نمناک اخبارجامعه ماجرای تکان دهنده بخشش قاتل جوان
بخشش قاتل ، قتل
پسرجوانی که دچار اعتیاد به شیشه بود مرتکب جنایتی دردناک شد اما قبل از اجرای حکم اعدام ، پدر مقتول با شرطی جالب حکم بخشش قاتل را امضا کرد.
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1395

شرط جالب پدر مقتول برای بخشش قاتل

یازدهم شهریور سال 94 مأموران پلیس در جریان جنایت خونین در یکی از خانه های ویلایی غرب تهران، قرار گرفتند. آنها با حضور در محل حادثه با جسد مرد جوانی به نام امیر روبه رو شدند که با ضربه های چاقو از پا درآمده بود.

نخستین بررسی ها نشان داد پسر 26 ساله ای به نام رامین که به شیشه اعتیاد دارد مرتکب جنایت شده است.برادر مقتول در نخستین تحقیقات به مأموران گفت:من و برادرم مدیر کمپ ترک اعتیاد هستیم، روز گذشته پدر رامین از ما خواست پسرش را به کمپ ببریم تا اعتیادش را ترک کند.

به همین خاطر من و امیر برای انتقال رامین به خانه آنها رفتیم اما او با چاقو به طرف ما حمله کرد و برادرم را با ضربات مرگبار از پا درآورد. مرا هم زخمی کرد و گریخت. در حالی که تلاش برای دستگیری متهم به قتل فراری ادامه داشت سرانجام با گذشت چند روز رامین خود را تسلیم پلیس کرد.

در جریان محاکمه رامین در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران، مادر مقتول وقتی پشیمانی متهم به قتل را دید به قاضی گفت:من می خواهم رضایت بدهم اما یک شرط دارم. اگر رامین اعتیادش را ترک کند او را خواهم بخشید و از قصاص می گذرم.بدین ترتیب پسر جوان در حضور قاضی و شاهدان قول داد که اعتیادش را ترک کند.چند ماه پس از این ماجرا و پس از تأیید ترک اعتیاد رامین مادر مقتول نیز به قولش عمل کرد و با حضور در دادگاه از قصاص وی چشم پوشی کرد.قاضی شعبه هفتم دادگاه کیفری یک تهران نیز در جلسه دیروز رامین را از جنبه عمومی جرم به یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت و دو سال کار در آسایشگاه سالمندان محکوم کرد. بدین ترتیب قرار شد رامین هفته ای سه روز برای خدمت به سالمندان به آسایشگاه برود.

ماجرای تکان دهنده بخشش قاتل جوان

ماجرای تکان دهنده بخشش قاتل جوان
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از ایران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف