نمناک ورزشگوناگون برگزاری جام جهانی 2022 قطر در زمستان + فیلم
جام جهانی قطر ، جام جهانی قطر
کمیته اجرایی فیفا با برگزاری دیدار فینال جام جهانی 2022، روز 18 دسامبر (27 آذر) موافقت کرد و اعلام کرد این رقابت ها در فصل زمستان برگزار خواهد شد.قطر برگزار کننده نخستین جام جهانی در فصل زمستان خواهد بود.

فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا برای حفاظت از سلامت بازیکنان برای اولین بار در تاریخ از برگزاری مسابقات فینال جام جهانی 2022 در زمستان خبر داد.بر اساس تصمیم این کمیته جام جهانی بیست و دوم فوتبال در ماه های نوامبر و دسامبر برگزار خواهد شد. دیدار نهایی این رقابت ها نیز 18 دسامبر 2022 خواهد بود که روز ملی قطر نیز به شمار می رود.

جام جهانی قطر

نگرانی ها در مورد گرمای شدید هوای قطر در فصل تابستان، فیفا را به فکر ‏تغییر زمان برگزاری این رقابت ها از تابستان به زمستان انداخت. دیدارهای جام جهانی معمولا در ماه های جولای و ژوئن ‏‏(خرداد و تیر) برگزار می شود.‏ پیش از این کمیته ای که برای تعیین زمان جام جهانی 2022 تشکیل شده بود، اعلام کرد فینال این رقابت ‏ها روز 23 دسامبر برگزار می شود اما به پیشنهاد سپ بلاتر، رئیس فیفا، زمان این دیدار به 5 روز ‏زودتر انتقال پیدا کرد.‏ شواهد اولیه حاکی از آن است برای اینکه برگزاری رقابت ها در پاییز، کمتر روی رقابت های باشگاهی در نقاط مختلف دنیا تاثیر بگذارد، برخلاف دوره های دیگر که مسابقات 32-31 روز به درازا می انجامید، احتمالا جام جهانی قطر در 28 روز برگزار می شود. پیش از این هم گفته شده بود جام جهانی قطر در زمستان انجام خواهد شد و تنها تایید کمیته اجرایی فیفا برای قطعی شدن این زمان باقی مانده بود.

در ادامه فیلمی کوتاه در این باره مشاهده می کنید.

دانلود فیلم

 

برگزاری جام جهانی 2022 قطر در زمستان + فیلم

برگزاری جام جهانی 2022 قطر در زمستان + فیلم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از ویستا - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف