نمناک سبک زندگیموفقیت بایدها و نبایدهای رفتاری یک مدیر خوب
مدیر خوب ، مدیریت
حتما برای این که یک مدیر خوب باشید تا به حال مطالب زیادی در مورد بایدهای رفتاری یک مدیر خوانده اید. ما در این مطلب بایدهای رفتاری زیادی را به شما آموزش میدهیم.
بازدید : 1,385 نفر

یک مدیر خوب هرگز این کارها را انجام نمیدهد

در هر سازمان بزرگی یک سری از سلسله عوامل مدیریتی وجود دارد که باعث می شود روند کاری به درستی پیش برود. یک مدیر خوب باید علاوه بر یکپارچه کردن محیط کاری به مسائل کوچک هم توجه کند تا تاثیرگذاری بیشتری بر روند کاری داشته باشد. یک مدیر خوب باید درجه اول آرامش کاری داشته باشد این یکی از عوامل بسیار مهم است. مدیر باید بتواند انتظارات کارمندانش را به خوبی درک کند با وجود اینها یکسری نکاتی وجود دارد که باعث میشود بتوانید از پس مسئولیت های کاری تان بر بیایید.

رفتارهای خوب

رفتار خوب و تاثیر آن در کارمندان

یک مدیر خوب باید مثل یک رهبر ارکستر باشد. رهبر ارکستر قدم به قدم به گروهش آموزش میدهد و با آنان تمرین میکند. چه اشکالی دارد اگر یک مدیر از دیگران ایده بگیرد و آن را اجرا کند؟ شما فقط در شرکت مینشینید و از بالا کارمندانتان را ارزیابی میکنید این کافی نیست قطعا این مدل محیط کاری خسته کننده خواهد بود یک مدیر خوب باید ایده های خوب داشته باشد.

حتما برای این که یک مدیر خوب باشید تا به حال مطالب زیادی در مورد بایدهای رفتاری یک مدیر خوانده اید. ما در این نوشتار می خواهیم 4 رفتار را به شما معرفی می کنیم که به عنوان یک مدیر هرگز نباید انجام دهید. با ما همراه باشید.

4 رفتاری که یک مدیر هرگز نباید از خود نشان دهد

تمام افراد، شناخت منحصربه فردی از ویژگی های یک مدیر اثربخش دارند، لذا تلاش برای ارائه ی تعریفی درست از آن برای صدها یا هزاران نفر، کار عبثی خواهد بود (دقیقاً مثل آن است که بعد از تمسخر رئیس خود بابت مدل موهایش، انتظار داشته باشید با افزایش حقوق شما موافقت کند).

مدیر خوب

برای اینکه یک مدیر خوب باشید باید بایدها و نبایدهایی را رعایت کنید

تحقیق انجام شده توسط گوگل در ارتباط با رهبری، به 159 میلیون نظر یا نتیجه منتهی شده است. حال اگر بخواهیم به یک جمع بندی از رهبری از میان این تعداد نظرات برسیم، یقیناً به زمان زیادی نیاز خواهیم داشت. ولی اگر بخواهیم اصل مطلب را بررسی کنیم باید با اطمینان گفت که نمی توان هیچ رفتار نامطلوب رهبران را برشمرد که همگان بر سر آن توافق داشته باشند؛ رفتارهایی که برای افراد ارزش ایجاد نخواهند کرد.

این تمرین را انجام دهید. فهرستی از 8 رفتار یک مدیر را که تمایلی به دیدن آنها ندارید، تهیه کنید و سپس چهار رفتار مهم تر را با رفتار زیر مقایسه کنید:

1. شکایت کردن

شکایت اصلاً خوب نیست. جمله ای از یکی از رهبران تیمی را که در آن فعالیت می کردم به خاطر دارم که ساده و تاثیرگذار بود و تاکنون آویزه ی گوش ام شده است:“شکایت ها رو به بالادست حرکت می کنند، نه رو به پایین دست”. انتقاد از یک رهبر دیگر شاغل در شرکت در حضور زیردستان به دو نتیجه می انجامد که هیچ کدام روش مناسبی برای یافتن دوستان جدید نیستند:تلاش های مدیریتی را کم نمایی می کند. یکی از چالش هایی که رهبران سازمانی با آن به وفور روبه رو هستند، بدبینی زیردستان آنان است.

مدیرخوب

مدیریت و روش های مدیر خوب بودن

 

رهبر اصلاً دوست ندارد زیردستان اش پشت سرش حرف بزنند و از وی بدگویی کنند چون این امر، اعتمادی را که ایجاد شده است از بین می برد. این کار، شما را به عنوان یک آدم منفور مشهور می کند. اعتبار، عبارت از کنترل مشاجرات و تعارض ها در زمانی است که ایجاد می شوند، نه ترک اتاق توسط رهبر. وقتی افراد بدانند که موضع شما چیست، خواهند فهمید چه چیزی برای شما اهمیت دارد.

2. نوسان احساس

نوسان احساسی را نباید با بیان احساسات یکی دانست. از مدیران انتظار می رود وضعیت حرفه ای خود را حفظ کنند و این بدان معنی است که خودآگاهی و هشیاری اجتماعی خود را حفظ کنند تا زمان مناسب را برای سازش، یا مخالفت یا فریاد زدن درک کنند. هم چنین از آنان انتظار می رود شخصیت های متفاوت را بشناسند، چون بعضی افراد بعد از یک مکالمه ی دوستانه، موضوع را درک می کنند در حالی که بعضی دیگر، نیازمند برخورد قاطع و انضباطی هستند. لذا یک مدیر هرگز نباید احساسی با قضیه برخورد کند.

اتخاذ روشی برای وفق دادن شرایط با افراد، نیازمند صبر و مشاهدات هوشیارانه است تا مدیر تبدیل به زنگ تفریح و مضحکه ی سایرین نشود.

3. نقش انسان های خوب را بازی کردن

دوستی با کارکنان، اولویت شماره 1 رهبر نیست، چون تصمیماتی باید اتخاذ شوند که خوشایند همگان نیست. این موضوع را به خاطر داشته باشید که افراد به رهبر و نه دوست نیاز دارند. دوستان به شما کمک می کنند تا کسب و کار خود را بهبود دهید، رهبران به شما کمک می کنند تا در چارچوب کسب و کار قرار بگیرید. رهبران تلاش می کنند تا ارزش ها و اهداف شما را درک کنند و آنها را با رسالت و راهبرد شرکت هماهنگ کنند.

مدیر خوب

صفات و ویژگی های مدیر دانا

4. توجه به مشکلات دیگران (مدیریت خرد)

اگر کار را به عنوان یک کارآفرین شروع کرده اید، باید انواع و اقسام مسئولیت ها را تقبل کنید، اما با رشد شرکت، شما هم رشد خواهید کرد.

اقداماتی که در ابتدای کار انجام می دادید، دیگر نیازمند حضور و مشارکت مستقیم شما نخواهند بود، چراکه طرح ریزی سطوح بالاتر به تمرکز نیاز دارید. تفویض مسئولیت های تاکتیکی، عملیاتی و راهبردی که در ابتدای کار بر عهده داشته اید و تقبل یکی از مسئولیت ها، کار سختی است. اما آگاهی، نیمی از نبرد است. اگر می خواهید شرکت شما رشد کند، باید بر آنچه اثرگذار هستید تمرکز کنید و اجازه دهید افراد شما نیز همین کار را انجام دهند.

مدیریت خوب

چگونه مدیر خوبی باشیم؟

بایدها و نبایدهای رفتاری یک مدیر خوب

بایدها و نبایدهای رفتاری یک مدیر خوب
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از برترینها / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف