نمناک سرگرمیدیدنی ها بدترین و چندش آورترین بوهای جهان + تصاویر
بدترین بو ، گل جسد
عکس های چندش آور از بدترین و مشمئز کننده ترین بوهایی که میتوانید استشمام کنید را در این مطلب برای شما جمع آوری کردیم تا بتوانید با بدترین بوهای جهان آشنا شوید.

عکس های چندش آور از بدترین بوها دردنیا

آیا می دانستید انسان ها می توانند بیش از ده هزار بوی مختلف را استشمام کنند، زیرا بیش از 12 میلیون سلول بویایی در بینی هر انسانی وجود دارد که او را به تشخیص انواع مختلف بوها قادر می سازد. از جمله موجوداتی که حس بویایی قوی دارند، سگ ها هستند. در بینی این موجودات 100 تا 300 میلیون سلول دریافت کننده بو وجود دارد. این سلول ها قدرت تمییز 40 هزار بوی مختلف را به سگ ها می دهد.

در این گزارش با ناخوشایندترین وبدترین بوهایی که سلول های بویایی موجودات تاکنون دریافت کرده اند آشنا خواهید شد.

پرنده هواتزین

 

بدترین بو


هواتزین یکی از زیباترین، بزرگترین و رقصنده ترین پرندگان جهان است. این پرنده زیبا قدرت نمایشگری فوق العاده ای دارد، به گونه ای که حیرت و تعجب هر بیننده ای را برمی انگیزد, اما این پرنده زیبا، بویی شبیه به کود تازه گاو تولید می کند. علت این بوی بد روش هضم غذا توسط این پرنده است. غذای غالب هواتزین برگ است و تنها پرنده ای است که همانند گاو از روش تخمیر برای هضم استفاده می کند. این فرآیند باعث ایجاد بوی بد در این پرنده می شود. این بوی ناخوشایند سبب شده تا هیچ شکارچی و جنبنده ای به فکر شکار این پرنده زیبا نیفتد.

پنیر فیوبولونی

 

بدترین بو

 

در نوامبر سال 2004 میلادی، پژوهشگران با بررسی پانزده نوع پنیر دریافتند که پنیر فیوبولونی بدبوترین پنیر دنیا است.


تخم مرغ سنتری

 

بد ترین بو

 

بسیاری از مردم چین این تخم مرغ را با وجود بوی ناخوشایند و فوق العاده بدش دوست دارند. روش تهیه تخم مرغ ها این است که آنها را به مدت چند هفته و یا حتی چند ماه درون خاکستر، گل و لای، برنج، نمک و لیمو قرار می دهند و سپس آن را با شکل و رنگ خاصی که پیدا کرده می خورند.

 

قاقم های دورنگ راه راهZorilla

 

بدترین بو ها


قاقم های دورنگ راه راه یا «زوریل لا» یک تیره از راسوها هستند. حیوانات کوچک موداری که دم بلند و پرمویی دارند. این حیوانات بومی آمریکای شمالی هستند و بوی بدی از آنها متصاعد می شود که می تواند به طور موقت باعث نابینایی اطرافیان این موجود شود. بوی بد ابزار دفاعی این حیوان در مواجهه با حیوانات شکارچی است.

 

سولفید هیدروژن

 

بدترین بوها


سولفید هیدروژن H2S یکی از بدبوترین گازهای دنیاست که اغلب می توان ردپای آن را در برخی آزمایشگاه ها پیدا کرد. این گاز بویی شبیه تخم مرغ فاسد دارد و حالتی از خفگی را در افراد به وجود می آورد.

 

جزیره خوک های دریایی

 

بد ترین بوها


جزیره خوک های دریایی در نزدیکی ساحل جنوب آفریقا قرار گرفته است. بوی بدن خوک های دریای به اضافه ماهی های مرده در کنار ساحل به این جزیره لقب بدبوترین جزیره جهان را داده است.

 

گل جسد Amorphophallus titanum

 

بد ترین بوها


یک گیاه گلدار، بدون ساقه است. طول این گل تا سه متر هم می رسد و بوی همچون گوشت فاسد شده دارد. از این روی به آن گل جسد می گویند.

 

میوه دوریان

 

بدترین بوها


دوریان را در جنوب شرقی آسیا و به خصوص در کشور مالزی می توان یافت. دوریان یک مورد عجیب است و مردم معمولا در مواجهه با آن دو حالت دارند. برخی مزه و بوی دوریان را دوست دارند و برخی دیگر از بوی آن متنفرند تا جایی که در برخی هتل ها، اماکن عمومی و فرودگاه های مالزی تابلوهای ممنوعیت آوردن این میوه به داخل زده شده است.

 

زباله هایی که انسان ها تولید می کنند

 

بد ترین بوها


زباله هایی که به دست انسان تولید می شود، یکی از بدبوترین موادی است که تاکنون روی کره زمین استشمام شده است. این موضوع وقتی بیشتر جلب توجه می کند که کومه ای بزرگ از آن ها را شامل پوشک بچه، روغن های سوخته و ... را یک جا جمع ببینید.

 

جسد در حال تجزیه انسان

 

بد ترین بوها


دانشمندان پس از بررسی های متعدد دریافتند که بوی گوشت در حال تجزیه بدن انسان، بدترین بویی است که تاکنون به مشام رسیده است. این موضوع به دلیل متصاعد شدن مجموعه ای از آنزیم ها و مواد شیمیایی است که در بدن انسان وجود دارد؛ است.

بدترین و چندش آورترین بوهای جهان + تصاویر

بدترین و چندش آورترین بوهای جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از دنیای اقتصاد -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف