نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون بدترین فیلم هایی که ستاره های سینما بازی کردند
بدترین فیلم ، ستاره های سینما
مجموعه ای از بدترین فیلم ها و یا به اصطلاح تمشکی ترین فیلم های ستاره های سینمای ایران را در این مطلب مشاهده میکنید.

بدترین و تمشکی ترین فیلم های ستاره های سینما

تا به حال هر جا از آثار سینما سخن به میان آمده، اشاره به «بهترین ها» بوده است اما این بار ما می خواهیم «بدترین ها» را اعلام کنیم البته بدترین فیلم هایی که ستاره های مشهور سینما بازی کردند مثلا نیکی کریمی و شهاب حسینی و ...

مسئله اصلی، انتخاب است. این که یک بازیگر در دوران اوج شکوفایی و زمانی که در بهترین نقطه از کارنامه کاری اش قرار دارد، برای ادامه مسیرش درست تصمیم بگیرد.

ستاره های سینما

 بدترین فیلم های ستاره های سینما

 
حتی یک تصمیم اشتباه هم می تواند همه چیز را خراب کند. بعضی مواقع، بازیگران در بهترین شرایط، با بهترین کارگردان ها و بهترین فیلمنامه کاری را شروع کرده اند و به امید این که فیلمی خوب و قابل دفاع از آب دربیاید،جلو رفته اند اما نهایتا نتیجه کار، اثر خوبی از آب درنیامده. منظورمان این انتخاب ها نیست.
 
فیلم هایی را می گوییم که یک بازیگر در نقطه اوج و بعد از گرفتن انواع و اقسام جوایز، تصمیم گرفته بدون هیچ دلیلی در آن ها بازی کند؛ فیلم ها کم ارزش و سطح پایینی که هر بازیگر تازه کاری می توانست بازیشان کند و اصلا نیازی به خرج شدن بازیگران درجه یک نداشت. در کارنامه هر بازیگری از این جور انتخاب های غلط دیده می شود. به بهانه اکران دو فیلم«سایه» و «ربوده شده» با بازی رضا کیانیان و نیکی کریمی، دست روی این سوژه گذاشته ایم و انتخاب های بد ستاره های سینما را بررسی کرده ایم.

رضا کیانیان – سایه - 1394

چرا تمشکی است؟ این که اسم فیلم «سایه» را به عنوان بدترین فیلم رضا کیانیان آوردیم به این معنا نیست که این بازیگر در کل کارنامه کاری اش انتخاب های بد و بی ارزش نداشته. بیشتر منظور، مطرح کردن این پرسش بود بازیگری مثل رضا کیانیان، با تصویر موقی که تمام این سال ها برای خودش ثبت کرده، چرا باید یک مرتبه سر از فیلمی مثل « سایه» در بیاورد؟ « سایه» مثل دیگر ساخته های مسعود نوابی، فیلم خوب و قابل دفاعی نیست.

 
یک عاشقانه کاملا سطحی است که روابط میان مردم را بسیار کم عمق و سطحی نمایش داده. نه قصه قابلیت دفاع دارد و نه هدفی که پشت ساخت این فیلم وجود دارد. حتی خود مسعود نوابی هم کارگردان درجه یکی نیست که بخواهد کیانیان را ترغیب به بازی در فیلمش کند.

در چه موقعیتی بازی کرد؟ کارنامه رضا کیانیان کاملا مشخص است . نمی شود مثل دیگر بازیگران، درباره کیانیان هم گفت که انتخابی از روی ناآگاهی انجام داده! اتفاقا به نظر می رسد بازیگری مثل کیانیان برای بازی در فیلم های سطح پایین هم فکر ویژه ای دارد. کیانیان در چند سال اخیر، انتخاب های عجیب زیادی داشت. شاید بشود گفت «نیش زنبور» یکی از بدترین کارهای کیانیان بود؛ فیلمی به کارگردانی حمید رضا صلاحمند که حتی حضور رضا عطاران هم نتوانست، کمدی خوبی از آن در بیاورد.
 
کیانیان در«میگرن» مانلی شجاعی فر، نقش بسیار کوتاهی بازی کرد یا در «پنج تا پنج» تارا اوتادی، کنار سه مرد میانسال دیگر ، به شدت الکی خودش را خرج کرد. به نظر می رسد رضا کیانیان مهره مهمی برای کارگردان ها کار اولی یا نه چندان معروف است که انگشت اشاره به سمتش را موجه جلوه دهد و خود کیانیان هم این مسئله را می داند.

رضا کیانیان

 رضا کیانیان


 

نیکی کریمی – دوخواهر/ ربوده شده – 1387 و 1394

چرا تمشکی است؟ نیکی کریمی در کارنامه بازیگری اش، فیلم بد زیاد دارد«دو خواهر» و «ربوده شده» به هیچ عنوان قابل دفاع نیستند. جدا از این که«دو خواهر» اقتباس بسیار ضعیفی بود و به شدت کلیشه ای پیش رفت. خود نیکی کریمی هم بدترین بازی اش را در آن به نمایش گذاشت و با اعتراضات بسیار زیادی روبه رو شد و بسیاری گفتند صرفا به خاطر دستمزد بالا حاضر به بازی در این فیلم شده، فیلم«ربود شده» که این روزها در اکران سینماهاست هم دقیقا همین وضعیت را دارد. هیچ کس دلیل حضور نیکی کریمی رادر این فیلم نمی داند. فیلمنامه بسیار ضعیف و سطحی است. کارگردانی درست نیست و خود کریمی هم بازی بدی به نمایش می گذارد.

در چه موقعیتی کار کرد؟ نیکی کریمی از سال 1369 که بازی اش در فیلم«عروس» به شدت دیده شد و مورد توجه قرار گرفت، انتخاب هایش همگی خوب بودند تا سال 77 که«سیب سرخ حوا» را بازی کرد و اثری به نسبت ضعیف در کارنامه اش مام گرفت.

 
بعد از آن، فیلم هایی تجاری مثل «دختران انتظار» و«زن دوم» را بازی کرد اما کماکان در اوج قرار داشت اما نهایتا با «دو خواهر» به جایگاهی زیر صفر رسید. بعد از آن کریمی هیچ وقت نتوانست دوباره به اوج برگردد. هیچ کدام از فیلم هایش درجه یک نبودند تا این که نهایتا با «ربوده شده» به زیر صفر برگشت.
 
نیکی کریمی

 نیکی کریمی


 

بهرام رادان – یکی از ما دو نفر – 1389


چرا تمشکی است؟ فیلم به شدت از مشکل فیلمنامه رنج می برد. در تمام فیلم شاهد بگومگوها یا چالش های بی دلیل هستیم. بازی السا فیروزآذر و دانیال عبادی آزار دهنده است و بهرام رادان هم نمی تواند یک ذره به موفقیت کار کمک کند.

در چه موقعیتی کار کرد؟ در ابتدای کارنامه کاری بهرام رادان، تعداد فیلم های تجاری بی ارزش، کم نیست. بنابراین اگر قرار بود روی بدترین فیلم های بهارم رادان دست بگذاریم، قطعا گزینه زیاد داشتیم.

 
انتخاب«یکی از ما دو نفر» به این دلیل است که رادان در اوج موفقیت در عرصه بازیگری سراغ آن رفت؛ زمانی که به خاطر«سنتوری» به شدت مورد توجه قرار گرفته بود و فیلم های موفقی مثل «شمعی در باد»، «بی پولی»، «تقاطع» و...را در کارنامه داشت. نقش رادان را در«یکی از ما دو نفر» هر کسی می تواتنست بازی کند و اصلا نیازی به حضور او نبود.

تاثیر در مسیر کارنامه:بعد از«یکی از ما دو نفر» بهرام رادان فیلم های مهمی مثل«عصر یخبندان»، «بارکد» و ... را بازی کرد اما باز هم اشتباهاتی مثل«تراژدی» در کارنامه اش رقم خورد.
 
بهرام رادان

 بهرام رادان


 

هدیه تهرانی – آبی – 1379

چرا تمشکی است؟ یک فیلم عاشقانه بسیار سطحی است که فیلنامه ای بسیار معمولی دارد و هیچ نقطه ارزشمند و قابل قبولی در آن نیست، به نظر می رسد هدیه تخرانی صرفا به خاطر کارگردانی حمید لبخنده به حضور در این کار رغبت نشان داده.

در چه موقعیتی کارکرد؟ هدیه تهراین زمامنی دعوت حمید لبخنده برای بازی در فیلم«آبی» را پذیرفت که برای خودش به جایگاه مهمی در بازیگری رسیده بود. او در فیلم های ممهمی مثل«سلطان»، «قرمز» نقش هایی بیسار ماندگار و اثر گذار بازی کرده بود و بخاطر فیلم«قرمز»، سیرمغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از هفدهمین جشنواره فیلم فجر گرفته بود با چنین کارناه ای یک مرتبه نقش بسیار معمولی در«آبی» بازی گرد و همه را متعجب کرد.

تاثیر در مسیر بعدی کارنامه:تهرانی بعد از «آبی» هم اشتباهات زیادی در انتخاب فیلم هایش کرد؛ فیلم هایی مثل «زمانه»، «شبانه» و ... آثاری نبودند که بازیگری مثل هدیه تهرانی بخواهد آن ها را بازی کند. در این بین اما «چهارشنبه سوری» و «هفت دقیقه تا پاییز» توانست دوباره این بازیگر را احیا کند.

 
هدیه تهرانی

 هدیه تهرانی


 

لیلا حاتمی – سر به مهر – 1391

چرا تمشکی است؟ اولین فیام فادی مقدم دوست، درحد حدود یک فیلم اولی، کار قابل قبولی است اما حضور لیلا حاتمی در این نقش یک مقدار عجیب است. حاتمی در نقش دختری جوان و تنها ظاهر شده که مدام برای خواندن نماز، دچار چالش می شود. نقش بسیار ساده است و نیاز به تبحر خاصی ندارد. لیلا حاتمی از جمله بازیگرانی است که در کارنامه اش انتخاب بد خیلی کم به چشم می خورد از این جهت است که«سر به مهر» را با وجود نکات مثبتی که دارد، بدترین فیلم کارنامه او معرفی کردیم.

در چه موفعیتی کار کرد؟ لیلا حتمی از لحظه ورودش به سینما انتخاب های خوبی داشت.
«لیلا»، «شیدا»، «ارتفاع پست»، «بی پولی»، «چهل سالگی»، « جدایی نادر از سیمین»، «پله آخر و ... هرکدامشان جزء بهترین های کارنامه حاتمی بودند. بعد از همه این موفقیت ها، یک مرتبه سراغ«سر به مهر» رفت.

تاثیر در مسیر بعدی کارنامه:انتخاب های حاتمی بعد از «سر به مهر» درست مثل قبل، همگی استاندارد و قابل قبول بودند.

 
لیلا حاتمی

 لیلا حاتمی


 

مریلا زارعی – ماهی سیاه کوچولو – 1393


چرا تمشکی است؟ فیلم به هیچ عنوان قابلیت تبدیل شدن به یک اثر ماندگار سینمایی را ندارد. به لحاظ اطلاعات، ناقص است و رد پای واقعیت تاریخی آنچنان داخل فیلم پررنگ نیست. قصه جذابی روایت نمی کند و کالا خسته کننده است.«ماهی سیاه کوچولو» با وجود بازیگران خوبی که داشت، باز هم در گیشه شکست خورد.

در چه موقعیتی کار کرد؟ مهمترین اتفاق بازیگری مریلا زارعی در«شیار 143» اتفاق افتاد. با این فیلم به شدت دیده شد و در مرکز توجه قرار گرفت. بعد از شیار، همه منتظر بودند که زارعی از یک فیلم درجه یک دیگر سر در بیاورد اما تصمیم گرفت در« ماهی سیاه کوچولو» بازی کند.

تاثیر در مسیر بعدی کارنامه:بلافاصله بعد از«ماهی سیاه کوچولو» در «بادیگارد» بازی کرد و اتفاقا با وجود مهیا بودن شرایط، آن طور که باید بازی خوبی از خود به نمایش نگذاشت. بعد از آن مجددا انتخاب اشتباه فیلم«گیتا» را انجام داد و نهایتا با «دختر» رضا میر کریمی تا حدی خودش را احیا کرد.

 
مریلا زارعی

 مریلا زارعی


 

فرهاد اصلانی – خوابزده ها – 1393

چرا تمشکی است؟ « خوابزده ها» بدترین فیلم کارنامه فریدون جیرانی است؛ نه قصه جذابی دارد، نه ساختار آن مشخص است و نه بازی ها درست از آن در آمده. به طور کلی بلا تکلیف است و فرهاد اصلانی همه به عنوان بازگیر، نتوانسته آن طور که باید خودش را نشان دهد.

در چه موقعیتی کار کرد؟ فرهاد اصلانی تا سال ها بازیگر تلویزیون بود و در سینما نقش های اصلی به او سپرده نمی شد. با سریال های «راه بی پایان»، «مختارنامه» و «آشپزباشی» توانست خودش را به کارگردان های سینما ثابت کند. در سینما بازی اش در فیلم «زندگی خصوصی» بسیار سرو صدا کرد و به خاطر آن سیمرغ گرفت. بعد از آن بود که کارگردان های سینما مدام برای نقش های مهم به او اعتماد می کردند. او بعد از «یه حبه قند» در فیلم «خوابزده ها» بازی کرد، البته دلیل اصلی این انتخاب، حضور فریدون جیرانی بود اما فیلم به هیچ وجه موفق نشد.

تاثیر در مسیر بعدی کارنامه:بعد از این فیلم، فرهاد اصلانی در تمام انتخاب هایش دقت کرد. قیلم های«کلاشینکف»، «کوچه بی نام»، « عصر یخبندان»، «دوران عاشقی» و «دختر» هر کدام در دوره خودشان آثار قابل قبولی از آب در آمدند.

 
فرهاد اصلانی

 فرهاد اصلانی


 

محمد رضا فروتن – ملاقات با طوطی – 1381

چرا تمشکی است؟ علیرضا داوود نژاد تصمیم داشت فیلمی اکشن با ساختاری متفاوت با حال و هوای فیلم های خودش تولید کند. برای این کار دست روی چند بازیگر مطرح سینما گذاشت و آن ها را با خودش همراه کرد. نتیجه اما طوری نبود که همه انتظارش را داشتند؛ نه منتقدان آن را پسندیدند، نه مخاطبان و نه فروش خوبی داشت.

در چه موقعیتی کار کرد؟ محمد رضا فروتن در سال های 77 تا80با فیلم های «قرمز»، «اعتراض»، «زیر پوست شهر» و شب یلدا» به ستاره سینمای ایران تبدیل شده بود و. یک سیمرغ بلورین در کارنامه بازیگری اش داشت. همه منتظر بودند فروتن باز هم با نقش های جدیدش غافلگیرشان کند اما یک مرتبه سر از فیلم کاملا متوسط«ملاقات با طوطی» در آورد و همه را متعجب کرد.

تاثیر در مسیر بعدی کارنامه:فروتن به طور کلی از این جا به بعد، دچار یک نوع افول در عرصه بازیگری شد. او در فیلم هایی مثل مجردها، هشت پا، نوک برج، به آهستگی و... بازی کرد و عملا دیگر هیچ وقت به جایگاه اصلی اش نرسید و شاید تنها فیلم موفق فروتن بعد از«ملاقات با طوطی» باغ های کندلوس باشد.

 
محمدرضا فروتن

 

پرویز پرستویی – عشق شیشه ای – 1378

چرا تمشکی است؟ «عشق شیشه ای» نه به لحاظ داستان نه کارگردانی، به هیچ عنوان اثر قابل قبولی نیست.پرویز پرستویی در فیلم رضا حیدر نژاد، کارگردانی که فیلم قبلی اش اثر قابل قبولی نبود، بازی کرد و نتیجه خوبی نگرفت، فیلم در گیشه هم شکست خورد.

در چه موقعیتی کارکرد؟ پرویز پرستویی زمانی بازی در فیلم«عشق شیشه ای» را قبول کرد که در موقعیت بسیار خوبی قرار داشت. فیلم های«لیلی با من است»، «مرد عوضی» و «آژانس شیشه ای» او را در نقطه اوج بازیگری قرار داده بود و واقعا معلوم نیست چرا دست به چنین انتخابی زد.

تاثیر در مسبر بعدی کارنامه:«عشق شیشه ای» اثر بدی روی انتخاب های بعدی پرستویی نداشت. او بعد از این فیلم، آثار مهم دیگری مثل«مومیایی3»، «مارمولک»، «کافه ترانزیت»، «به نام پدر»، «دیوانه از قفس پرید»، «بیست» و سریال هایی مثل«زیر تیغ»و «آشپزباشی» بازی کرد و کارنامه بازیگری اش تا سال 88 روند صعودی داشت. از سال 88 و بعد از «1359» انتخاب ها و جنس بازی های پرستویی کاملا تغییر کرد و تا «بادیگارد» عملا اثر قابل دفاعی نداشت. در این دوره جدید،«بوفالو» بدترین اثری بود که پرستویی در آن بازی کرد.

 
پرویز پرستویی

 پرویز پرستویی


 

شهاب حسینی – من و زیبا – 1390

چرا تمشکی است؟ داستان فیلم به شدت ساده و معمولی است. به کلیشه ای ترین حالت ممکن سراغ سوژه عاشورا رفته و ماحصلش کاملا شعاری از آب در آمده. لحجه شمالی بازیگران، به هیچ وجه درست از کار در نیامده و تسلط لازم را روی آن ندارند. حالا شاید حضور پرویز پرستویی در این اثر به دلیل این که سرمایه گذار فیلم است، دلیل داشته باشد اما واقعا معلوم نیست چرا شهاب حسینی باید در آن بازی کند.«من و زیبا» در گیشه هم شکست سختی خورد.

در چه موقعیتی کار کرد؟ شهاب حسینی در اوج کارنامه کاری اش سراغ بازی در این فیلم رفت؛ زمانی که با فیلم های«سوپر استار»، «درباره الی»، «جدایی نادر از سیمین» و... افتخار در کارنامه اش داشت.

تاثیر در مسیر کارنامه:بعد از «من و زیبا» حسینی مجددا خودش را احیا کرد و کمتر در انتخاب هایش دچار اشتباه شد و نهایتا امسال با فیلم«فروشنده» افتخار بزرگی چون بهترین بازیگر جشنواره کن را به نام خود ثبت کرد.

 
شهاب حسینی

شهاب حسینی

بدترین فیلم هایی که ستاره های سینما بازی کردند

بدترین فیلم هایی که ستاره های سینما بازی کردند
:
امتیاز : 2.4 تعداد رای : 23
برگرفته از همشهری جوان -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 11 12
نظر کاربران
احمد

احمد

درمورداقای شادمهرعقیلی متاسف نیستم یکی به جمعیت وطن فروشان ازافه شدانقدرایران رستم وذال داردکه نیازی به این بیکانه گان بی وطن نیست.

پاسخ دادن 2 10
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف