از چه سنی میتوان به کودک بستنی داد

کد مطلب : 29570زمان مطالعه : 2 دقیقه
اشتیاق خوردن بستنی در کودک به دلیل طعم و شیرینی مزه این خوراکی والدین و اطرافیان را مشتاق تر می کند ولی قبل از آن بهتر است نظر متخصصان تغذیه در مورد سن بستنی خوردن بچه ها را بدانیم.

سن بستنی خوردن کودک

بستنی خوردن کودکان زیر 2 سال در نظر اکثر والدین بدون مشکل و ایراد است چرا که باور وجود شیر در بستنی آنها را متقاعد می کند که به این روش لبنیات و کلسیم برنامه غذایی فرزندشان تا حدودی تامین می شود ولی نظر متخصصان تغذیه چیز دیگری است.

از چه سنی به کودک بستنی بدهیم؟

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی و استاد دانشگاه با اشاره به نکاتی در خصوص مصرف بستنی گفت :با توجه به اینکه بستنی منبع خوبی از شیر و مواد انرژی زا است ، مصرف آن برای کودکان بالاتر از یک سال و نیم توصیه می شود ، البته باید در مورد میزان مصرف آن در کودکانی که دچار اضافه وزن هستند و یا در خانواده سابقه بیماری دیابت وجود دارد، احتیاط شود .

بستنی کودک

نکات مهم درباره بستنی خوردن کودک

وی ادامه داد :والدین باید دقت کنند بستنی های مصرفی حاوی رنگ های مصنوعی و غیرمجاز نباشد ، اغلب بستنی های میوه ای که تبلیغ می شوند فاقد میوه و حاوی رنگ و طعم های مصنوعی هستند که باید از مصرف آنها به خصوص برای کودکان خودداری شود چرا که این مواد کودک را مستعد ابتلا به بیماریهایی نظیر بیش فعالی می کنند .
این پزشک در ادامه افزود :بهتر است از بستنی های استاندارد و پاستوریزه استفاده شود زیرا ممکن است شیر بستنی های محلی و دست ساز به هنگام تهیه به قدر کافی جوشانده نشده باشد و این امر موجب می شود تا با مصرف این نوع بستنی ها ، احتمال ابتلا به بیماری هایی مثل تب مالت وجود داشته باشد . بستنی خامه دار نیز خیلی توصیه نمی شود زیرا خامه ، حاوی چربی اشباع و مضر است و یک بستنی لیوانی کوچک معادل یک واحد از خانواده لبنیات محسوب می شود و هر فردی باید روزانه 3 الی 4 واحد لبنیات استفاده کند ،که یک عدد بستنی روزانه می تواند گزینه مناسبی برای تامین بخشی از لبنیات مورد نیاز افراد به خصوص کودکان باشد .

بستنی کودک ، نکات مهم درباره سن بستنی خوردن کودک

از چه سنی میتوان به کودک بستنی داد : امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
این مطلب مفید بود ؟71
برگرفته از سلامت نیوز /ن
برچسب :
نظرات
وبگردی