نمناک سرگرمیدیدنی ها مشخصات فنی و تصاویر بزرگترین سد دنیا در چین
بزرگترین سد دنیا ، بزرگترین سد دنیا در چین
آیا می دانید بزرگترین سد جهان واقع در کجاست؟سد سه دهانه،بزرگترین سد ساخته شده در دنیاست که بر روی رود یانگ تسه در چین ساخته شده است.

 بزرگترین سد جهان

سد سه دهانه واقع در چین بر روی رود یانگ تسه عظیم ترین سازه بتنی جهان محسوب می شود، نیروگاه برق آبی ساخته شده در این سد، بزرگ ترین نیروگاه جهان (در بین همهٔ انواع نیروگاه ها) است و از نظر تولید برق از سد ایتایپو پیشی گرفته است.
 
کار ساخت بدنهٔ این سد، در سال 2006 به پایان رسید، ولی تکمیل سد و تأسیسات نیروگاه برق آبی آن در 4 ژوئیه 2012 با نصب آخرین توربین به پایان رسید.

در سال 2014 میلادی نیروگاه برق آبی این سد با تولید 98٫8 تراوات ساعت انرژی از نظر میزان انرژی تولیدی در سال به رتبه اول جهان دست یافت. این در حالی است که تولید انرژی سالانه سد ایتایپو 87٫8 تراوات ساعت در سال 2014 بود.
 
با این حال، با آب گیری این سد برخی از محوطه های باستان شناسی و فرهنگی منطقه به زیر آب رفت و سبب آواره شدن حدود 1٫3 میلیون نفر شد. ضمن آنکه باعث تغییرات زیست محیطی قابل توجهی، از جمله افزایش خطر رانش زمین شد.
 
بزرگترین سد دنیا
 
بزرگترین سد دنیا
 
بزرگترین سد دنیا
 
بزرگترین سد دنیا
 
بزرگترین سد دنیا
 
بزرگترین سد دنیا

مشخصات فنی و تصاویر بزرگترین سد دنیا در چین

مشخصات فنی و تصاویر بزرگترین سد دنیا در چین
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 106
برگرفته از مشرق نیوز - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 69 37
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف