نمناک سرگرمیآیا میدانید دلیل بدخط بودن نابغه ها چیست؟
نابغه ، خط
آیا میدانید دلیل بدخط بودن نابغه ها چیست؟ شواهد نشان داده بسیاری از نوابغ دست خط خوبی ندارند زیرا مغزشان سریع تر از دستشان عمل می کند.

چرا نابغه ها بدخط هستند؟

خوش خطی از جمله صفاتی است که برخی آن را ارثی می دانند.امروزه دستخط، یکی از عناصر مهم برای تشخیص تیپ شخصیتی افراد در علم روانشناسی است. مطالعات نشان می دهد حالات روحی اشخاص در نوع دستخط شان تاثیر مستقیم دارد و حتی می تواند گویای مطالب و نکات مهمی در خصوص سلامت فیزیکی شان باشد. مثلا محققین برای تشخیص ابتلاء فرد به بیماریهایی چون اسکیزوفرنی، فشار خون بالا و یا حتی میزان انرژی، به بررسی دستخط بیمار می پردازند.

تحلیل دستخط با عنوان علمی گرافولوژی شناخته شده است. طی این فرآیند، شیوه نگارش حروف و کلمات، فاصله میان آنها و همچنین میزان فشار و انرژی اعمال شده در نگارش، اطلاعات مهمی درباره فیزیک و روان افراد به دست می دهد.

این اعتقاد نیز وجود دارد که دستخط می تواند از جمله ویژگیهای موروثی محسوب شود. گرچه این باور نیز با توجه به تلاشهایی که افراد مختلف در بهبود دستخط شان تا سطح حرفه ای داشته اند زیر سوال می رود. از نظر روانشناسان دستخط بد یا نتیجه اختلالات روانی است و یا ناشی از هوش بالای افراد است . در بررسیها نیز ثابت شده مغز افراد باهوش و نوابغ سریعتر از دستشان عمل می کند. به عنوان مثال اینشتین از جمله دانشمندانی بود که دستخط خوبی نداشت و یا حتی استیو جابز ، مخترع، بنیانگذار و مدیر اجرایی ارشد شرکت اپل ، در گروه افراد باهوش اما بدخط قرار دارد. با این اوصاف می توان چنین نتیجه گرفت که دستخط بد گاهی هم از ویژگیهای خوب محسوب می شود.

نابغه

دست خط انیشتین و بیل گیتس

دلیل بدخط بودن نابغه ها چیست؟

دلیل بدخط بودن نابغه ها چیست؟
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف