1
لیلی

لیلی

میخواستم بپرسم اگه تخم شپش درون اب باشه وبچه از اون اب خورده باشه ایا ممکنه مریضی خاصی بگیره یا تخم شپش داخل بدنش بمونه؟

پاسخ دادن 23 17
تی تی

تی تی

سلام به همگی دختر من دو سال پیش شپش داشت که با استفاده از شامپو ضد شوره که سه بار با فاثله یک هفته در میان شستم وهمه لباسها و ملحفه ها رو با اب گرم شستم خوب شد الانم دوباره شپش داره می خوا همون کارو کنم تا خوب شه از درمان خانگی استفاده نکردم

پاسخ دادن 4 4
باران

باران

سلام من باران هستم الان یک ساله که من درگیر مو هام هستم من هرچیزی به مو هام زدم حتی کوتاهم کردم ترخدااگر چیزی میدانید بگید ممنون

پاسخ دادن 9 0
باران

باران

مادرم خیلی زحمت کشید که مو هام خوب بشه خیییلی کارا کردم ولی بازم خوب نشد همش سرم میخاره

پاسخ دادن 2 1
سمیرا

سمیرا

من سه هفته است درگیرشم.امروز از روغن نباتی استفاده کردم با شونه کلی رشک جدا شد

پاسخ دادن 4 1
فرشته

فرشته

با نفت موهاتونو آغشته کرده و ماساژ بدید و با کیسه بپوشونيد دو ساعت بمونه بعد بشوريد

پاسخ دادن 3 4
zahra

zahra

نفت یاهرنوع موادسمی دیگرازقبیل حشره کش خودش پس ازمدتی یک نوع شپشه امکانش زیاده که سرحساسیت نشون بده ودچارخارش وحساسیت بدتری ازشپش باشه

پاسخ دادن 6 2
ماری

ماری

نفت کف سر تاول میزنه

پاسخ دادن 0 0
zahra

zahra

سلام.برای پاکسازی رشک از موی سربهترین راه ۱سرکه۲روغن زیتون ۳عصاره گل شمعدانی و مهمترینش داروی حمام بدبوبه صورت رقیق درست کنیدوروی سربمالیدوباکلاه پلاستیکی بپوشانیدبعدازدودقیقه باآب تایددستی بشوییدانشااله که مفیداست

پاسخ دادن 1 2
مهرسا

مهرسا

درضمن حوله هاروهمه بالباسایی ک این چندروز اخیر پوشیده بود رو توی تشت بااب داغ و سرکه سفید خیسوندم بعداز یکشبانه روز یعنی حدود-۶۷-۸ساعتی شد انداختم ماشین ولی توی ابای تشت۳تا شپش اومده بود رواب

پاسخ دادن 3 2
نا

نا

سلام بهترین راه واسه ازبین بردن شپش اول اینکه باید از شامپوی شپش استفاده کرد بعد هر بار که به حمام میرید از مقدار زیادی شامپو نرم کننده استفاده کنید و با شونه دندونه ریز موهاتونو شونه کنید با این کار مو انقدر نرم و لیز میشه که شپش از تو سرتون میریزه.واسه تخمشم باید کسی باشه که هرروز موهاتونو تمیز کنه.بعد مدت کوتاهی موهاتون پاک و تمیز میشه.

پاسخ دادن 4 7
آتنا

آتنا

سلام به دوستان .بهترین راه از بین بردن شپش برای خانمها رنگ کردن کامل و بسرها کوتاه کردن مو تا زیر 3 سنتی متری هستش چون رشک گذاری شپش که عامل اصلی ازدیاد انها هستش در فاصله 3 سانتی از ریشه مو هستش و بازدید روزانه مو سر توسط یک نفر دیگر می باشد

پاسخ دادن 3 1
ن.ع

ن.ع

من نه مویی کوتاه کردم نه با صفر زدم.نکته اصلی اینه شپش مولد باقی نمونه تا بخواد تخم بذاره.اینو کنترل کنید حله

پاسخ دادن 7 8
فاطمه

فاطمه

سلام من دیشب دیدم رو سرم تا صبح گریه کردم نفسم دف دیگه صبح دیدم تو سرپسرم هم هست سردوتامونو با شعر زدم بازم هستن بهنظرتون؟

پاسخ دادن 2 2
مریم

مریم

بهترین کارو کردی. من بعد از 40 روز استفاده از شامپو مخصوص آخرش با صفر زدم. توی 3 روز 2 مرتبه اینکارو کردم. الان دیگه هیچی نیست

پاسخ دادن 2 0
ZE

ZE

حشرات نفرت انگیزن واقعا امیدوارم که از شرشون خلاص شیم به امیده خدا .. راستی جیوه سرطان زاست و باعث میشه که کسی که ازش استفاده میکنه در اینده بچه دار نشه ????????

پاسخ دادن 3 1
ارام

ارام

با نفت و سرکه از بین میرن صد درصد

پاسخ دادن 0 0
نا شناس

نا شناس

سلام اگه موهامونو با شامپو بشوریم کمتر می شن یا نه؟

پاسخ دادن 0 2
رشنا

رشنا

نه ربطی نداره روزی ده بارهم شامپو بزنی و بری حموم نمیرن... اینا شپش ن .. ش.پ.ش

پاسخ دادن 2 1
زهرا

زهرا

تنها راهش استفاده از سس مایونز هست سه سال پیش دخترام مبتلا شدند با سس حلش کردم ولی تا دو ماه هفته ای یک بار باید حتما استفاده بشه

پاسخ دادن 0 0
رها

رها

سلام بچه ها..این راهو حتما امتحان کنین..ی تشت بزرگ بردارین و سرکه و آبلیمو وجوش شیرین و قاطی کنین سرتونو کلا بکنین تو تشت نیم ساعت یا بیشتر نگه دارین..شپش ها میمیرن..

پاسخ دادن 4 5
زینب

زینب

من یه ماه پیش رفتم آرایشگاه برای شینیون موهام ولی شپش گرفتم نذاشتم بقیه افراد خانواده بگیرن لباسامو جوشوندم اسپری پرمترین زدم ملحفه ها رو هر روز اتو کردم .موهامو هر روز شونه کردم با سم و شامپو و سرکه و ...شستم ولی هنوز تخم های زنده ش هست دیگه اعصابم به هم ریخته اگه راه حل قطعی سراغ دارید بگید دارم دیوونه میشم

پاسخ دادن 6 1
علی

علی

فقط نفت و حشره کش شمشو از بین میبره

پاسخ دادن 0 3
اس تی.

اس تی.

باسلام استفاده از نفت و حشره کش برای از بین بردن شپش و جلوگیری از رشد رشک ها علاوه بر اینکه به درمان سریع کمک میکند اما پس از استفاده اثرات منفی و ضرر هایی را به دنبال خواهد داشت

پاسخ دادن 1 0
فارس

فارس

گازوییل فقط خوبه گازوئیل :|

پاسخ دادن 1 2
پ

پ

من با دکلره ورنگ وکوتاهی مو از شرشون راحت شدم ولی حس میکنم تخنش هست چی کار کنم همه چی هم استفاده کردم

پاسخ دادن 0 1
بثیص

بثیص

بهترین روش استفاده از شامپو نرم کننده است فقط کافیه یک بار به سر بزنید و شانه کنید

پاسخ دادن 2 2
شادی

شادی

یه سوال داشتم من تازه فهمیدم فقط میترسم تو وسایل خونه تاکثیر بشه مثل مبل و ... به نطرتون چیکار کنم؟

پاسخ دادن 11 4
خخخ

خخخ

موهاتونو از ریشه با اتو مو اتو کنید از بین میره

پاسخ دادن 3 1
الهام

الهام

سلام من وخانوادم شپش نداریم اما اونقدر رایج شده که میترسم دخترم از مدرسه بگیره آیا راه پیشگیری هم داره ؟بنظرتون قبل از گرفتن از شامپو مخصوص استفاده کنم بدرد میخوره؟خیلی نگرانم

پاسخ دادن 8 3
Maryam

Maryam

من سرم شپش گرفته شامپو ضد شپش هم استفاده کردم ولی بعد دوروز دوباره شپش ها پیدا شدند.الان به نظرتون چیکار کنم ؟واقعا کلافه شدم

پاسخ دادن 6 4
کرچوک

کرچوک

به نظر من فقط موهاتونو بنزین بزنید بعد آتیش بزنید خوب خوب میشین .

پاسخ دادن 17 9
شقایق

شقایق

سلام دوستان من موهام خیلی بلنده از دخترفامیل شپش اومده سرم چندبار با تایت شستم مرده هاش اومد رفت ولی باز خارش دارم موهامم اصلا نمخام بزنم یعنی بزنم خودمم بااونا میمرم خیلی دوس دارم یه راحل بگین توروخدا

پاسخ دادن 4 2
elham

elham

منم باشگاه میرفتم رو سرم افتاد. اصلا با روش های خانگی امتحان نکنید که جواب نمیده فقط اعصابتون خورد میشه. برید پیش متخصص شامپو خارجی ضد شپش بگیرید دو هفته ای خوب میشید فقط تو دوهفته همه چی رو با اب داغ بشویید و اتو کنید وسایل شخصی تونو به هیچکی ندید و اگر قابل شستن نیست اتو بزنید و یا تو مشما در بسته بذارید. من چندبار خوب شدم دوباره رو سرم افتاد. به اطرافیانتون اطلاع بدید که اگاه بشن. تا ریشه کن بشه

پاسخ دادن 1 1
پردیس

پردیس

آیا جکوزی و فرو بردن سر داخل آب گرم جکوزی میتونه شپش از بین ببره .

پاسخ دادن 9 1
رها

رها

سلام دختر من 5 سالشه .حدود 4 ماه در گیر شپش موی سر دخترم بودم .همه راهها را امتحان کردم فایده نداشت .تا اینکه یه آرایشگر به شوهرم گفت شامپوی لطیفه بخرید وروی سر دخترت بریز بعدا با شانه دندانه ریز از ته سرش محکم بکش .چند بار این کار و کردم .بالاخره از شرشون راحت شدم .خدا را شکر شکر شکر

پاسخ دادن 1 0
مرجان

مرجان

سلام دخترمنم دوماه پیش ازمدرسه گرفته بود..ازمحلول دایمیتیکون استفاده کردم خیلی خوب بود..البته بازدوهفته ای میشه که دوباره مبتلاشده..بازم ازهمین محلول استفاده میکنم فعلن جواب داده..ولی واقعن دیگه خسته شدم خیلی بده..توکل بخدا ان شالله همه ی کسانی که درگیراین مشکل هستن مشکلشون رفع بشه

پاسخ دادن 1 0
Soniy

Soniy

اینجوریم نیست دیگه من موهام تا زانوهامه دوبارم شپش گرفتم هر بارم با شامپومخصوص شپش شستم و با شونه ی دندونه ریز شونه کردم البتع زیر نور خورشید و هربارشم رفع شده خداروشکر

پاسخ دادن 0 0
پروانه

پروانه

بهترین کار استفاده از سرکه.شسوار کردن.اتوی مو کشیدن.استفاده از شامپو مخصوص دفع شپش و روغن سیر که از عطاری باید بگیرید هستش البته خواندن سوره انعام ۵ ایه اول آن هر روز ۷ مرتبه برای دفع افت از بدن خوبه..من که نتیجه گرفتم انشالله همه نتیجه بگیرید.

پاسخ دادن 3 2
ناشناس

ناشناس

دوستان اصلا به این حرف ها توجه نکنید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید دستورالعمل رو بدون هیچ تغییری انجام بدید درمان میشه توجه به حرف بقیه فقط شمارو از درمان دور میکنه

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف