نمناک اخبارجامعه از شایعه تا واقعیت برنج های پلاستیکی و لاستیکی
برنج های پلاستیکی ، سازمان غذا و دارو
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج های پلاستیکی و لاستیکی واکنش نشان داد.
تاریخ انتشار : 17 مهر 1396

پاسخ سازمان غذا و دارو به شایعه خبر برنج های پلاستیکی

در واکنش به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج های لاستیکی و پلاستیکی در بازار که سلامت مصرف کنندگان را به خطر انداخته، گفت:این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد و سازمان غذا و دارو تمام منابع و مزارع برنج را قبل از اقدام به واردات، مورد بازدید و آزمایش قرار می دهد. تمام کارخانه ها نیز بازدید می شوند و موارد نیز قبل از اینکه مجوز واردات دریافت کنند، ابتدا باید ثبت شوند.

وی افزود:این کلیپ پیش از این نیز پخش شده بود. در همین راستا هم تولیدکنندگان و انجمن برنج هند به ایران آمدند و در حضور رییس سازمان غذا و دارو مستندات شان را ارائه دادند که برنج هایشان در مزارع تولید و به ایران و سایر کشورها صادر می شود.

برنج های پلاستیکی

ماجرای عجیب برنج های پلاستیکی

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو افزود:بازدیدهای مکرر از مزارع برنج هندی، پاکستان، تایلند و اخیرا نیز اروگوئه و پاراگوئه و سایر منابع توسط بازرسان سازمان غذا و دارو انجام می شود و بدین ترتیب تمام منابع ابتدا ثبت می شوند و بعد از آن مجوز واردات دریافت می کنند.

صباح تاکید کرد:هر محموله ای هم که به گمرک وارد می شود، ابتدا به آزمایشگاه ارسال شده و پس از آنکه تاییدیه آزمایش های مربوطه را دریافت کرد، مجوز مصرف آن صادر می شود.

معاون اداره کل نظارت بر فراوده های غذایی سازمان غذا و دارو در پایان مجددا گفت:در مجموع این کلیپ کاملا کذب بوده و محتوای آن به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

گفتنی است؛ اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که با ریختن مشتی برنج روی شعله گاز، نشان می دهد که برنج ها مانند پلاستیک آب شده و سیاه می شوند. راوی این کلیپ ادعای لاستیکی، پلاستیکی و مشمایی بودن برنج ها را دارد.

از شایعه تا واقعیت برنج های پلاستیکی و لاستیکی

از شایعه تا واقعیت برنج های پلاستیکی و لاستیکی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 10
برگرفته از ایسنا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 10 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف