حریم سلطان اردوغان
اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه در مراسم استقبال از یکی از مقامات فلسطین در کاخ جدیدش برگزار کرد که در نوع خود عجیب و غریب بود که موجب تمسخر و انتقاد قرار گرفت.

 اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه از آقای محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در کاخ جدیدش در آنکار که مشهور به کاخ سفید ترکیه است، جنجال زیادی در شبکه های اجتماعی اینترنت به راه انداخت و به سوژه داغی برای طنز و فکاهی تبدیل شد. 

 بساط حریم سلطان اردوغان

در این مراسم 16 سرباز ترکیه با پوشش های نظامی دوره های مختلف تاریخی ترکیه از زمان مغول تا دوره عثمانی بر روی پله های پشت سر جایگاه مصافحه اردوغان و عباس ایستاده اند. امری که در استقبال های رسمی دیپلماتیک بی سابقه یا دست کم کم سابقه است. گذشته از معنای سیاسی یا فرهنگی این اقدام دولت ترکیه، کاربران شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و توئیتر با انتشار این عکسها و فوتوشاب آنها و نیز نوشتن کامنتهای مختلف، این اقدام را به تمسخر گرفتند. روزنامه «حریت» ترکیه نوشت:بازیگران با پوشیدن لباسهای نظامی ترکیه که به دوره های مختلف تاریخ ترکیه برمی گردد، یک شو لباس در کاخ جدید ریاست جمهوری ترکیه به راه انداخت. این نخستین بار است که در تاریخ ترکیه روی می دهد. 

بساط حریم سلطان اردوغان

بساط حریم سلطان اردوغان 

 

قدری گورسیل» از روزنامه مشهور ملیت ترکیه، در کامنتی نوشت:اردوغان با این اقدام، عمدا می خواست عظمت ترکیه جدید را به نمایش بگذارد اما این تنها سیرک عثمانی در قصر ریاست جمهوری بود. - 

 بازتاب این اقدام کاربران شبکه های اجتماعی حتی در روزنامه گاردین نیز چاپ شد

بساط حریم سلطان اردوغان 

حدود 600 میلیون دلار برای ساخت این کاخ که 1150 اتاق دارد، هزینه شده و اردوغان آن را نماد ترکیه جدیدی می داند که در حال بناست. 

 اما مخالفان آن را تصویر حکومتی می دانند که آن را به حرکت به سوی خودکامگی متهم می کنند. 

 آنها همچنین اردوغان را متهم می کنند که با بزرگ کردن جلوه های دوران عثمانی سعی در تضعیف دستاوردهای حکومت سکولار در ترکیه دارد.

 بساط حریم سلطان اردوغان

. - 

بساط حریم سلطان اردوغان در کاخ سفید + تصاویر

3.942
این مطلب مفید بود ؟339
برگرفته از فارس /ن
برچسب :
نظرات
وبگردی