نمناک سبک زندگیروابط عاطفی با کی ازدواج کنم خوشبخت می شم؟
ازدواج ، نکات مهم ازدواج
خیلی سخت است که در یک جمله بگوییم ازدواج با چه کسی برابر است با خوشبختی اما توصیه ای کوتاه ولی کلی روانشناختانه راه را برای تصمیمی درست در انتخاب همسر آینده روشن می کند.

چه کسی برای ازدواج مناسب است؟

این یک شعار نیست بلکه واقعیتی است که زوجینی که سالهاست زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند آن را باور دارند ، اینکه اخلاق در ازدواج حرف اول را می زند و ملاک های مهم دیگر ازدواج در رده های بعدی قرار می گیرند.بهتر است در ازدواج با عشق ها و هوس های گذرا قدری تامل کنید و در این مورد بیشتر فکر کنید و تصمیم به تشکیل زندگی مشترک به این خاطر نگیرید چون ازدواج بدون پایه و اساسی خواهد بود و ممکن است با شکست مواجه شوید.

قصد ازدواج داشتن کافی نیست؟

روانشناس خانواده عنوان کرد:یکی از نکاتی که در برخورد با شخصی که قصد ازدواج با شما را داشته و باید دقت شود این است که خواستگارتان هر چه سریع تر شما را به خانواده اش معرفی و موضوع را با آنها در میان گذارد.

ازدواج

مهمترین نکته در ازدواج و انتخاب همسر

اهمیت اخلاق در ازدواج

اگر بعد از گذشت چند ماه از رابطه شما هنوز آن را در خانواده اش علنی نکرده و به بهانه های مختلف به تعویق می اندازد نشانه عدم مسئولیت پذیری و تصمیم جدی او برای ازدواج است.

هرگز جذابی، خوش مشربی، زیبایی خوش تیپی و گذراندن اوقات خوش را در خواستگار خود دلیلی بر خوب و بی نقص بودن او ندانسته بلکه این موارد نمونه هایی از یک احساس و هیجان زودگذر بوده و برای تصمیم گیری در امر مهم ازدواج نباید تسلیم موارد ظاهری فرد شویم.

 این روانشناس در پایان خاطر نشان کرد:شخصی که برای ازدواج انتخاب شده فردی باید باشد که از او قوت قلب گرفته و پشتیبان شما در مراحل مختلف زندگی و در شرایط سخت بوده نه اینکه از ابتدا به بهانه های بی ارزش شما را از خانواده و دوستان خود مخفی کرده است.

ازدواج ، ازدواج با چه کسی برابر است با خوشبختی؟

با کی ازدواج کنم خوشبخت می شم؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 16
برگرفته از دکتر سلام /ن
این مطلب مفید بود ؟ 14 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف