نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت کدام گروه خونی بیشتر دچار اسهال و باکتری ای کولای می شوند؟
باکتری ای کولای ، اسهال خونی
دانشمندان در یک تحقیق کشف کردند افرادی که گروه خونی A دارند بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به اسهال خونی و باکتری ای کولای هستند.

رابطه ابتلا به باکتری ای کولای و گروه خونی

 به کزارش ساینس نیوز در تحقیقات جدید دانشمندان ارتباط ابتلا به اسهال به واسطه ی ای کولای با گروه خونی تا حدودی ثابت شد و براساس آن می توان پیش بینی کرد که کدام گروه خونی بیشتر مستعد ابتلا به اسهال هستند.
 
باکتری ای کولای
باکتری ای کولای چیست؟

معرفی بیماری ای کولای

 باکتری E.coli که در افرادی با گروه خونی A وجود دارد و منجر به اسهال شدید می شود. بیماری ای که باعث ای کولای می شود در پروتئینی به نام گلوم است که روی مولکول های شکر می باشد و بر گروه خونی A تاثیر دارد درصورتی که برای O و B اینگونه نیست. اشاره شده که گروه خونی با شدت عفونت ای کولی ارتباط دارد اما تابحال ارتباط روشنی یافت نشده است.
 
بیماری ای کولای
درمان باکتری ای کولای
درمان بیماری باکتری ای کولای
در دانشگاه جانز هاپکینز ، 106 تن از داوطلبان سالم را مبتلا به اسهال شدید کردند .در طی پنج روز ، 81 درصد از داوطلبان نوع A یا AB متوجه اسهال شدید خود در مقایسه با گروه خونی O و B تجربه کردند.( همه داواطلبان آنتی بیوتیک برای پاک کردن باکتری را دریافت کردند).
این کشف پیشنهاد می کند که یک واکسن باهدف پروتئین باکتریایی ،که دربسیاری از ای کولی ها یافت می شود، می تواند موثر باشد.این یافته میتواند نه تنها به مسافران بلکه همچنین کودکان کشورهای درحال توسعه کمک کند، جایی که عفونت های مکرر به سوتغذیه و رشد ناگهانی منجر می شود. E.coli تنها میکروبی نیست که میتواند اسهال ایجاد کند ، با این حال شستن دست ها و رعایت بهداشت بهترین دفاع در برابر میکروب هاست.

باکتری ای کولای ، ارتباط گروه خونی با بیماری ای کولای

کدام گروه خونی بیشتر دچار اسهال و باکتری ای کولای می شوند؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف