نمناک تکنولوژیترفندستان بستن برنامه های هنگ کرده در ویندوز 7
بستن برنامه های ویندوز ، بستن برنامه های هنگ کرده
پیغام خطای Not Responding در برنامه هایی که هنگ کرده پیامی آشنا برای کاربران است.برای بستن برنامه های ویندوز که قفل شده راهی به غیر از ری استارت کردن وجود دارد که می توانید آن را به کار گیرید.

آموزش بستن برنامه های ویندوز و برنامه های هنگ کره

به طور حتم برای همه کاربران ویندوز پیغام Not Responding ، در هنگام کار با بعضی نرم افزارها روی صفحه ظاهر می شود و دیگر امکان بستن برنامه های ویندوز در حال اجرا را به شما نمی دهد. ساده ترین راه کاربران برای مقابله با چنین پیغام خطایی ری استارت کردن سیستم است که انجام این عمل به صورت مداوم به سیستم شما آسیب می رساند. 

خطای not responding

همچنین برای بستن بعضی برنامه هایی که پیغام خطا می دهند، کلیدهای ترکیبی Ctrl+F4 یا کلیدهای ترکیبی Ctrl + Alt + Del به صورت پیش فرض جوابگو نیست و باید به سراغ روشی دیگر بروید. با ما همراه شوید تا با ترفندی برای بستن برنامه هایی که چنین پیغامی را می دهند و با روش های عادی بسته نمی شوند، آشناشوید.
 
ابتدا روی نوار وظیفه کلیک راست و گزینه Start Task Manager را انتخاب کنید. سپس در سربرگ Application صفحه باز شده، روی نام برنامه ای که بسته نمی شود، کلیک راست و گزینه Go To Process را انتخاب کنید. دقت داشته باشید برنامه هایی که خطای Not Responding می دهند با End Task ویزارد Application بسته نخواهند شد.
 
باز کردن برنامه های قفل شده
 
حال پس از انتخاب گزینه Go To Process برنامه ای که بسته نمی شود، به حالت انتخاب در می آید و می توانید مشاهده کنید که چه مقدار از حافظه رم و پردازنده را اشغال کرده؛ در ادامه کافی است برای بستن برنامه روی کلید End Process کلیک کنید تا میزان حافظه ای که اشغال کرده و باعث هنگ کردن ویندوز شده است، آزاد و برنامه بسته شود. این روش100 در صد برنامه را Close می کند.
اگر با این ترفند سیستم به حالت عادی برنگشت راه اندازی مجدد سیستم کمک خواهد کرد.

بستن برنامه های هنگ کرده در ویندوز 7

بستن برنامه های هنگ کرده در ویندوز 7
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 42
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 32 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف