نمناک دنیای مددکوراسیون منزل راهکارهای بزرگ سازی فضای اتاق نشیمن کوچک
اتاق نشیمن ، فضای اتاق
اگر به دنبال یافتن راهی برای فضا سازی در دکوراسیون اتاق نشیمن میگردید پیشنهادهایی برای چیدمان بهتر اتاق نشیمن را میتوانید در نمناک جستجو کنید.

اتاق نشیمن تان را با این ترفندها بزرگ تر کنید

امروزه اتاق نشیمن ها، نقطه مرکزی و چند کاربردی خانه تلقی می شوند. از تماشای تلویزیون گرفته تا استراحت، صرف غذا، نشستن با اعضای خانواده و حتی بازی های کامپیوتری. البته باید قیمت بالا و سرسام آور مسکن را نیز در نظر گرفت تا داشتن اتاق های نشیمن کوچک چندان عجیب به نظر نرسد. درست است که ابعاد اتاق های نشیمن معاصر بسیار کوچک به نظر می رسند اما با اندکی خلاقیت، می توان نمایی بزرگ در فضای اتاق ایجاد کرد. فقط کافیست به چند رهنمود در این خصوص توجه کنید.
انتخاب زمینه رنگی مناسب برای اتاق نشیمن، مهم ترین وظیفه شماست. برخی از افراد رنگ های تیره را برای دیوارهای اتاق نشیمن ترجیح می دهند اما این ایده کاملا نادرست است و باعث کوچک نمایی بیش از حد فضای اتاق خواهد شد. بهتر است حتی الامکان در و دیوارهای اتاق تان را با رنگ های روشن و ملایم بپوشانید. رنگ های بژ، لیمویی، آبی روشن با رگه های سفید و نیز یاسی کم رنگ را به شما پیشنهاد می کند.

اتاق نشیمن

چیدمان اتاق نشیمن کوچک

مبلمان بزرگ با کوسن های بزرگ نیز از جمله اشتباهات رایج در سبک دکوراسیون اتاق نشیمن است. بهتر است از مبلمان کوچک، تعداد میز و صندلی محدود و کوسن های کم جاگیر استفاده کنید.
قانون کلی این است:هرچقدر کف اتاق بیشتر با فرش و قالیچه پوشیده شود، فضای اتاق کوچکتر به نظر می رسد. تا می توانید از قالیچه های کوچکتر و مبلمانی با پایه های باریک استفاده کنید. در این میان، بهتر است به جای مبلمان با پایه های چوبی از مبلمان با پایه فلزی استفاده کنید.
پرده های تیره و ضخیم با اینکه گرمای تابستان را در روزهای گرم کاهش می دهند، اما گزینه مناسبی برای تزئین اتاق نشیمن نیستند. بهتر است تا آنجا که می توانید پرده های روشن انتخاب کنید یا اینکه پرده های تیره را کنار بزنید تا روشنایی بیشتری وارد اتاق نشیمن شود.
تنها چیزی که چشم میهمانان را در بدو ورود به اتاق نشیمن می گیرد، طراحی و سبک چیدمان اتاق است. برای بزرگتر جلوه نمودن اتاق بهتر است از تابلوهای نقاشی با طرح ظریف و آینه های دیواری کوچک استفاده کنید.
آخرین ایده برای بزرگتر جلوه دادن اتاق نشیمن، استفاده از بافت های روشنایی است. بهتر است از تعداد پنجره های بیشتری در اتاق خود بهره ببرید. در این میان آباژوهای گوشه اتاق هم می توانند روشنایی ملموسی در فضا ایجاد کنند.

راهکارهای بزرگ سازی فضای اتاق نشیمن کوچک

راهکارهای بزرگ سازی فضای اتاق نشیمن کوچک
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از مد آنلاین-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف