نمناک اخبارسیاست برادر رضا ضراب متهم به دور زدن تحریم ها شد
رضا ضراب ، محمد ضراب
برادر رضا ضراب در دست داشتن به انجام صدها میلیون دلارتراکنش مالی برای ایران متهم شده است.
تاریخ انتشار : 18 آبان 1395
بازدید : 2,343 نفر

دست داشتن برادر رضا ضراب در دور زدن تحریم ها

مقامات قضایی آمریکا گفتند، برادر رضا ضراب، تاجر ایرانی-ترک طلا هم به دست داشتن در انجام صدها میلیون دلار تراکنش مالی برای ایران متهم شده است.

رویترز نوشت:محمد ضراب، شهروند دو تابعیتی ایرانی- ترک، بر اساس پرونده ای که نزد دادگاه فدرال منهتن تشکیل شده، به دست داشتن در نقل و انتقال پول از سوی ایران متهم شده است. رضا ضراب قرار است دو ماه دیگر به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران در آمریکا محاکمه شود. ضراب در ماه مارس در فلوریدا بازداشت شد.

 

بردار رضا ضراب

پای برادر رضا ضراب هم به دور زدن تحریم ها باز شد

در دعوای جدید، ادعاهای جدیدی علیه رضا ضراب 33 ساله مطرح شده و گفته شده که وی در مبادلات مالی به نفع شرکت ماهان ایر ایران دست داشته است.

یکی از وکلای رضا ضراب به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخ نداده است.

محمد ضراب، 38 ساله، که بر اساس ادعای مطرح شده، صاحب شبکه ای از شرکت های مختلف از جمله شرکت خدمات صرافی «فلش دوویز اکسچنج» در ترکیه است، اظهارنظری در این باره نکرده است. به گفته مقامات قضایی آمریکا وی ساکن ترکیه است و تحت تعقیب دولت آمریکا قرار دارد.

ماموران تعقیب گفتند، برادران ضراب و دو نفر دیگر در فاصله سال های 2010 تا 2015 در نقل و انتقال صدها میلیون دلار پول از سوی دولت و نهادهای ایرانی و دور زدن تحریم ها دست داشته اند.

رضا ضراب که گفته بی گناه است، قرار است روز 23 ژانویه 2017 در آمریکا محاکمه شود.

این پرونده در ترکیه نیز مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. مقامات قضایی ترکیه در سال 2013 رضا ضراب و چند تن دیگر را به اتهام پرداخت رشوه به مقامات بلندپایه دولت ترکیه و مقامات بانکی به منظور تسهیل نقل و انتقالات پولی مرتبط با ایران دستگیر کرده بودند، اما پس از مدتی این افراد از اتهامات وارده تبرئه و آزاد شدند.

برادر رضا ضراب متهم به دور زدن تحریم ها شد

برادر رضا ضراب متهم به دور زدن تحریم ها شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از پرشین وی /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف