نمناک اخباراقتصاد جزئیات جدید بسته حمایتی دولت (سبد کالا ) برای کارگران
بسته حمایتی دولت ، بسته حمایتی دولت برای کارگران
معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی از واریز بسته حمایتی دولت ( سبد کالا ) به حساب کارگران سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
تاریخ انتشار : 29 دی 1397

بسته حمایتی دولت برای کارگران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

مهر: معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی گفت:سبد کالا طی امروز و فردا به حساب کارگران سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی واریز می شود و بسته به میزان خانوار مبلغ متفاوت است. 

رحیم اردلان در مورد پرداخت سبد کالای کارگران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی گفت:هم اکنون در حال فراهم کردن مقدمات کار هستیم و رقم ها اعلام شده و با هماهنگی هایی که با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان هدفمندی یارانه ها داشته ایم، طی امروز و فردا سبد کالا به کارگران تامین اجتماعی پرداخت می شود. 

وی با اشاره به اینکه 6 میلیون و 150 هزار خانوار تحت پوشش تامین اجتماعی که زیر 3 میلیون دریافت می کنند مشمول دریافت سبد کالا هستند، گفت:بازنشسته های تامین اجتماعی 200 هزار تومان سبد کا لا گرفته اند، اما کارگران بر اساس تعداد خانوارشان مبلغ سبد متفاوت است. 

معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی ادامه داد:خانواده یک نفره 100 هزار تومان، 2 نفره 150 هزار تومان، 3 نفره 200 هزار تومان، 4 نفره 250 هزار تومان و 5 نفره به بالا 300 هزار تومان سبد کالا دریافت می کنند. 

وی با اشاره به اینکه سبد کالا به سرپرست خانوار پرداخت می شود، گفت:حتی اگر فرزند خانواده تحت پوشش تامین اجتماعی باشد، سبد کالا به سرپرست خانواده حتی اگر بیمه شده نباشد نیز پرداخت می شود. 

وی گفت:لیست افراد تحت پوشش تامین اجتماعی به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام شده و پس از تائید این سازمان، مبلغ مورد نظر به حساب سرپرستان خانواری که یارانه دریافت می کنند واریز می شود. 

معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی گفت:تمام بیمه شدگانی که از اول امسال تا پایان مهرماه بیمه شده تامین اجتماعی بودند و لیست حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی دارند، این سبد کالا به آن ها تعلق می گیرد. 

وی در پاسخ به این سوال که چنانچه در یک خانواده زن و شوهر هر دو بیمه شده تامین اجتماعی باشند و زیر 3 میلیون حقوق دریافت کنند آیا مشمول سبد کالا هستند یا خیر، گفت:به هر خانواده یک سبد کالا تعلق می گیرد حتی اگر دو و یا سه نفر بیمه شده تامین اجتماعی و شاغل باشند. 

معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی در مورد اعتراض کارگرانی که کمتر از 3 میلیون می گیرند، اما سبد کالا به آن ها تعلق نگرفته است، گفت:از روز دوشنبه سامانه ای در وزارت رفاه ایجاد می شود که دلیل عدم پرداخت ها به افراد مراجعه کننده به سامانه اعلام خواهد شد. این سازمانه از روز دوشنبه فعال می شود.

انتهای پیام/م

توزیع بسته حمایتی دولت ( سبد کالا ) به کارگران ساختمانی و فصلی

این مطلب مفید بود ؟ 18 253
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .