نمناک سبک زندگیموفقیت بایدها و نبایدهای زبان بدن که مدیران باید بدانند
زبان بدن ، ارتباط غیرکلامی
یافته های روانشناسان نشان داد که مدیران و بازرگانان برای موفقیت در تجارت باید با اصول زبان بدن و بایدها و نبایدهای آن آشنا باشند.

اهمیت آشنایی مدیران با زبان بدن

زبان بدن یکی از ملزوماتی است که فرد برای رسیدن به مقصود باید با آن آشنایی داشته باشد . بایدها و نبایدهایی برای زبان بدن وجود دارد که اگر آنها را بشناسید راحت تر میتوانید مقصود خود را به دیگران بیان کنید و در رسیدن به هدفتان موفق تر هستید.

زبان بدن یک ارتباط غیرکلامی است که ما به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه از آن استفاده می کنیم. این ارتباط غیرکلامی شامل ارسال و دریافت سیگنال های بدون کلام می شود. گفته می شود که ارتباطات خوب پایه و اساس رابطه های موفق است، بنابراین توانایی شناخت و استفاده درست از رابطه ی غیرکلامی یا همان زبان بدن ابزار قدرتمندی است که به شما این امکان را می دهد که منظور واقعی تان را به فرد مقابل برسانید و تعامل با دیگران را به یک تجربه ی آسان و لذت بخش تبدیل کنید.

یک مشاوره علوم رفتاری و زبان بدن با تشریح باید و نبایدهای «زبان بدن» گفت:یافته های بالینی روانشناسی نشان می دهد که 5 برابر توجه و ادراک دیگران به لحن و حرکات شماست و این مقوله از آنچه که واقعاً بیان می کنید موثرتر است.

آشنایی با زبان بدن راهی برای رسیدن به موفقیت

با اشاره به اینکه بخشی از ناکامی مدیران در کسب و کار و ضعف آنها در ارتباط گیری با کارمندان به دلیل کم توجهی این افراد به زبان بدن است، اظهار داشت:اگر چه بسیاری از مدیران و صاحبان صنایع موفقیت در تجارت را تنها محدود به فن بیان و نحوه معرفی محصول و خدمات خود می دانند اما تحقیقات نشان می دهد که سیگنال های زبان بدن اثرگذارتر از شیوایی در گفتار است.

زبان بدن

بایدها و نبایدهایی در زبان بدن وجود دارد که باید آنها را بشناسید

وی با اشاره به اینکه تسلط در کلام فقط 30 درصد در متقاعد سازی اثر گذار است، افزود:50 درصد ارتباط گیری از طریق زبان بدن و سیگنال های غیر کلامی انجام می شود و شاید بی توجهی به همین موضوع دلیل ناکامی مدیران خوش سخن در تعامل با کارمندان و طرف های تجاری آنها است.
نویسنده کتاب زبان بدن در مذاکره ادامه داد:نشستن به صورت دست به سینه یا گذاشتن دست ها روی پا، گذاشتن دست ها داخل جیب، قوز کردن و اخمو بودن با وجود قدرت بیان، همراه با حرکات اشتباه کل بدن باعث ایجاد واکنش منفی در دیگران نسبت به شما می شود و حتی شما را فردی متظاهر نشان می دهد.
این کارشناس زبان بدن گفت:یافته های بالینی روانشناسی نشان می دهد که 5 برابر توجه و ادراک دیگران به لحن و حرکات شماست و این مقوله از آنچه که واقعاً بیان می کنید موثرتر است.
وی با بیان اینکه مدیران و بازرگانان برای موفقیت در تجارت باید با اصول زبان بدن بین الملل آشنا شوند، افزود:برخی از حرکات ممکن است در یک فرهنگ هنجار و پسندیده باشد ولی همان رفتار ممکن است در تعدادی دیگر از کشورها ناهنجار و ناپسند قلمداد شود به همین دلیل لازم است تا این گروه از مدیران با این بایدها و نبایدها بیشتر آشنا شوند.
مشاوره علوم رفتاری و زبان بدن با بیان این مطلب خاطرنشان کرد:برای ایجاد آشنایی و ارتباط با دیگران باید آرام و راحت باشید، آزاد گذاشتن دست ها و آرام نشستن یا ایستادن به صورت دوستانه از جمله عواملی است که می تواند در ایجاد یک ارتباط موثر مفید باشد.

بایدها و نبایدهای زبان بدن که مدیران باید بدانند

بایدها و نبایدهای زبان بدن که مدیران باید بدانند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از خبرگزاری تسنیم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف