نمناک سرگرمیگوناگون کشف بزرگترین قلب دنیا و یک هشدار + تصاویر
بزرگترین قلب دنیا ، اندازه قلب نهنگ
بزرگترین قلب دنیا متعلق به نهنگ آبی است که با داشتن اندازه ی 33 متری،یک انسان را در دریچه ی آئورت خود جای می دهد. بزرگترین قلب جهان وزنی بالغ بر 200 تن دارد و به بزرگی تایر یک تراکتور است.

بزرگترین قلب دنیا

نهنگ آبی رنگ بزرگ ترین موجود زنده در دنیا محسوب می شود که ابعاد آن تا 33 متر و وزن آن تا 200 تن می رسد. پژوهشگران برای نخستین بار موفق شدند تا قلب این موجود زنده را که به بزرگی تایر یک تراکتور است برای بررسی در آزمایشگاه قرار دهند و در ادامه این کالبد شکافی از حقایق تلخی که مشاهده میکردند اظهار تاسف کردند.  

نهنگ آبی

بزرگترین قلب دنیا

گفته می شود دریچه آئورت این قلب به حدی بزرگ است که یک انسان زنده می تواند از آن عبور کند ومی تواند حدود 58 گالن خون را پمپاژ کند.  به دلیل جثه بزرگ این حیوان و شکار سخت آن، پژوهشگران به ندرت توانستند بر روی این عضو از بدن نهنگ آبی تحقیق کنند.

بزرگترین قلب دنیا

پیش از این، محققان در ماه می سال گذشته میلادی توانستند بر روی قلب یک نهنگ مرده در نیوفاندلند، کانادا تحقیق کنند. به نظر می رسد علت مرگ این نهنگ، برخورد با یک تکه یخ بزرگ و یا ماندن در زیر یک قطعه یخ بزرگ است که نتوانسته نفس بکشد.  
اما موردی که موجب نگرانی این تیم تحقیقاتی شد محتویات درون معده این "نهنگ آبی" بود که شامل انواع بطری های شیشه ای و پلاستیکی بود. 
این تیم با رسانه ای کردن نتیجه تحقیقات خود نسب به آلوده شدن آب اقیانوس ها هشدار دادند. 

محققان

بزرگترین قلب دنیا

بزرگترین قلب دنیا

بزرگترین قلب دنیا

بزرگترین قلب دنیا

بزرگترین قلب دنیا

بزرگترین قلب دنیا

کشف بزرگترین قلب دنیا و یک هشدار + تصاویر

کشف بزرگترین قلب دنیا و یک هشدار + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 67
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 59 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف