نمناک فرهنگ و هنرچهره ها بزرگداشت مسعود کیمیایی + تصاویر
بزرگداشت مسعود کیمیایی ، بهروز افخمی و همسرش
کانون زبان پارسی با حضور چهره های سرشناسی چون شهرام ناظری، بهروز افخمی، محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی و جمشید مشایخی شاهد برگزاری مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی کارگردان مطرح سینما بود.

مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی کارگردان سینما، عصر روز گذشته 18 اردیبهشت ماه در کانون زبان پارسی با حضور جمعی از چهره ها از جمله شهرام ناظری، داریوش شایگان، بهروز افخمی، محمدرضا فروتن، مرجان شیرمحمدی، اکبر زنجانپور، پولاد کیمیایی، هوشنگ گلمکانی، منوچهر اسماعیلی، جعفر والی، جواد مجابی، احمد پوری، احمد طالبی نژاد، فخرالدین فخرالدینی و ... برگزار شد.

جمشید مشایخی در بزرگداشت مسعود کیمیایی

 

جمشید مشایخی در این مراسم با اشاره به اینکه عاشق مسعود کیمیایی است و افتخار دوستی با او را دارد، خاطراتی را از زمانی که برای فیلم قیصر به عنوان بازیگر انتخاب شد، یادآوری کرد.

سخنرانی جمشید مشایخی در بزرگداشت مسعود کیمیایی

 

این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین گفت:اولین بار کیمیایی فیلمی را کارگردانی کرد که یک ضدقهرمان نقش اصلی آن را به عهده داشت و ما فکر می کردیم محال است این فیلم مشتری داشته باشد اما برعکس شد. دلیل این بود که در جامعه عدالت وجود نداشت.
مشایخی ضمن اشاره به موافقت اکثریت اهل قلم با تفکر او در چنین شرایطی و نیز با اشاره به حضورش در سه فیلم مسعود کیمیایی بیان کرد:او هنرمندی است که هیچ وقت آثارش را به جشنواره های خارجی نداد، اگر می داد اطمینان دارم جوایز بزرگی را کسب می کرد اما او فقط به نظر ملت بزرگ ایران و فرهیختگان آن اکتفا کرد.


بهروز افخمی وهمسرش در بزرگداشت مسعود کیمیایی
 

در بخشی از این مراسم تصاویری گزیده از فیلم های مسعود کیمیایی مانند "قیصر"، "تیغ و ابریشم"، "ردپای گرگ"، "ضیافت"، "مرسدس و ... که یادآور حضور بازیگران مختلف این فیلم ها از جمله بهروز وثوقی، بود، پخش شد.

همچنین در بخشی از این مراسم کارینا کیمیایی برای دقایقی گیتارنواخت.

مسعود کیمیایی

 

در بخش پایانی این مراسم شهرام ناظری، جعفر والی، منوچهر اسماعیلی، مرجان شیرمحمدی و فخرالدین فخرالدینی پرتره ی از مسعود کیمیایی را که توسط فخرالدینی تهیه شده بود به این کارگردان سینما اهدا کردند.

شهرام ناظری در مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی

کارگردان سینمایی متروپل پس از دریافت هدایای خود با تشکر و قدردانی از حاضران گفت:امشب شبی افتخارانگیز برای من بود که با لطف دهباشی عزیز صورت گرفت.

مسعود کیمیایی ، مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی

بزرگداشت مسعود کیمیایی + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف