بریدن بینی

بریدن بینی دختر افغان توسط شوهرش!

تاریخ انتشار : 1 بهمن 1394کد مطلب : 25800زمان مطالعه : 2 دقیقه
محمد خان جوان 25 ساله افغانستانی که در محدوده نفوذ گروه طالبان زندگی می کرد، به دنبال اختلاف با همسرش رضا گل 20 ساله و پس از این که نتوانست وی را با اسلحه بکشد، اقدام به بریدن بینی وی کرده و متواری شد.

ماجرای بریدن بینی همسر جوان

علل اختلاف و درگیری میان محمد خان(25ساله) و همسرش رضا گل(20 ساله) که روز یکشنبه گذشته روی داد، همچنان نامعلوم است. محمد خان قصد داشت همسرش را به قتل برساند اما ناگهان سلاحش از کار افتاد؛ از این رو با چاقو بینی همسرش را برید.

قربانی به بیمارستانی در منطقه میمنه در ایالت فاریاب واقع در شمال شرق افغانستان منتقل شد. سرنوشت این زن نشاندهنده شرایط سخت زنان در افغانستان پس از گذشت 14 سال از سقوط نظام طالبان است.

پلیس محلی می گوید که فرد مظنون به گروه طالبان پناه برده، اما "نور محمد" از مسئولان طالبان این مساله را تکذیب کرد. وی در گفتگو با خبرگزاری فرانس پرس با محکوم کردن این اقدام، اظهار داشت که "ما در حال تلاش برای یافتن این فرد مظنون هستیم زیرا اقدامش با دین اسلام مغایرت دارد".

رضا گل 5 سال است که با محمد خان ازدواج کرده و از او یک دختر دو ماهه دارد. مقام های افغان تاکید می کنند که محمد خان همواره همسرش را کتک می زده است.

"نور محمد" از مسئولان طالبان گفته است که خانم رضا گل به سبب رفتارهای خشونت آمیز همسرش به مدت 20 روز نزد پدر خود بسر برد تا اینکه دادگاه (طالبان) این مساله را حل و فصل کرد. محمد خان در برابر دادگاه متعهد شد که دیگر همسرش را کتک نزند.

طالبان تاکید کرده که اقدام این مرد افغانی مغایر با اسلام است و در حال تعقیب وی هستند، این در حالی است که مقام های افغانستان همسر این مرد را برای درمان به ترکیه منتقل کردند.

هنوز مشخص نیست در صورتی که طالبان محمد خان را پیدا کند، چه حکمی برای وی صادر خواهد کرد.

حاکم ایالت فاریاب برای فراهم کردن زمینه انتقال قربانی به ترکیه برای درمان، با کنسولگری ترکیه در مزارشریف در شمال افغانستان مذاکره و وی را به این کشور منتقل کرد.

این حادثه یادآور اتفاقی است که برای بی بی عایشه روی داد و خبر آن بر روی جلد مجله تایم در سال 2010 منتشر شد پس از آنکه همسرش بینی او را برید... بی بی عایشه برای جراحی پلاستیک به آمریکا رفت و آن حادثه موجی از محکومیتها را به را بر انگیخت.

بریدن بینی دختر افغان توسط شوهرش!

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از العالم - /م
وبگردی