براونی شکلاتی
این براونی در مدت 20 دقیقه آماده می شود و آن را به مدت 35 دقیقه داخل فر می گذاریم. با این میزان مواد، می توان 16 تکه براونی تهیه نمود.

مواد لازم براونی شکلاتی تیره


روغن مایع گیاهی 2 قاشق غذا خوری
آرد     ¾ پیمانه
پودر کاکائو     ½ پیمانه
نمک     ½ قاشق چای خوری
جوش شیرین     ½ قاشق مرباخوری
شکر قهوه ای     1 پیمانه
خامه کم چرب     ½ پیمانه
تخم مرغ درشت     2 عدد
شکلات کم شیرین     120 گرم
 

براوانی شکلات


 طرز تهیه براونی شکلاتی تیره

     فر را در دمای 350 درجه گرم می کنیم. یک سینی شیرینی پزی 23 سانتیمتر مربعی را روغن می مالیم و سپس با کاغذ روغنی می پوشانیم و اضافه کاغذ را هم می گذاریم مانند دستگیره بیرون زده باشد که در خارج کردن براونی ازسینی کمک کند، سپس روی کاغذ را نیز روغن می مالیم.
    در یک کاسه آرد، پودر شکلات، نمک و جوش شیرین را مخلوط کرده و کنار می گذاریم. در یک ظرف دیگر شکر قهوه ای، خامه، شکلات کم شیرین (که نیم از آن را آب می کنیم و نیمی دیگر را به صورت نا منظم خرد می کنیم) آب کرده ، تخم مرغ و روغن را با هم ترکیب می کنیم. این ترکیب را با مخلوط آردی اضافه کرده و دوباره مخلوط می کنیم تا مایه براونی بدست آید.
    مایه را در سینی فر می ریزیم و سپس تکه های شکلات را بر روی سطح آن پخش می کنیم. سینی را در فر قرار می دهیم تا بپزد، برای تست میزان پخت براونی یک خلال چوبی را در آن فرو می کنیم اگر به خلال فقط مقدار کمی از مایه بچسبد براونی آماده است. حدود 30-35 دقیقه براونی باید در فر بماند.
    براونی را در سینی رها می کنیم تا به طور کامل خنک شود و سپس به کمک کاغذ روغنی از سینی خارج می کنیم و کاغذ را از براونی جدا می کنیم. سپس به 16 مربع مساوی تقسیم می کنیم و با کارد تیز برش می زنیم.

 

نکات تکمیلی در مورد براونی شکلاتی

براونی شکلاتی جزو کیک و شیرینی - انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 40دقیقه میباشد .
براونی شکلاتی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه براونی شکلاتی تیره

513
این مطلب مفید بود ؟130
برگرفته از پارسه گرد/ ش
برچسب :
نظرات
وبگردی