نمناک سبک زندگیروابط عاطفی روش برخورد صحیح با همسر قدرت طلب
قدرت طلب ، همسر قدرت طلب
مردان موجودات قدرت طلب و سلطه جویی هستند که برای حفظ آرامش زندگی باید روش صحیح رفتار با آنها را بیاموزید.
بازدید : 2,991 نفر

چگونگی رفتار درست با شوهر قدرت طلب

مردان موجوادات قدرت طلب و سلطه جویی هستند که این ویژگی را در طول زندگی زناشویی هم برای خود حفظ میکنند. پافشاری مردان بر قدرت طلبی گاهی موجب آزار همسرانشان میشود و گاهی تا آنجا در قدرت طلبی پیش میروند که زمینه ساز اختلافی بزرگ در زندگیشان میشوند. در زندگی با آدم های زیادی برخورد می کنید که کنار آمدن با آنها بسیار دشوار است و از سخت ترین این آدم ها آنهایی هستند که همیشه احساس قدرت می کنند.

این دسته از آدم ها طبیعتاً سلطه جو هستند و می خواهند همه از آنها تبعیت کنند و حرف خودشان را به کرسی بنشانند. وقتی کسی با حرف آنها مخالفت کند، معمولاً حالت دفاعی می گیرند و گستاخانه رفتار می کنند. این افراد نه تنها تنفر همه را جلب می کنند بلکه مایه آزار اطرافیانشان هم خواهند بود. کنار آمدن با اینگونه افراد خیلی سخت به نظر می رسد.

رفتار با شوهر قدرت طلب :

شوهر من خیلی قدرت طلبه و حتی اگر حق با من باشه باز هم او حرف خودش را می زند و کاری را که خودش دوست دارد را انجام می دهد بعنوان مثال در مهمانی رفتن فقط جاهایی می رود که خودش دوست دارد و من هر چه سعی می کنم منطقی او را متقاعد کنم، نمی توانم و در کل انتقاد پذیر نیست و حرف حرف خودش است و با کتک کاری من را به انجام کارهایی که دوست دارد متقاعد می کند لطفا من را راهنمایی کنید که چگونه با او رفتار کنم؟

رفتارهای همسرتان بسیار غلط است اما به هر حال زندگی مشترک، یک ارتباط دو سویه است. یعنی اشتباهات هر دو طرف باعث بروز مشکلات جدی می شود. من احتمال می دهم روش انتقاد شما هر قدر هم آرام باشد، اما کوبنده است و در مقابل همسرتان هم سعی می کند به نوعی پاسخ تلافی جویانه دهد.

وقتی ما با خشم و عصبانیت همسرمان را به باد انتقاد می گیریم یا به او حمله ور می شویم، وقتی آماده سرزنش و انتقاد هستیم، نباید از اینکه دریابیم رابطه مان در میان شعله هاست، متعجب شویم. روابط نزدیک و صمیمی خواه ناخواه متحمل صدمات شدید و طاقت فرسایی می شود.

در واقع با آتش به مقابله و جنگ آتش رفتن، یک روش ابتدایی به عنوان آخرین راه چاره است که در آن مصالحه و آشتی وجود ندارد و به آنها نیز ختم نمی شود.

وقتی شما با آتش به جنگ آتش می روید، زمین هر دو طرف درگیر، می سوزد.

در حالی که شما می توانید با استفاده از فرآیند خویشتن داری وعمل اصلاحی ، برای آرام کردن دو طرف استفاده کنید، بطوریکه ایمنی و پیروزی هر دو تان تضمین شود.

 همسر قدرت طلب

در مقابل مرد قدرت طلب صبور باشید

در ادامه به شما آموزش می دهم که وقتی با یک رفتار مخرب همسرتان مواجه می شوید، چه رفتاری را انجام دهید:

وقتی همسرتان می خواهد انتقام بگیرد و تلافی یکی از کارهای شما را بکند؛ شما باید:انگیزه همسرتان را بفهمید. آرامش خود را حفظ کنید. از تلافی کردن و رنجاندن حذر کنید. عشق و احترام خود را نشان دهید. با همسرتان مهربان باشید. با او صادقانه ارتباط برقرار کنید.

وقتی همسرتان سرزنش می کند؛ شما باید:

از همسرتان انتقاد نکنید. او را تشویق کنید رفتارهای دیگری را انجام بدهد. با در آغوش کشیدن، نوازش و تحسین همسرتان بر اعمال مثبت او صحه بگذارید.

وقتی همسرتان با گفتار یا رفتارش در صدد توجه طلبی است؛شما باید:

تا حد امکان اغماض کنید. دلسوزی ها و رفتارهای سازنده همسر خود را تصدیق کنید. وقتی همسرتان رفتار مخربی انجام می دهد، به جای فشار آوردن به او، دنبال راه ها و گزینه ها بگردید.

وقتی همسرتان می خواهد قدرت طلبی کند یعنی توانایی و قدرتش را به شما نشان دهد و به رخ بکشد؛شما باید:

برای آنکه از جنگ قدرت جلوگیری کنید، در مشاجرات دنبال بُرد نباشید. وقتی عصبانی هستید با همسرتان وارد بحث نشوید.

وقتی همسرتان می خواهد انتقام بگیرد و تلافی یکی از کارهای شما را بکند؛ شما باید:

انگیزه همسرتان را بفهمید. آرامش خود را حفظ کنید. از تلافی کردن و رنجاندن حذر کنید. عشق و احترام خود را نشان دهید. با همسرتان مهربان باشید. با او صادقانه ارتباط برقرار کنید.

شما و همسرتان می توانید با پی بردن به هدف رفتار یکدیگر و درک احساسات و باورهای یکدیگر به جای پاسخ مخرب پاسخ مفید داده و عمل اصلاحی انجام دهید.

می پرسید چطور می توانم به هدف همسرم پی ببرم؟ جوابش این است که:

- با توجه کردن به اعمال همسرتان

- با توجه کردن به احساس خودتان

- و با توجه کردن به عمل همسرتان بعد از پاسخی که می دهید.

بعد از شناسایی اهداف رابطه خراب کن می توانید با یک رشته اعمال اصلاحی، اهداف مثبت را جایگزین کنید.

روش برخورد صحیح با همسر قدرت طلب

روش برخورد صحیح با همسر قدرت طلب
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از تبیان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف