نمناک سرگرمیگوناگون کشف بزرگترین پشه دنیا به نام جرثقیل! + عکس
بزرگترین پشه دنیا ، پشه بزرگ
بزرگترین پشه دنیا با عرضی بیش تر از 100 سانتی متر در کشور چین پیدا شد.

کشف بزرگترین پشه دنیا  در چین ! 

بزرگترین پشه ی جهان در چین پیدا شد ، خوشبختانه این پشه از خون انسان تغذیه نمیکند.

دانشمندان چینی پشه ای عظیم الجثه با عرض و بال هایی به بزرگی 11.15 سانتی متر پیدا کرد ه اند ،این پشه در استان سیچوان پیدا شده است و آژانس سینووا گزارش کرده است که در سال گذشته در ماه اوت طی یک سفر به کوه چنگینگ در چنگدو کشف شده است.
 
بزرگترین پشه دنیا
پیدایش حشره بسیار بزرگ در چین
 
ژی لی مربی موزه ی حشرات غرب چین گفت این پشه متعلق به بزرگترین گونه های پشه جهان -هولوروسیا میکادو- است.ابتدا در ژاپن توسط یک انتومولوژیست انگلیسی نامگذاری شده است (جان وستود در 1876)گونه ی طبیعی هولوروسیا دارای عرض بیشتر از 8 سانتی متر است. این پشه ترسناک به نظر میرسد اما خونخوار نیست.پشه های بالغ معمولا چند روز عمر میکنند و عمدتا از شهد تغذیه میکنند.او گفت:بیش از ده ها هزار گونه پشه در جهان وجود دارد اما تنها صد گونه ی آن خونخوار است و برای انسان ضرر دارد.

نام گذرای حشره بزرگ به اسم جرثقیل

در غرب سیچووا این گونه جرثقیل بالدار نامگذاری شده است که در ارتفاع 2200 متری کوه چیندگو یافت شده. این پشه ها بخاطر حجم بزرگ بدنشان پرواز ضعیفی دارند و پرواز آنها بیشتر شبیه پریدن است .اغلب آنها در مناطق با پوشش گیاهی متراکم زندگی میکنند.

کشف بزرگترین پشه دنیا در کشور چین

کشف بزرگترین پشه دنیا به نام جرثقیل! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ک.ک / ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف