نمناک سرگرمیدیدنی ها تولید آب از هوا در برج وارکا + تصاویر
برج وارکا ، برج معروف
برج آب وارکا برای اولین بار با ایده ای جالب و کاربردی روزانه 100 لیتر آب آشامیدنی سالم از هوا تولید می کند که این اتفاق تاثیر بسیار مثبتی در محیط زیست خواهد داشت.

برج وارکا از هوا آب می گیرد

با پیشرفت علم و صنعت نوآوری و خلاقیت هم دو چندان می شود چنانچه در اقدامی جالب و کاربردی برج آب وارکا، به طور مستقیم از هوا آب آشامیدنی تهیه می کند. این برج برای اولین بار در مناطق روستایی اتیوپی شروع به کار کرد و به عنوان راهی برای کمک به جوامعی که به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند در نظر گرفته شد. هر برج از یک قاب بامبو، مش قابل بازیافت و تجدیدپذیر و یک مخزن آب تشکیل شده که به راحتی می تواند توسط شش فرد روستایی در تنها چهار روز سر هم شود. این برج می تواند روزانه بیش از 100 لیتر آب آشامیدنی سالم تولید کند و از این نظر پتانسیل تاثیرگذاری های اجتماعی و زیست محیطی زیادی دارد.
 
هر برج حدود 90 کیلوگرم وزن دارد و از چهار واحد که با پارچه های مخصوص پوشانده شده اند تشکیل شده و می تواند رطوبت موجود در هوا، مثل آب باران، مه و شبنم را جمع آوری کند. دستگاه خیلی خوب و ساده طراحی شده و از ساختارهای طبیعی مثل برآمدگی های کاکتوس و کندوی موریانه الهام گرفته شده است.
 
برج وارکا نقش مهمی در فرهنگ و اکوسیستم اتیوپی دارد. این نوآوری درخشان زاییده افکار طراح ایتالیایی آرتور ویتوری است. مطالعات نشان می دهد که تنها 34% از مردم اتیوپی به آب سالم دسترسی دارند. ماموریت سازندگان برج آب ورکا تغییر این موضوع با کمک ابزاری است که از نظر محیط زیستی و مالی پایدار است و مستقیما در اختیار افرادی قرار می گیرد که به آن نیاز دارند.
 
برج وارکا
 
برج وارکا
 
برج وارکا
 
برج وارکا
 
برج وارکا

تولید آب از هوا در برج وارکا + تصاویر

تولید آب از هوا در برج وارکا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف