نمناک سبک زندگیگردشگری بر بالای برج و قلعه های تفریحی محبوب گردشگران
یکی از جاذبه های گردشگری در تور دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی قلعه فهیدی است که سالیانه شمار فراوانی از گردشگران امارات به سویش می شتابند.

رپورتاژ آگهی :بر بالای برج و قلعه های تفریحی محبوب گردشگران

قلعه فهیدی دبی

یکی از جاذبه های گردشگری در تور دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی قلعه فهیدی است که سالیانه شمار فراوانی از گردشگران امارات به سویش می شتابند. قلعه فهیدی یکی از قدیمی ترین آثاری است که تا کنون در امارت دبی پابرجا مانده است. این دژ در قرن 18 میلادی ساخته شده است

مراحل ساخت قلعه

قلعه یادشده در چند مرحله ساخته شده است، در مرحله نخست قسمت درونی وسور قلعه به مساحت 723 متر مربع، به همراه دروازه بزرگ و چوبی که رو به سمت خاور قرار دارد، وبرکه ای برای اندوختن آب ساخته شده است. در مرحله دوم برج بزرگ ودایره ای مانند که در گوشه شمال شرقی قلعه قرار دارد ساخته شده است، ودر بالای آن دو توپ بزرگ قرار داده می شود که در مکان مشاهده می شود، در مرحله سوم انباشتگاه اسلحه وباروت، و برجی بشکل مستطیل در ضلع شمال غربی قلعه افزوده می شود؛ و با تازگی میان سال های (1900 – 1920) چند اتاق برای آسایش سربازان در درون قلعه افزوده می شود.
بازدیدکنندگان از این موزه در قلعه الفهیدی این فرصت را دارند تا اطلاعاتی ناب، کامل و جامع در مورد تاریخ دبی که با مردم و تمدن های مختلف در طول تاریخ در تعامل بوده، به دست آورند. بازدیدکنندگان با محیط ها و زندگی روستایی و شهری مختلف، از جمله زندگی دریانوردی، ساحلی، بادیه نشینی، کوه نشینی یا زندگی بر پایه کشاورزی در دبی آشنا خواهند شد.
در بخش های مختلف موزه، یادبودهای اصل و نایاب، نمونه های اصل، نقاشی ها و نگاره ها، رسانه های صوتی و تصویری مختلفی پراکنده شده اند. این موزه از بخش بناها که بناهای عتیقه، مانند کارگاه کوزه گری، جنگ افزارها، مقبره ها، ساختمان ها و جوامع شهری را به نمایش می گذارد، تشکیل شده است.
 
بخش دبی از گذشته تاکنون یا بخش بازار در دهه 1950، نمونه های کاملی مانند محیط بازار، دستفروشان، مغازه ها و کالاهای فروخته شده در آن زمان را به نمایش می گذارد. بخش هایی با عنوان خانه سنتی و مسجد، بادیه، حکایت آب، بخش آبادی و صحرا این بنا یکی از بناهای قدیمی در تور دبی می باشد که در سال 1787 برای نگهبانی از مسیرهای زمینی دبی ساخته شد و از سال 1971 به عنوان موزه مردمی از آن استفاده می شود که تصاویری از زندگانی روزهای قبل از اکتشاف نفت را نشان می دهد. از این قلعه در گذشته برای دفاع از شهر در برابر حمله همسایگان و قبایل دیگر استفاده می شده است.در شب نیز وجود دارد.
این قلعه طراحی بسیار خاصی دارد به طوری که هر بیننده ای را در تور دبی به خود جذب می کند. در این قلعه همچنین گالری ای از مناظر رودخانه، خانه های سنتی عربی، مساجد، سوق، نخلستان ها و زندگی صحرایی و دریایی به تصویر کشیده شده است

برج دختر استانبول

نخستین استفاده از این محل برای ساخت برج به قرن پنجم میلادی باز می گردد که حاکم یونانی منطقه به منظور کنترل کشتی هایی که از تنگه بسفر عبور می کردند و جمع آوری مالیات و عوارض عبور، برجی در این محل احداث کرد. این سنت بعدها توسط رومی ها نیز ادامه یافته و در دوران حکومت بیزانس، حاکم رومی منطقه یک زنجیر نیز در عرض تنگه قرار داد و به کمک این زنجیر و برج احداث شده جدید، بر تردد کشتی ها در تنگه بسفر نظارت داشت. در دوره امپراتوری عثمانی اما کاربری برج تغییر کرده و از آن به عنوان فانوس دریایی استفاده شد.

کافه برج دختر

در این محل، یک کافه رستوران وجود دارد که در آن غذاهای سنتی ترکیه ای و بین المللی سرو می شود. هزینه غذاهای ارائه شده در منوی این رستوران چندان گران نبوده و البته چندان ارزان هم نیست. به هر روی توصیه می کنیم در زمان بازدید از این برج، در این رستوران توقف کرده و از چشم انداز بی نظیر و تاریخی آن لذت ببرید. در این محل همچنین یک موزه نیز وجود دارد که بازدید از آن رایگان بوده و نیازمند خرید بلیت نیست.

چگونه می توان به جزیره ای که برج در آن قرار دارد، رسید؟

از هر دو سمت تنگه، امکان اجاره قایق به سمت جزیره وجود دارد. این قایق ها در منطقه کاباتاش « Kabataş » یا سالاجاک «Salacak » در جاده بین اوسکودار « Uskudar » و حرم « Harem » وجود داشته و با پرداخت بیست لیر ترکیه می توان به جزیره رسید. مدت زمان مورد نیاز برای طی این مسیر از کاباتاش تا جزیره حدود 10 دقیقه و از اوسکودار کمتر از یک دقیقه است. توصیه می کنیم پیش از برنامه ریزی برای دیدن این برج، از برنامه و زمان بندی حرکت قایق ها اطلاعات لازم را کسب کنید. بیشتر مسافران تور استانبول بازدید از این قلعه را در برنامه خود قرار میدهند
از دیگر نکات لازم به ذکر این است که عکس برج در پشت اسکناس 10 لیره ترکیه بین سالهای 1966-1981 چاپ شده است
 
آژانس هواپیمایی عصر پرواز شما را به دیدن از این مراکز گردشگری و تفریحی دعوت میکند .
 

بر بالای برج و قلعه های تفریحی محبوب گردشگران

بر بالای برج و قلعه های تفریحی محبوب گردشگران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .