نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد با مشکلات چشم و ورم پلک بارداری چه باید کرد؟
ورم پلک بارداری ، مشکلات چشم بارداری
کاهش قدرت دید ، لکه خون در چشم و ورم پلک مشکلات شایعی هستند که در بارداری به وفور دیده می شوند. این مشکلات گاهی بی اهمیت و البته گاهی خطرناک خواهند بود.
بازدید : 7,603 نفر

آماده ورم پلک بارداری و کاهش قدرت دید باشید

یکی از شایع ترین مشکلات جسمی زنان حامله بروز اختلالتی در بینایی و سلامت پوست پلک چشم است . مشکلاتی از قبیل وجود لکه خون در چشم و ورم پلک بارداری که گاهی می تواند مشکل ساز شود .کمتر کسی می داند تغییرات هورمونی دوران بارداری می تواند بر چشم ها اثر بگذارد. بروز مشکلات بینایی در 9 ماه بارداری در اغلب موارد بی اهمیت و گذراست اما گاهی همین مشکلات کوچک به آسیب های بزرگی تبدیل می شود به نحوی که مراجعه به چشم پزشک ضروری است.

ورم پلک یکی از شایع ترین مشکلات چشم و بینایی در دوران بارداری

ورم پلک بارداری

ورم پلک بارداری یکی از شایع ترین مشکلات چشم زنان حامله

تورم پلک و مشکلات شایع بینایی بارداری

کاهش قدرت دید : در دوران بارداری، گاهی مادرها از کاهش محدوده دید یا بدترشدن مشکلات بینایی شان شکایت می کنند.در خانم های نزدیک بین، ممکن است این مشکل تشدید شود. درصورتی که هیچ مشکل بینایی ای ندارید، بارداری مشکلی برایتان ایجاد نمی کند اما بهتر است در صورت بروز علایم بینایی، به چشم پزشک مراجعه کنید.ضایعات کوچک را می توان بلافاصله درمان کرد و اگر احتمال جداشدگی شبکیه وجود داشته باشد، با یک یا دو جلسه لیزر می توان از بروز این مشکل پیشگیری می شود. 

تورم پلک : تغییرات هورمونی در دوران بارداری می تواند باعث تورم پلک ها شود. این تورم خوش خیم و بدون عارضه است و فقط از نظر زیبایی مشکل آفرین می شود بنابراین اگر دچار تورم پلک شدید، حتما با پزشک تماس بگیرید تا مطمئن شوید دچار حساسیت یا افزایش فشارخون نیستید. درصورتی که دلیل تورم پلک این مشکلات باشد، درمان سریع ضروری است تا عارضه ای برای مادر و جنین به دنبال نداشته باشد. افزایش مصرف آب و کاهش مصرف نمک هم می تواند تا حدی به کاهش تورم کمک کند.

افتادگی پلک :در دوران بارداری شاهد شل شدگی عضلات هستیم. گاهی این مشکل خود را در پلک بالا هم نشان می دهد. این حالت که اصطلاحا «پتوز» نامیده می شود، گرچه اهمیت چندانی ندارد اما به طورموقت می تواند باعث اختلال دید شود و ظاهر شخص را خسته جلوه دهد.

لکه خون در چشم : درصورتی که خانم دچار مشکلات بینایی باشد، زایمان طبیعی می تواند باعث بروز لک های خونی کوچک در شبکیه اش شود که این موضوع خود عامل تاری دید است. این مشکل بعد از زایمان حل می شود اما مشاوره با چشم پزشک لازم است.

خشکی چشم : خشکی چشم از ناراحتی های شایع در خانم های باردار است. استفاده از اشک مصنوعی می تواند تا حد زیادی تسکین دهنده باشد اما هرگز نباید این کار را سرخود انجام داد زیرا استفاده از برخی ترکیب ها در دوران بارداری ممنوع است. درصورتی که خانمی از لنز استفاده می کند و خشکی چشم باعث بروز مشکل در استفاده از لنز شده است، باید تا بعد از زایمان عینک بزند.

نکته آخر : استفاده از بسیاری از داروهای چشمی در دوران بارداری ممنوع است. پس اگر از قبل به بیماری چشمی خاصی مبتلا بوده اید و دارو مصرف می کردید یا در طول بارداری گرفتار مشکل خاص چشمی شده اید، هرگز سرخود دارو مصرف نکنید و از پزشک تان در این باره سوال کنید.

با مشکلات چشم و ورم پلک بارداری چه باید کرد؟

با مشکلات چشم و ورم پلک بارداری چه باید کرد؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از الودکتر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف