نمناک ورزشفوتبال برنامه دیشب نود 22 آبان 96 درباره جادوگری در فوتبال
برنامه نود ، برنامه نود دیشب
برنامه نود دیشب 22 آبان ماه با موضوع پرونده رمالی و جادوگری در فوتبال ایران روی آنتن رفت و مورد بررسی قرار گرفت.
تاریخ انتشار : 23 آبان 1396

آنچه در برنامه نود دیشب 22 آبان گذشت

برنامه نود این هفته از ساعت 22:40 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت. عادل فردوسی پور در برنامه این هفته به طور ویژه پرونده جادوگری در فوتبال ایران را مورد بررسی قرار داد.

 

برنامه نود دوشنبه شب(بیست و دوم آبان ماه) از ساعت 22:40 آغاز شده که قرار است پرونده حذف عجیب تیم ملی جوانان ایران از مسابقات آسیایی و همچنین پرونده جادوگری در فوتبال ایران مورد بررسی قرار گیرد و همچنین به بازی های تدارکاتی تیم ملی ایران اشاره شود. 

*سوال نظرسنجی این هفته برنامه نود

کدامیک از تیم های سید یک جام جهانی 2018 را برای همگروهی با ایران ترجیح می دهید؟

در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور زلزله در غرب کشور و جان باختن شمار زیادی از هموطنان عزیزمان در این حادثه را تسلیت گفت.

برنامه نود

برنامه نود دیشب 22 آبان ماه

* در ابتدا آیتم آنچه در برنامه نود امشب می بینید پخش شد.

مرور بازی پلی آف دراماتیک تیم ملی ایران مقابل ایرلند جنوبی با افسوس در دوبلین و اشک در تهران.

بررسی ماجرای حذف عجیب تیم ملی جوانان ایران.

بخش های ویژه راجع به جادوگری در فوتبال ایران.

آیتمی ویژه درگذشت مرحوم اکبر افتخاری، پیشکسوت باشگاه استقلال و فوتبال ایران در ابتدای برنامه نود پخش شد.

*بخش بعدی برنامه به پخش خلاصه ای از دو دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل پاناما و ونزوئلا اختصاص داشت.

*کریم انصاری فرد بازیکن تیم ملی فوتبال ایران:

من و همه بچه ها شرایط خوبی برای بازی کردن داریم تا خوب ظاهر شویم. امیدوارم هر بازیکنی در جام جهانی حضور دارد برای کشورمان موثر ظاهر شود و در آخر نام ایران در جام جهانی بدرخشد.

*علیرضا جهانبخش بازیکن تیم ملی فوتبال ایران:

بازی خوبی مقابل پاناما بود تا بتوانیم برابر یک تیم فیزیکی خودمان را محک بزنیم. فکر می کنم عملکرد خوبی به نمایش گذاشتیم. هر مسابقه در مسیر جام جهانی مفید خواهد بود و به شرایط فنی و فیزیکی تیم کمک می کند.

* تقاضای استاندار کرمانشاه از هموطنان

*در ادامه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه روی خط برنامه آمد و با تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور گفت:

تا این لحظه 407 نفر در این زلزله جان باخته اند و حدود 6800 نفر نیز مصدوم شده اند، می توان این زلزله را بزرگ ترین زلزله تاریخ غرب کشور نامید. من از ابراز همدردی مردم شریف ایران و امدادرسانی به موقع مسئولان کشور تشکر می کنم.

وی ادامه داد:مردم زلزله زده غرب کشور اکنون نیازمند اقلامی مثل پتو، چادر، آب آشامیدنی، خرما و کنسرو هستند. 33 بالگرد کار امداد رسانی را انجام دادند. ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله زده استان کرمانشاه به آن ها می گویم که ما در کنار آن ها هستیم و تلاش می کنیم تا امدادرسانی به زلزله زدگان به بهترین نحو انجام شود.

برنامه نود

برنامه نود دیشب 22 آبان ماه

آنالیز برنامه نود

*آیتمی در مورد آنالیز عملکرد سامان قدوس و احمد عبداله زاده 2 بازیکن تازه وارد تیم ملی مقابل پاناما و ونزوئلا روی آنتن رفت.

*دیدار مرحله پلی آف جام جهانی 2002 که تیم ملی ایران نتوانست شکست 2 بر صفر مقابل تیم ملی ایرلند را جبران کند و با پیروزی یک بر صفر در ورزشگاه آزادی از رسیدن به جام جهانی بازماند، پخش شد.

*بخش بعدی برنامه به حذف تیم ملی فوتبال جوانان کشورمان از رقابت های آسیایی اختصاص داشت.

* مصاحبه با ملی پوشان فوتبال ایران بعد از بازی با ونزوئلا

*در ادامه مصاحبه های اختصاصی برنامه نود با چند بازیکنان تیم ملی پس از دیدار دوستانه با ونزوئلا روی آنتن رفت.

*سعید عزت اللهی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران:

اردوی خیلی خوبی برای بازیکنان بود.با دو تیم خوب از کونکاکاف و آمریکای جنوبی بازی کردیم و نقاط قوت و ضعف را در حد مطلوبی شناختیم.دو گام خوب برای پیشرفت و آماده سازی در جام جهانی برداشتیم و از شرایط اردو راضی بودیم؛ همه تیم دست به دست هم دادیم تا به جام جهانی برسیم.

*سامان قدوس بازیکن تیم ملی فوتبال ایران:

افتخار بزرگی است و خوشحال هستم که برای تیم ملی ایران بازی می کنم.

از اینکه در دیدار با پاناما گل زدم، خیلی خوشحال بودم، اما بهتر این است که تیم ملی برنده می شود.

*علیرضا بیرانونددروازه بان تیم ملی فوتبال ایران:

بازیکنانی که به این اردوی تیم ملی دعوت شدند همه بازی کردند.

مسابقات خوبی با دو تیم قوی انجام دادیم و با پیروزی آن ها را پشت سر گذاشتیم.

اردوی خوبی بود که می تواند در مسیر جام جهانی به ما کمک کند.

*آنالیز عملکرد فنی تیم ملی در دیدار های دوستانه برابر پاناما و ونزوئلا بخش بعدی برنامه بود.

پرونده جادوگری در فوتبال:

*آیتمی در مورد موضوع «جادوگری در فوتبال ایران» پخش شد و حمید جعفری، فرهاد خانگلی، هادی عقیلی بازیکنان سابق تیم سایپا به افشاگری در مورد وجود پدیده جادوگری در فوتبال کشورمان پرداختند.

این بازیکنان مدعی شدند در زمان بازیگری شان جادوگری وجود داشته که به سرمربی وقت سایپا قول قهرمانی داده و برای ورد خواندن نام مادر بازیکنان را می پرسیده است. این جادوگر حتی دقیقه ای که بازیکنان باید تعویض شوند را به سرمربی تیم اعلام می کرده است.

*سپس مکالمه صوتی خبرنگار برنامه نود با جادوگری که خود را کارشناس می دانست و مدعی بود تاکنون با جادو ها و کارشناسی هایش به تیم های زیادی را کمک کرده است پخش شد. این فرد مدعی بود تیم ملی آلمان با کارشناسی های او قهرمان جام جهانی شده است.

*محسن بیاتی نیا، آرش برهانی، میثم منیعی و خداداد عزیزی، بازیکنان سابق پاس تهران داستان جادوگری در فوتبال را تایید کردند و گفتند در سال های 82-81 چنین اتفاقی را در تیم دیده اند که جادوگران براساس نام مادران بازیکنان ترکیب و نتایج را رقم می زنند.

* نادر فریادشیران، مربی پیشین تیم سایپا در ارتباطی تلفنی با برنامه نود با ذکر چند اسامی و یک جادوگر مدعی شد در زمان حضورشان در سایپا قصد داشتند با رمالی نتایج را رقم بزنند که او و محمد مایلی کهن مانع آنها شدند.

*بهمن دهقان، یکی از افرادی که فریادشیران اسامی او را در بحث خود آورده بود روی خط برنامه نود عنوان نمود بخشی از صحبت های فریادشیران را تایید کرد.

*گفتگویی ضبط شده با حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری کارشناس مسائل مذهبی پخش شد، زائری در مورد دیدگاه اسلام نسبت به جادوگری گفت:از اینکه در برنامه هفته گذشته نود ماجرای سحر و جادوگری را به اعتقادات دینی ربط دادند متاسف شدم. سحر و جادوگری از دیدگاه اسلام حرام است و در این واقع عده ای از این کار ها کاسبی می کنند. دعا نویسی ربطی به دعایی که ما در دین داریم ندارند.

وی ادامه داد:نباید اعتقادات دینی را وارد چنین مسائلی کنیم. در اعتقادات اسلامی هر فرد یا تیمی که تلاش کند نتیجه می گیرد و اگر قرار بود زندگی بشر با جادو و رمالی اداره شود بزرگان دین نیز از روش ها استفاده می کردند. انسان به طور طبیعی گرایش به تنبلی دارد و به دنبال راه میانبر است به همین دلیل نیز عده ای جادو را باور می کنند. اسلام برای این قرتی بازی ها ارزشی قائل نیست و خداوند به کسی که تلاش نکند و بخواهد با دعا نویسی و ... به جایی برسد کمک نمی کند.

*در ادامه دوربین مخفی برنامه نود به سراغ یکی دیگر از جادوگر های فوتبال رفت.

*آیتم دیگری مربوط به جادوگری فوتبال در شهرستان ها پخش شد.

*گفتگویی ضبط شده از مسعود رضاییان مدیرعامل سابق باشگاه ملوان روی آنتن رفت.

رضاییان در مورد بحث جادوگری در فوتبال گفت:من جادوگری را می شناختم که ادعا می کرد می تواند تیم ها را قهرمان لیگ برتر کند، اما من به هیچ عنوان حرف های او را باور نمی کردم. به نظر من جادوگری نشان دهنده جهل انسان ها است و طرفداران جهل همیشه در تقابل با طرفداران دانایی بوده اند.

پیشنهاد من برای کاهش شیوع چنین پدیده ای این است که اداره ای مانند اداره ضد جاسوسی به نام اداره ضد رمالی در فدراسیون فوتبال تشکیل شود که بتواند از فعالیت جادوگر ها و رمال ها جلوگیری کند.

*آیتمی با حضور حمید علیدوستی پیشکسوت فوتبال و محمد انصاری مدافع تیم پرسپولیس در مورد فرهنگ کتابخوانی پخش شد.

برنامه نود

برنامه نود دیشب 22 آبان ماه

*در ادامه عبداله سمامی عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال روی خط برنامه آمد.

سمامی درباره پرونده جادوگری در فوتبال ایران گفت:مطمئنا ما به تنهایی قادر نیستیم که با جادوگری در فوتبال مبارزه کنیم، زیرا این بحث بسیار فراگیر شده است. شک نکنید همان طور که با باشگاه سیاه جامگان به دلیل ورود به ماجرای جادوگری برخورد کردیم با سایر تیم ها نیز برخورد خواهیم کرد، رسانه ها هم کمک کنند تا بتوانیم با پدیده جادوگری مقابله کنیم.

*آیتمی در مورد نتایج تیم استقلال در برابر تیم های مشهدی در ادوار مختلف لیگ برتر پخش شد.

*بخش از نود تا نود که به اخبار و حواشی فوتبال ایران می پردازد روی آنتن رفت.

*عیسی عظیمی روزنامه نگار و مترجم روی خط برنامه آمد و به افشاگری در مورد پدیده جادوگری در فوتبال ایران پرداخت.

*آیتمی با موضوع بررسی دیدار های هفته دوازدهم لیگ دسته اول پخش شد.

*نظرسنجی برنامه نود

یک میلیون و 547 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که بیش از 28 درصد علاقه مند بودند تیم ملی ایران در سید اول جام جهانی 2018 با تیم ملی روسیه هم گروه شود.

برنامه نود این هفته ساعت 02:04 بامداد روز سه شنبه، بیست و سوم آبان به پایان رسید.

برنامه دیشب نود 22 آبان 96 درباره جادوگری در فوتبال

برنامه دیشب نود 22 آبان 96 درباره جادوگری در فوتبال
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از افکارنیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف