نمناک اخبارسیاست بسته شدن مرز مهران/ مرز چزابه و شلمچه باز است
مرز مهران ، بسته شدن مرز مهران
رییس ستاد مرکزی اربعین از بسته شدن مرز مهران خبر داد و از زائران خواست برای ورود به کشور عراق از مرزهای چزابه و شلمچه تردد کنند.
تاریخ انتشار : 24 آبان 1395

مرز مهران بسته شد

ذوالفقاری با اشاره به اینکه، زائران اربعین به سمت چزابه و شلمچه بروند تاکید کرد:افرادی که هنوز به سمت مرز مهران حرکت نکرده اند و یا در راه مهران هستند به چزابه و شلمچه مراجعه کنند. به گفته رییس ستاد مرکزی اربعین، بین 7 تا 8 هزار نفر به صورت غیر مجاز در مهران حضور دارند که باعث بروز مشکل در مرز مهران شده اند .
در ارتباط تصویری با خبرنگاران صدا و سیما در مهران و شلمچه، رادپور در مرز مهران گفت:تا کنون تردد با روادید و ویزا در مرز مهران امکان پذیر بوده است و در این روزها در آستانه اربعین تردد به اوج خود رسیده است.

نقیان در مرز شلمچه نیز گفت:با افتتاح بزرگ ترین پایانه مسافربری کشور با 7 هزار و 500 متر مربع با حضور رئیس جمهور، به عنوان تنها مرز خروج زائران اتباع خارجی به عتبات عالیاتان ، تا کنون 450 هزار نفر از این مرکز عبور کرده اند .

نقیان خبرنگار صدا و سیما در خصوص مراکز درمانی در مرز شلمچه گفت:مشاوره های مختلف بهداشتی به زائران داده می شود و برای هر دو طرف رفت و برگشت مهیاست و زائران در صورت نیاز تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند .


مرز مهران بسته شد

مسیر منتهی به مرز مهران به واسطه ترافیک سنگین و ازدحام جمعیت بیش از ظرفیت، بسته شده و زوار از مرز چزابه و شلمچه تردد کنند.

اطلاعیه شماره 2 ستاد مرکزی اربعین/5 توصیه مهم و ضروری به زائران اربعین/ تلفن نمایندگی های ایران در عراق

 

1- سفر به صورت گروهی و حدالامکان خودداری از سفر انفرادی

2- حصول اطمینان از درج مهر ورود به عراق در گذرنامه پس از عبور از مرز عراق

3- تهیه یک نسخه کپی رنگی از لیست روادید گروهی و ممهور آن. (تا در صورت جدا شدن احتمالی از گروه، بتوانند با آن به همراه اصل گذرنامه از مرز دو کشور تردد کنند.)

4- ذخیره تصویر صفحه اول گذرنامه و روادید (انفرادی یا گروهی) و مهر های خروج و ورود را در گوشی همراه خود یا همراهان (تا در صورت مفقود شدن گذرنامه و یا روادید مانیفستی امکان تسهیل و تسریع در مساعدت های کنسولی فراهم باشد.)

5- اطلاعات تماس نمایندگی های کشورمان در عراق:

 

مرز مهران ، زائران اربعین به مرز مرز مهران مراجعه نکنند

بسته شدن مرز مهران/ مرز چزابه و شلمچه باز است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما، دانا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف