نمناک اخبارپزشکی و سلامت بریدن پلک نوزاد با تیغ جراحی در حین سزارین! + عکس
پلک نوزاد ، اشتباه پزشکی
حادثه تلخ بریده شدن پلک نوزاد توسط تیغ جراحی باردیگر به عنوان یکی از خطاهای جدید پزشکی خبرساز شد.
تاریخ انتشار : 24 تیر 1395

پلک نوزاد زیر تیغ جراحی رفت

از روز گذشته حادثه دلخراش پزشکی دیگری، در شهرستان نطنز خبرساز شده است.

 پلک نوزاد

عکس بریده شدن پلک نوزاد با تیغ جراح

ماجرای بریده شدن پلک نوزاد در هنگام زایمان سزارین

این بار به علت نامعلومی در حین عمل سزارین، تیغ جراحی پلک نوزاد در حال تولد را بریده؛ بر اساس خبرهای منتشرشده در فضای مجازی پس از این حادثه نوزاد بدون هیچ گونه مسئولیتی به خانواده اش تحویل داده شده است.

خبرهای تایید نشده حاکی از این است که جراحان بیمارستان تخصصی چشم پزشکی فیض اصفهان، این بریدگی را حین عمل سزارین تشخیص داده و عمل جراحی بر روی این نوزاد انجام گرفته است.

هرچند بر اساس پیگیری ها در اصفهان صحت این خبر به صورت کلی تأیید شده، اما هنوز هیچ یک از مسئولان شهرستان نطنز و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حاضر به پاسخگویی دقیق دراین باره نشده اند.

حسن شاهون، رئیس شبکه بهداشت و درمان نطنز با اشاره به انتشار اخبار این حادثه در فضای مجازی گفت:در اخبار منتشرشده در فضای مجازی گفته شده که این اتفاق بر اساس بی دقتی جراح رخ داده، درحالی که موقعیت جنین در رحم مادر مشخص نیست و سونوگرافی قبل از زایمان نیز اطلاعات خاصی دراین باره ارائه نمی دهد.

وی ادامه داد:کسانی که هیچ تخصصی در زمینه زایمان ندارند چگونه به این نتیجه رسیده اند که بی دقتی جراح باعث این اتفاق شده است.

مسئولان شهرستان نطنز در این گفت وگو تنها به همین مقدار توضیح بسنده کرده و با بیان اینکه مسئولان بهداشت شهرستان حق مصاحبه ندارند خواستار پیگیری این موضوع از طریق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شدند.

در همین زمینه، محمدرضا ابراهیمی، معاون روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد:هنوز اطلاعاتی درباره این موضوع در دست نیست و پس از پیگیری از شبکه درمان و بهداشت نطنز و بیمارستان فیض اصفهان اگر موضوعی بود آن را بیان خواهیم کرد.

هرچند که پیگیری ها تا اینجا به نتیجه خاصی نرسیده است اما خبرگزاری فارس کماکان آمادگی انتشار توضیحات مسئولان ذی ربط را دارد.

پلک نوزاد ، بریدن پلک نوزاد در نطنز

بریدن پلک نوزاد با تیغ جراحی در حین سزارین! + عکس
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 10
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 6 4
نظر کاربران
امیر حسین

امیر حسین

من ۱۵ فروردین ۹۶ دخترم رو تو بیمارستان یاس سپید تهران که خصوصی هم هست بدنیا اوردم،و در حین سزارین پلک اش رو تیغ عمل جراحی زد و برید که فعلا دارم مراحل شکایت رو پیش میبرم

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف